DAJ CYNK

Aero2 będzie współpracowało z firmami, które dostaną 220 mln zł dofinansowania

29.03.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2448

Ważne 0

0

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała ponad 220 mln zł dofinansowania dla projektów dotyczących wdrożenia technologii HSPA+. Dostały je nieznane firmy, które nie mają rezerwacji częstotliwości. Parkiet wiąże je z Aero2.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości przyznała ponad 220 mln zł dofinansowania dla projektów dotyczących wdrożenia technologii HSPA+. Dostały je nieznane firmy, które nie mają rezerwacji częstotliwości. Parkiet wiąże je z Aero2.

Chodzi o spółki założone przez firmę doradczą Europrimus. Łączą je pierwsza siedziba - w Ignatkach w Juchowcu Kościelnym (tu mieści się siedziba Europrimusa) - a także personalia. Każda chce budować lokalną infrastrukturę telekomunikacyjną w technologii HSPA+. Żadna nie ma komórkowych częstotliwości. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

Jak dowiaduje się Parkiet, plany firm zaczęła analizować z myślą o współpracy z nimi spółka Aero2.

Aero2 chętnie współpracuje z każdym, kto ma coś interesującego do zaoferowania. Co do wymienionych spółek, to analizujemy ich plany i jeżeli się okaże, że współpraca z nimi przyspieszy nasze prace nad budową sieci, to żadnej formy współpracy wykluczyć nie możemy - mówi Piotr Szprot, rzecznik Aero2 i Mobylandu.

Spółki mają zamiar zbudować w swoim regionie infrastrukturę zdolną do transmisji w technologii HSPA+ i oferować usługę osobom trzecim. Aby zrealizować inwestycje, nie muszą być właścicielem częstotliwości - mówi Monika Grajewska, dyrektora ds. funduszy UE w Europrimusie. Według niej, Aero2 to tylko jedna z firm, które zgłosiły się do klientów Europrimusa.

Źródło tekstu: Parkiet

Komentarze
Zaloguj się
13. ~TU MACIE ODP.
0

2012-03-18 23:50:28

Czternaście firm próbowało wyłudzić pół miliarda złotych dotacji z Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości na mobilny internet – podejrzewają śledczy. "Mózgiem” całej operacji miał być Tomasz S., szef jednej z podlaskich firm konsultingowych, a tu link do artykułu: http://www.wspolczesna.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20120315/RE G00/120319672

Odpowiedz

12. ~:))
0

2010-03-29 22:50:09

ciekawe czy cofną im ta dotację

Odpowiedz

11. ~szyfmarek
0

2010-03-29 17:29:57

Miejscowość nie nazywa się ignatki tylko osiedle ignatki :P

Odpowiedz

10. wlo
0

2010-03-29 17:23:41

1. - znasz zasady tego konkretnie programu? co do piekarza się mylisz - znam jednego, który dostał dofinansowanie do przedsięwzięcia agroturystycznego ;-) przy czym nie piecze tam pieczywa ani nie jests to atrakcją dla turystów ;-) mac - wyłam się i zacznij budować LTE - jak widzisz, nie trzeba mieć zadnych planów dot. świadczenia usług...

Odpowiedz

9. ~kuro
2

2010-03-29 12:21:38

Jak dla mnie to w polsce powinno bardziej sie pojsc w strone uzupelnienia plam zasiegowych, a nie przyspieszac jeszcze bardziej w centrach miast (choc oczywiscie to tez jest dobrze widziane). Mnie bardziej by odpowiadalo wzmocnienie takie orangowego trendu (tego z cdma), zeby mobilny internet, byl naprawde mobilny.

Odpowiedz

8. mac
2

2010-03-29 11:18:21

No tak cała Europa za rok dwa będzie budowała sieci LTE a Polacy zabiorą się za robienie HSPA+...Ciekawe czy Unia da kasę na przestarzałe za chwilę technologie..?

Odpowiedz

7. ~
2

2010-03-29 10:41:19

Wyglada na to, ze ta firma Europrimus powstala tylko dlatego, ze jest okazja wyszarpac niezłą kasę z UE. I słusznie. rcicho

Odpowiedz

6. ~dino
2

2010-03-29 10:09:11

Czyli sprawdziły się przewidywania. Rzeczywiście dziwne, że budową sieci się zajmą spółki bez częstotliwości komórkowych.

Odpowiedz

5. ~kapsw
1

2010-03-29 09:47:57

poszedłem do Cyfrowego Polsatu aby testować przez 7 dni tę ofertę HSPA+. I okazało się że testowanie możliwe, ale trzeba dać kaucję 499 zł za modem (rozumiem) i do tego zapłacić bezzwrotną aktywacje 149 zł. Rozbój w biały dzień! Daj zarobić 1,5 stówki a my pokażemy że mamy HSPA+.

Odpowiedz

4. WitekT
1

2010-03-29 09:44:17

bledos: fixed, dzięki! :-)

Odpowiedz

3. ~mirekb
1

2010-03-29 09:41:31

dobrze,że UE daje kase na innowacyjną gospodarkę..bardzo żmudne procedury i trudno wyrwac kase.jak sie uda to samo p4 bedzie miodzio ;-)ale moze na Euro 2012

Odpowiedz

2. ~bledos
1

2010-03-29 09:38:24

"mówi Moniki Grajewskiej, dyrektora ds. funduszy UE w Europrimusie"... coś nie tak ;)

Odpowiedz

1. ~
3

2010-03-29 09:14:55

jak mozna dac komus pieniadze na budowe HSPA+ jesli nie posiada pozwolen na budowe takiej sieci? Czy piekarz dostanie dotacje na prowadzenie warsztatu samochodowego? NIE! Tutaj coś jest nie tak.

Odpowiedz