DAJ CYNK

Acer, Aliyun i Google, czyli kto, co, kogo i dlaczego blokował?

17.09.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2223

Ważne 0

0

Google zabrał głos w sprawie zamieszania z rzekomym blokowaniem smartfonu Acera z konkurencyjnym dla Androida systemem Aliyun. O co tak naprawdę poszło?

Google zabrał głos w sprawie zamieszania z rzekomym blokowaniem smartfonu Acera z konkurencyjnym dla Androida systemem Aliyun. O co tak naprawdę poszło?

O tym, że Google miał blokować wprowadzenie na rynek smartfonu Acera z systemem Aliyun, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

W wydanym oświadczeniu Google stwierdza, że system Aliyun, chociaż został zbudowany w oparciu o system Android, to nie jest częścią jego ekosystemu. Oznacza to, że aby zostać wprowadzonym na rynek nie musi on spełniać wymogów związanych ze zgodnością z tym systemem.

Według Google’a, system Aliyun oferuje nie tylko aplikacje zebrane w sklepie Google Play, ale również nielegalne kopie aplikacji. Oznacza to, według Google’a, że korzysta on z dorobku platformy Android oraz Open Handset Alliance, które zajmuje się jej rozwojem i do której należy m.in. Acer.

Spełnienie wymogów platformy Android nie jest trudne - uważa Google. I jeśli się to uda - firma otrzymuje wsparcie OHA. Jeśli zatem Acer chce wykorzystywać system konkurencyjny w ten sposób, to nie powinien liczyć na wsparcie obydwu partnerów.

Źródło tekstu: The Verge, wł

Komentarze
Zaloguj się
5. ~Maxcio
1

2012-09-17 11:38:03

Idąc za wikipedią. Ekosystem – jedno z podstawowych pojęć w ekologii....

Odpowiedz

4. ~Octopus
1

2012-09-17 11:31:54

Mam alergię na ignorancję :). Nie mogę zrozumieć jak NATURALNE elementy przyrody można wpleść w twór sztuczny-czytaj ludzki. Wiem ,że słowa mają oddziaływać na czytającego - to się nazywa neurolingwistyka.

Odpowiedz

3. Paranoia
-1

2012-09-17 11:25:44

@2 znów zaczynasz? nie podoba ci się określenie, to idź czytać Masłowską albo Bierka, tam masz więcej pierdół do których możesz się przyczepić.

Odpowiedz

2. ~Octopus
0

2012-09-17 11:22:02

Znowu ten ekosystem .. trzeba wysłać ludzi do szkoły bo mówią o rzeczach, których nie rozumieją.

Odpowiedz

1. Paranoia
0

2012-09-17 11:14:16

Prosta sytuacja: Używasz platformy na bazie androida? OK, jest fajnie, bo to otwarta platforma. Używasz platformy na bazie androida ale BEZ LICENCJI na aplikacje google, już nie jest fajnie, bo fakt system jest wolny ale nie DODATKI DO NIEGO. Bo trzeba odróżnić system android i system android z aplikacjami google i dostępem do play. pierwsze możesz modyfikować jak chcesz ale za drugie musisz płacić bo korzystasz z bazy google...

Odpowiedz