DAJ CYNK

Abonament z topowym smartfonem staje się coraz droższy

31.10.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4643

Ważne 4

0

Jak wynika z danych Telecompaper, w krajach Europy Zachodniej ceny abonamentu z topowym smartfonem idą w górę.

Jak wynika z danych Telecompaper, w krajach Europy Zachodniej ceny abonamentu z topowym smartfonem idą w górę.

W III kwartale 2014 roku w ofertach 72 operatorów z 16 krajów Europy Zachodniej znalazło ponad 4100 ofert z telefonem. Jeszcze pół roku wcześniej było ich 3300.

Ponad 33% planów oferuje ponad 1000 minut miesięcznie (lub całkowity brak limitu), a w 45% planów klienci otrzymują nielimitowane SMS-y. Pakiet danych 2 GB lub więcej znajduje się w 37% ofert. Ilość planów z małymi pakietami minut, SMS-ów i danych sukcesywnie maleje.

Na rynku występuje duża rozpiętość cen w planach z samą kartą SIM i dużymi pakietami (powyżej 1000 minut i 2000 MB danych). Mediany wyników wahały się od 24 euro miesięcznie w Danii, do 95 euro w Grecji. Pośredni wynik, 40 euro, występował w Holandii. Dla porównania, w I kwartale było to odpowiednio 20 euro w Danii, 92 euro w Grecji i 42 euro w Holandii.

Wzrost cen jest spowodowany wieloma czynnikami. Można do nich zaliczyć roczny wzrost inflacji i niższe dofinansowania operatorów do urządzeń w ofercie.

Źródło tekstu: telecompaper; wl

Komentarze
Zaloguj się
31. ~HD
0

2014-11-03 19:01:47

Ostatni telefon na abonament brałem ok 6 lat temu. Telefon kupuje za gotówkę i korzystam z pripejda- mało jest ofert które przebiją to ceną

Odpowiedz

30. ~Punk
1

2014-11-01 02:29:15

T-Mobile już podniósł klientom abonamenty, teraz czekać aż reszta się obudzi i zacznie to samo robić.A co do aktualizacji smartfonow to ciekawostka taki LG L7 II dostał Kitkat, a taki Samsung Galaxy S3 nie dostał nic.O Pentagram nie wspomnę bo to chińczyk i importer ma w nosie aktualizacje, jak i naprawianie uszkodzonych telefonów.Oddałem we wrześniu Monstera do naprawy bo mi fiksował ekran i HSPA+ nie działał, po wymianie płyty głównej dalej jest to samo, czy oni mają jakieś sprawne części do swoich produktów czy tylko dają co im w łapy wejdzie.Zaś poleci kolejna reklamacja i jak mi nie zacznie działać ta kupa złomu to sprzedaje gniota i zostaje przy LG L7 II.

Odpowiedz

29. MikoT
1

2014-10-31 15:26:29

95? w... Grecji. Totalne zaskoczenie. A niby tacy biedni są...

Odpowiedz

27. ~Staszi
0

2014-10-31 15:07:28

No to trzeba podnieść ceny w Polsce. Bo taki jest europejski kurs.

Odpowiedz

26. ~Alex
0

2014-10-31 14:30:59

"W III kwartale 2014 roku w ofertach 72 operatorów z 16 krajów Europy Zachodniej znalazło ponad 4100 ofert z telefonem. Jeszcze pół roku wcześniej było ich 3300. " Teraz okazuje się, że to operatorzy znajdują oferty w ofertach.

Odpowiedz

24. BUCKS
0

2014-10-31 14:04:07

Nadal jest masło maślane ;) "W III kwartale 2014 roku w ofertach 72 operatorów z 16 krajów Europy Zachodniej znajduje się obecnie ponad 4100 ofert z telefonem. Jeszcze pół roku wcześniej było ich 3300." Dla mnie III kwartał skończył się we wrześniu, więc powinien być użyty czas przeszły dlatego moja propozycja to: "... znalazło się ponad 4100 ofert z telefonem, a jeszcze pół roku wcześniej ..." Dalej też przydałby się czas przeszły jeśli mowa o danych z III kwartału.

Odpowiedz

16. Lukasz88
0

2014-10-31 13:25:19

Za trzecim razem jak przeczytałem to zrozumiałem. Trochę jaja...

Odpowiedz

15. ~bobek
2

2014-10-31 13:21:42

Grecja niby taka bieda, a mediana najwyższa. I cała Europa ma im się do wszystkiego dokładać!!!

Odpowiedz

6. ~R.S.
2

2014-10-31 12:04:47

"Wzrost cen jest spowodowany wieloma czynnikami. Można do nich zaliczyć roczny wzrost inflacji i niższe dofinansowania operatorów do urządzeń w ofercie."To że wzrost inflacji wpływa na wzrost abonamentu, to jeszcze rozumiem, ale że niższe dofinansowanie też powoduje wzrost abonamentu - już niekoniecznie. Chyba że telekomy chcą więcej zarobić i każdy powód jest dobry ;)

Odpowiedz

5. ~Adam
3

2014-10-31 12:00:39

Przekaz jest jasny i oczywisty. Chcesz "topowy" smartfon, kup go na wolnym rynku. Zresztą przy wyścigu na parametry, telefon z przed 24, nie mówiąc już z przed 36mc jest uśmiercony przez producenta.

Odpowiedz

1. ~Alex
0

2014-10-31 11:24:35

"Z przeprowadzonego badania wynikam że w III kwartale 2014 roku liczba planów taryfowych znajduje się obecnie ponad 4100 ofert z telefonem, dostępnych u 72 operatorów. Jeszcze pół roku wcześniej było ich 3300. W badaniu wzięto pod uwagę 16 krajów Europy Zachodniej. " Czy ktoś w ogóle rozumie ten akapit?

Odpowiedz