DAJ CYNK

75 mln użytkowników aplikacji Shazam

24.05.2010

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2430

Ważne 0

0

Już 75 mln użytkowników korzysta z aplikacji mobilnej Shazam do rozpoznawania muzyki, a tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przybyło 25 mln. Zidentyfikowano ponad miliard utworów.

Już 75 mln użytkowników korzysta z aplikacji mobilnej Shazam do rozpoznawania muzyki, a tylko w ciągu ostatnich sześciu miesięcy przybyło 25 mln. Zidentyfikowano ponad miliard utworów, a tym miliardowym utworem został Gettin' Over - w wykonaniu Davida Guetta.

Aplikacja Shazam, która dostępna jest na różne platformy, umożliwia identyfikowanie piosenek, oglądanie wideoklipów i innych multimediów związanych z artystami, a także dzielenie się wrażeniami muzycznymi — w tym celu można wysyłać tagi plików muzycznych jako wiadomości email bądź poprzez serwisy Twitter czy Facebook.

Źródło tekstu: Shazam, wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~Hornecik
0

2011-03-22 19:47:51

Shazam to świetna aplikacja. Zaskoczony byłem jej możliwościami. Rozpoznaje kawałki nawet zagłuszone różnymi hałasami z zewnątrz. Zawsze idealnie tagował, z różnicą polskich piosenek, ale po słowach można się samemu zorientować, problem w tym że utwór musi być znany poza jednym krajem, żeby go rozpoznał. Zidentyfikowałem już nim masę piosenek, między innymi kawałki z filmów. Taka aplikacja to luksus :) Siedzę sobie i słucham radia, jak jest coś fajnego to taguję. Potem mogę to odnaleść i posłuchać jeszcze raz, prawdziwy GPS w świecie muzyki!

Odpowiedz

14. ~a_lex
0

2010-05-25 13:49:39

#8 To muszę wypróbować shazam, teraz mam powód. Chociaż TrackID ma tę zaletę że (jak sądzę)szybciej się włącza.

Odpowiedz

13. dr184
0

2010-05-25 08:50:21

ja ściągnąłem midomi jeszcze jak w ovi było darmowe;) chociaż shazam chyba też mam zainstalowane:P

Odpowiedz

11. ewqaewqa
0

2010-05-25 08:41:36

Ale midomi jest płatne;) Shazam musiał czekać na popularność, bo dopiero teraz smartfony robią się tańsze i dostępne dla wszystkich. Cenię Shazam za pracę również w trudnych warunkach, gdy utwór jest na przykład zagłuszany głosem(no. w filmie), świetnie daje sobie radę.

Odpowiedz

10. Play
0

2010-05-25 08:41:33

No ale żeby, rozpoznawać najnowsze kawałki z radia, trzeba aktualizować bazę, a watpię by mieli tak dokładną.

Odpowiedz

9. dr184
0

2010-05-25 08:35:21

Wolę midomi, rozpoznaje nawet jak sam śpiewam:P

Odpowiedz

8. thonka
1

2010-05-25 08:15:57

@7 baza utworow SE w porownaniu z baza shazam jest lekko mowiac, mala... popowate kawalki znajdzie jedno i drugie, ale zapewniam Ciebie, ze jezeli idzie o cos bardziej wyszukanego to Shazam daje sobie lepiej rade.

Odpowiedz

7. ~a_lex
0

2010-05-25 07:29:29

Ja też nie bo mam SE ;)

Odpowiedz

6. thonka
0

2010-05-25 07:13:15

1/3 bazy w pol roku, a aplikacja ma ponad 4 lata ;) jak widac na popularnosc przyszlo im dlugo czekac.

Odpowiedz

5. Rogi
0

2010-05-25 01:08:54

Ja też nie, bo mam coś lepszego.

Odpowiedz