DAJ CYNK

7 tys. nowych kart SIM w Grupie MNI w grudniu

20.01.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3

Ważne 0

0

Spółki telekomunikacyjne należące do notowanego na warszawskiej giełdzie funduszu MNI miały na koniec 2010 roku ponad 67,8 tys. aktywnych kart SIM, czyli o 13% więcej niż na koniec 2009 roku.

Spółki telekomunikacyjne należące do notowanego na warszawskiej giełdzie funduszu MNI miały na koniec 2010 roku ponad 67,8 tys. aktywnych kart SIM, czyli o 13% więcej niż na koniec 2009 roku.

W połowie grudnia MNI podawało, że pod koniec listopada miało trochę ponad 60 tys. aktywnych kart SIM, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. MNI szacuje, że jest drugim największym operatorem wirtualnym w Polsce, zaraz po wRodzinie.

Za telefonię komórkową w grupie MNI odpowiada MNI Mobile, posiadające platformę technologiczną MVNE (ang. Mobile Virtual Network Enabler), działającą w sieci Centertela, która umożliwia świadczenie usług MVNO innym firmom, zarówno w ramach grupy (np. dla MNI Telecom), jak i dla zewnętrznych podmiotów (Toya, Mediatel, Crowley Data Poland).

Jedną z nowych marek, jakie wprowadzono w 2010 roku, była Hyperfonia, która od sierpnia do końca grudnia pozyskała 2 tys. aktywnych kart SIM.

Liczba aktywnych kart SIM będzie nadal dynamicznie rosła z dwóch powodów. Oferta usług telefonii mobilnej jest dla nas ważnym elementem w polityce utrzymywania dotychczasowych i pozyskiwania nowych klientów. Po drugie z naszych doświadczeń i know-how chcą korzystać kolejni duzi operatorzy - wyjaśnia prezes Marek Południkiewicz, prezes MNI.

Wkrótce 90 tys. klientom Stream Communications, które MNI przejęło pod koniec zeszłego roku, zostanie zaoferowana usługa telefonii komórkowej pod marką Streamfonia. W grudniu MNI zawarło z łódzką kablówką Toya umowę, zgodnie z którą jej 180 tys. abonentów może korzystać z usług telefonii komórkowej oraz mobilnego dostępu do internetu pod marką TOYAmobilna. Szerzej pisaliśmy o tym w tej wiadomości.

MNI Mobile jest też właścicielem Mobilkinga, który działa w sieci PTC - aktywne karty tego MVNO stanowią zdecydowaną większość bazy MNI Mobile.

Źródło tekstu: MNI, wł

Komentarze
Zaloguj się