DAJ CYNK

4 wiążące oferty na zakup Polkomtela

06.05.2011

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 5077

Ważne 0

0

Po południu wpłynęły wiążące oferty na zakup Polkomtela - poinformowała Parkiet osoba zbliżona do doradców przy transakcji.

Po południu wpłynęły wiążące oferty na zakup Polkomtela - poinformowała Parkiet osoba zbliżona do doradców przy transakcji.

Na krótkiej liście podmiotów uprawnionych do złożenia oferty zostały w ostatnim czasie cztery grupy: Zygmunt Solorz-Żak, szwedzka TeliaSonera, norweski Telenor z funduszem Bain Capital oraz globalny fundusz private equity - Apax.

W żadnym z konsorcjów nie ma przy tym funduszu Providence Equity Partners, o którym media pisały, że wystartuje u boku Apaksu. W przypadku Telii-Sonery i Solorza-Żaka, Parkiet potwierdził złożenie ofert w dwóch niezależnych źródłach.

Źródło tekstu: Parkiet

Komentarze
Zaloguj się
40. ~donnie darko
0

2011-05-10 13:24:22

Jeżeli tak drogo i w ogóle to skąd te 14 milionów klientów?

Odpowiedz

39. ~:)
1

2011-05-07 15:55:57

nie wiem czy się zmienia oferty nie wiem czy sie coś poprawi ale wiem jedno Plus jest do bani drogo jak ch... i tyle :)

Odpowiedz

38. ~bb9800
0

2011-05-07 15:53:42

nie wiem dlaczego Wszyscy uważacie,iż po zmianie właściciela nagle zmienią się oferty i nie ważne czy to się nazywa Plus czy inaczej, przecież zawsze chodzi o to żeby jak najmniej dołożyć do każdej sprzedanej karty sim

Odpowiedz

37. ~:)
0

2011-05-07 14:10:31

wyczytałem , że Telia chce ujednolicić markę we wszystkich krajach w jakich się znajduje, Najpierw chce wprowadzić nowe logo a potem zmienić nazwę czyli podobny ruch jak Telenor najpierw ten niebieski znaczek a później to zmiana stopniowe nazwy. Ciekawe czy po przejęciu podobny los też czeka polkomtela ?

Odpowiedz

36. ~
0

2011-05-07 12:35:14

Przestańcie pisać głupoty, bo nie macie pojęcia o przetargach. Jeśli za Polkomtela największą kasę wyłoży Telenor to on będzie unowocześniał tą sieć, a nie jakiś tam pionek zwany Żakiem. Tyle w temacie. get

Odpowiedz

35. ~zygmuś
0

2011-05-07 12:29:09

Solorz udostępnił kanały grupy Polsat Telewizji N żeby mieć siano na Polkomtela

Odpowiedz

34. ~
0

2011-05-07 10:27:50

Chcialbym zeby chociaz ten operator byl polski ale widze tez, ze spolki telko solorza skupiaja sie na infrastrukturze a nie uslugach. Dlatego po przejeciu plusa przez solorza w plusie nic sie nie zmieni. Skandynawowie chyba sa najlepszym wyborem ale watpie czy wygraja wyscig. Solorz da utrzymanie w polkomtelu outsiderom politycznym wiec nic sie nie zmieni

Odpowiedz

33. ~bvn
0

2011-05-07 09:39:46

Myślę,że Plusika kupi Pan od Polsatu...Kupi i Plus nadal bdyie marka Plus. Nie jestem specem od marketingu, ale "odświeżanie" salonów Plusa daje dużo do myślenia-po co by to robili gdyby mial nastapić kolejny rebranding np na Telie.

Odpowiedz

31. ~
0

2011-05-07 09:12:42

@23 Abonent. Co ty nie powiesz klienci uciekają? Czy ty raportów kwartalnych nie czytasz? Plus bardzo zyskuje od dwóch kwartałów. Już ma grubo ponad 14 mln klientów w tym ponad 7,5 mln abonamentowych.

Odpowiedz

30. ~
0

2011-05-07 08:39:10

Plus w abo dla inwidualnych odstaje od kazdego. Obawiam sie ze do przejecia nic tam sie nie poprawi. Wyniki finansowe maja niezle, kasa za siec od play i mvno wplywa i widac to im wystarcza

Odpowiedz

28. ~zalamany
0

2011-05-07 08:27:27

plus jest teraz w oplakanym stanie. jak dlugo mozna sprzedawac ten sam bubel pod nowym szyldem? oferta biznesowa w plusie troche lepiej wyglada. gdyby vodafone przejela polkomtela to bylaby szansa na zmiane na lepsze.

Odpowiedz

26. ~killera-cien
0

2011-05-07 08:06:10

Polkomtel zostanie kupiony przez Solorza. Idą wybory, kasy trzeba partiom, a po co sprzedawać kurę ze złotymi jajcami. Przypomnijcie sobie przypadek kulczyka i tepsy... i tak dalej.

Odpowiedz

25. ~
0

2011-05-07 03:03:31

Solorza nie stać nawet na grupę ,,watchpeople'''' w Plusie, więc o czym tu mowa. Polkomtela kupi Telenor. Dlaczego ? Ponieważ jego systemy GSM są najbardziej zbliżone do macierzy i nie musiałby ponosić dużych nakładów finansowych. Smaron

Odpowiedz

24. ~
-1

2011-05-06 22:03:46

Jak kupi Solorz disco polo polsat to rezygnuję z plusa i playa.

Odpowiedz

23. ~Abonent
1

2011-05-06 21:25:18

Nowy właściciel będzie miał sporo do zrobienia,aby oferty Plusa były znów konkurencyjne.Od jakiś trzech lat są systematyczne psute.Obecnie jeszcze mix z odpowiednim zestawem pakietów jest strawny i konkurencyjny. Abonament leży, klienci uciekają i nie ma ich po prostu czym zatrzymać.

Odpowiedz