DAJ CYNK

300 Mb/s z gniazdka telefonicznego

21.04.2010

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2

Ważne 0

0

To jeszcze nie koniec możliwości łączy internetowych opartych o okablowanie telefonii stacjonarnej. Testy laboratoryjne technologii DSL Phantom Mode potwierdzają możliwość uzyskania prędkości 300 Mb/s za pośrednictwem dwóch par miedzianych.

To jeszcze nie koniec możliwości łączy internetowych opartych o okablowanie telefonii stacjonarnej. Testy laboratoryjne technologii DSL Phantom Mode potwierdzają możliwość uzyskania prędkości 300 Mb/s za pośrednictwem dwóch par miedzianych.

Alcatel-Lucent poinformował, że centrum badawcze Bell Labs zaprezentowało technologię, która umożliwia zwiększenie dostępnej prędkości transmisji w sieciach wyposażonych w dwie pary miedziane.

W testach laboratoryjnych technologii DSL Phantom Mode, Bell Labs osiągnął prędkość pobierania wynoszącą 300 megabitów na sekundę (Mb/s) na odległość do 400 metrów (lub 100 Mb/s przy odległości 1 km).

Najważniejszy element rozwiązania DSL Phantom Mode obejmuje utworzenie kanału wirtualnego (lub "fantomu"), który uzupełnia dwa przewody fizyczne, stanowiące standardową konfigurację linii miedzianych. Powodem znacznego wzrostu przepustowości jest zastosowanie technologii analogowego trybu fantomu w połączeniu ze standardowymi technikami — wektoryzacją, która eliminuje interferencje lub przesłuchy pomiędzy miedzianymi przewodami oraz agregacją, która umożliwia łączenie poszczególnych linii.

Prowadzone są dalsze badania, których celem jest udoskonalenie modeli wdrożenia i określenie zestawu urządzeń instalowanych u klienta, które będą zgodne z technologią DSL Phantom Mode.

Według najnowszego raportu grupy Dell’Oro na temat dostępu do sieci, Alcatel-Lucent jest liderem rynku DSL. Producent poinformował niedawno o osiągnięciu wyniku 200 milionów dostarczonych linii DSL. Na całym świecie co trzeci abonent używający stacjonarnego łącza szerokopasmowego korzysta z dostępu do sieci dzięki systemom Alcatela-Lucenta.

Źródło tekstu: Alcatel-Lucent, wł

Komentarze
Zaloguj się