DAJ CYNK

3 miliony pobrań dziennie z Ovi Store

18.11.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2173

Ważne 0

0

Nokia poinformowała, że każdego dnia w swoim sklepie mobilnym Ovi Store odnotowuje 3 mln pobrań. Przy okazji podana została również garść innych statystyk.

Nokia poinformowała, że każdego dnia w swoim sklepie mobilnym Ovi Store odnotowuje 3 mln pobrań. Przy okazji podana została również garść innych statystyk.

W ciągu ostatnich 12 miesięcy ponad 400 tys. nowych programistów dołączyło do Forum Nokii, zrzeszających ich społeczność. 92 spośród nich udało się przekroczyć pułap 1 mln pobranych aplikacji.

Co ciekawe, pułap ten udało osiągnąć się trzem polskim firmom: Capree Ltd. z aplikacją iON BatteryTimer, Infinite Dreams z grą SkyForce oraz Tequila Mobile SA z grą Checkers Deluxe.

Od momentu wprowadzenia we wrześniu na rynek modelu N8, najbardziej popularną bezpłatną aplikacją jest Q Torch, zamieniającą telefon w podręczną latarkę. Wśród płatnych aplikacji królują wściekłe ptaki, o których szerzej pisaliśmy m.in. w tej wiadomości.

Dla porównania, największy mobilny sklep z aplikacjami - AppStore od Apple - odnotowuje 10 mln pobrań każdego dnia.

Źródło tekstu: cellular-news

Komentarze
Zaloguj się
15. ~marian
0

2010-11-19 12:41:28

11. ~PRACOWNIK ORANGE to jest własnie typowy komentarz osoby ktora iphona na oczy nie widziała, ale nie martw sie tez tak miałem ale tylko wlsnie do czasu z kontaktu z iphonem.

Odpowiedz

14. ~PRACOWNIK ORANGE GG 6486280
0

2010-11-19 11:05:57

Tak tu masz rację bije na głowę. Ale zobacz cenę. Ja porównuje cena/jakość. A fakt tutaj za jakość płacimy porównaj sobie ceny podobnych aplikacji w Applu a Nokii. I przebiciu cenowym (Marży producenta) Na telefonach i aplikacjach. Bo fakt jest faktem Jabłuszko leprze ale droższe!!

Odpowiedz

13. ~apple fan boy
0

2010-11-19 10:58:20

do 11. Miałem nokię i przechodząc na IP4 widzę wszystkie ułomności symbiana. Apple praktycznie bije na głowę E72 wszystkim.

Odpowiedz

12. ~
0

2010-11-19 10:44:36

a ja zostane przy symbianie. Napalilem sie na androida ale kontakt z wildfire mnie ostudzil. Taki sobie system gdzie majwiekszy bajer to animowane menu. Na nokie jest malo aplikacji ale mi to wystarcza co jest.

Odpowiedz

11. ~PRACOWNIK ORANGE
0

2010-11-19 09:12:34

Widzisz jak zwykle jabłuszka górą a tak mnie to drażni że dramat. Tutaj płacisz tylko za markę to już wolę nokię na Symbianie.

Odpowiedz

10. ~
0

2010-11-19 09:03:48

A kto dziś kupuje nokię z antycznym symbianem?Nokie to już w dzisidjszych czasach złom.

Odpowiedz

9. ~gornyaa
0

2010-11-19 08:33:33

ale gra powiem Wam, ze rzadzi; )), u mnie akurat na wildfire czasami zamula a czasami nie, ale to pewnie przez to, ze mam podstawowa rozdzialke. Dziwie sie, ze jest platna, na androida- nie. Pozdrawiam.

Odpowiedz

8. ~apple fan boy
0

2010-11-19 08:19:25

Używałem E72 od lutego, który uważałem za świetny "telefon biznesowy". Jakiś miesiąc temu miałem okazje u znajomego pobawić się iPhone 4. Kupiłem sobie to cudo i uważam, że nokia działała jakby była zepsuta. Powoli, zero aplikacji, zawiechy co chwile jakby się nad czymś zastanawiała. Przeglądanie netu to porażka, maile chodzą jak chcą, zwykle nie chodzą. Wszystko ociężale i powoli. Jak telefon z innej epoki, czym z resztą nokie są - symbian ma już chyba z 10 lat. iP4 ma w stosunku do E72 jedną wadę - krócej działa na baterii, ale może dlatego, że nie można się od niego oderwać :) W porównaniu do Nokii Apple powinien reklamować IP4 jako idealny telefon biznesowy.

Odpowiedz

7. kejmul
0

2010-11-19 08:19:19

ovi store - skamielina dla fanboyów Nokii.

Odpowiedz

6. ~r
0

2010-11-19 05:56:13

miałem i nic w sklepie nokii nie było ciekawego. Jakiś programik który mnie zainteresował sobie ściągnąłem to zaraz musiałem łamać zabezpieczenia na ruskiej stronie. Ogólnie dno, nikomu nie polecam nokii.

Odpowiedz

5. tolez
0

2010-11-19 00:55:02

@4: jak najbardziej. Do korzystanie ze sklepu tak czy siak potrzeba konta, więc logując się na stronie www możesz pobierać pliki .sisx na komputer.

Odpowiedz

4. Rambus
0

2010-11-19 00:03:54

Ja mam również mieszanie uczucia odnośnie Ovi Store. Sms z linkiem do aplikacji potrafi przyjść po 2 czy 3 godzinach. Aplikacji raczej mało te darmowe w większości to dema albo naszpikowane reklamami. Aplikacja w telefonie (E66, C6) też nie jest najwyższych lotów - często trzeba kilka razy klikać żeby zaczęło ściągać plik. Mam też jedno pytanie, czy da się w tym sklepie ściągać inaczej niż przez telefon? Np. na komputer i przez kabel do telefonu? PS. Mnie też kusi Samsung i5800 :)

Odpowiedz

3. Ja-ros
0

2010-11-18 23:53:58

zrobię zrobię, tylko że będzie i5800, bo tylko ten model mam w rozsądnej cenie u operatora:)

Odpowiedz

2. ~
2

2010-11-18 23:13:18

Więc zrób tak jak ja, sprzedaj E51, dołóż 300zł i kup i5700. ;)

Odpowiedz