DAJ CYNK

25% telefonów w Polsce to smartfony [ankieta]

07.09.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2682

Ważne 0

0

Jedna czwarta telefonów w Polsce to smartfony - wynika z danych przedstawionych przez Acxiom. Ich właściciele w zdecydowanej większości mają nie więcej niż 40 lat.

Jedna czwarta telefonów w Polsce to smartfony - wynika z danych przedstawionych przez Acxiom. Ich właściciele w zdecydowanej większości mają nie więcej niż 40 lat.

Takie osoby stanowią 85% wszystkich posiadaczy smartfonów. 40% z nich to osoby mieszkające w miastach powyżej 275 tys. mieszkańców.

60% wszystkich pytanych korzystało z usług prepaid, 18% z abonamentu prywatnego. W przypadku właścicieli smartfonów co druga osoba korzystała z usług na kartę, a co trzecia z usług abonamentowych.

Najwięcej osób wśród badanej grupy posiadało telefon marki Nokia (43%) oraz Samsung (21%). W przypadku smartfonów Samsunga posiadało 27% pytanych, a Nokię - 22%.

Co trzeci użytkownik smartfonu płaci miesięczne rachunki wyższe niż 100 zł. W przypadku zwykłych telefonów odsetek ten wyniósł 16%.

Badanie przeprowadzone zostało na próbie ponad 15 tys. użytkowników telefonów komórkowych wybranych z bazy prawie 2 mln właścicieli komórek.


Źródło tekstu: Acxiom, Wirtualne Media

Komentarze
Zaloguj się
17. ~Smartphone
0

2012-09-10 16:10:02

Właściciele smartphone w wiekszości są po 40 (są "dojrzali") bo: 1. maja już kasę na takie zabawki, 2. wychowując się jako dzieci w biedzie teraz cieszy ich kolorowy ekranik na którym można oglądać zdjęcia dzieci. 3 Sa w tym wieku już ślepi, więc duże literki im sie także podobają. Pozdro.

Odpowiedz

16. ~
0

2012-09-10 09:13:27

@12 to ci co zaznaczaja nie wiem :D

Odpowiedz

15. ~
0

2012-09-09 14:50:07

Jak ktoś nie wie, co to smartfon, to wyjaśniam - telefon, którego akumulator pozwala na pracę przed ok. dobę.

Odpowiedz

14. TaKeT
0

2012-09-09 14:02:54

@13 tak, od 2006 roku...

Odpowiedz

13. ~mkkot
-1

2012-09-08 13:05:50

To Nokia produkuje smartfony? :P

Odpowiedz

12. ~
0

2012-09-08 13:03:00

A gdzie opcja "nie korzystam z żadnego"? Bez tego ankieta mija się z celem.

Odpowiedz

11. ~ja
0

2012-09-08 11:54:40

Nokia fan -czy w Nokii 112 majac wlozone dwie karty sim mozna miec aktywna tylko jedna tak aby dluzej starczyla bateria? I na jak dlugo wystarcza ladowanie?

Odpowiedz

10. ~Nokia Fan
0

2012-09-08 11:24:24

W dalsze podróże nie ruszam się bez Nokii 112 (do niedawna 6310i), a z moim smartem (ip4s), tylko na krótkie spacery czy imprezy nie trwające dłużej niż 1 noc.. :P

Odpowiedz

9. ~zulugula
0

2012-09-08 10:20:38

W czyim posiadaniu jest ta baze 2 mln. właścicieli komórek?

Odpowiedz

8. ~
0

2012-09-08 10:20:30

Żeby nie bateria to bym zostawil swojego smartphona. Ale żeby przy wyłączonym telefonie pobierać baterie to już skandal w Androidzie. Kupiłem zwykłego nowego lowenda za 68 zł i mam spokuj, ładuje raz góra dwa razy na miesiąc.

Odpowiedz

7. TaKeT
0

2012-09-07 23:03:21

Kwestia tego że dużo osób nie zdaje sobie sprawy że używa smartfona...

Odpowiedz

6. ~Maciej
0

2012-09-07 22:59:31

Szwecja: 92%

Odpowiedz

5. Q!
1

2012-09-07 20:29:55

@Markadiusz, marcellove - i problem rozwiązany, thx. ;-)

Odpowiedz

4. ~marcellove
0

2012-09-07 20:23:25

Prosze o dodanie w ankiecie odpowiedzi:"tradycyjnego oraz smartfona" sam korzystam z obu,inaczej ankieta mija sie z celem!!!!

Odpowiedz

3. ~Zakrza
0

2012-09-07 19:37:38

"Badanie przeprowadzone zostało na próbie ponad 15 tys. użytkowników telefonów komórkowych wybranych z bazy prawie 2 mln właścicieli komórek." A ta baza 2 milionów to co to jest?

Odpowiedz