DAJ CYNK

222 tys. dolarów kary za udostępnienie piosenek

06.10.2007

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3657

Ważne 0

0

Pierwszy raz w historii, wytwórnie nagraniowe wygrały sprawę sądową, o dzielenie się plikami muzycznymi w internecie. RIAA już zapowiedziała, że to pierwszy z wielu wyroków jakie zapadną w najbliższej przyszłości.

Pierwszy raz w historii, wytwórnie nagraniowe wygrały sprawę sądową, o dzielenie się plikami muzycznymi w internecie. RIAA już zapowiedziała, że to pierwszy z wielu wyroków jakie zapadną w najbliższej przyszłości.

Sześć koncernów muzyczny reprezentowanych przez RIAA wytoczyło proces Jammie Thomas. Została oskarżona o bezprawne udostępnianie w internecie ponad 1700 utworów muzycznych. Takie sprawy do tej pory były najczęściej oddalane przez sądy. Tym razem było inaczej. Jammie Thomas została skazana, a kara jaką przyjdzie jej zapłacić jest wręcz niewiarygodna. Przedmiotem rozprawy były 24 utwory muzyczne. Sąd nakazał zapłacić jej na rzecz wytwórni fonograficznych 9250 dolarów za każdą piosenkę! Sumarycznie kwota wynosi około 222 tysięcy dolarów!

RIAA ma nadzieje, że tak wysoka kara da do myślenia użytkownikom, którzy pobierają z internetu nielegalnie utwory muzyczne. O ile dziennikarze nie kwestionują wyroku, to wszyscy zgodnie mówią, że wysokość kary jest absurdalna.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
36. ~nick
0

2007-10-09 22:25:51

U nas sędzia który wydał ten wyrok juz by siedział w pierdlu za przyjecie łapówek od tych sześciu korporacji - Ziobro by takiej okazji nie przepuścił przed wyborami. Oligarchami z korporacji oraz RIAA też by sie pewnie zajął.

Odpowiedz

2007-10-08 08:25:24

**issa - dzieki

Odpowiedz

34. ~pantg
0

2007-10-08 03:38:42

można wydawać płyty taniej, tak np zrobił Wiśniewski, gdy sprzedawał płytę za chyba 5zł, ale już nie pamiętam dokładnie i niech mnie ktoś poprawi. Za ten swój odważny krok Wiśniewski miał olbrzymie problemy, bo naraził się całemu mafijnemu układowi z show biznesu, ten menadżer Wiśniewskiego groził mu procesem za sprzedawanie tak tanio swojej płyty.

Odpowiedz

33. ~user
0

2007-10-07 22:10:30

A ja będę głosował na Partię Piratów

Odpowiedz

32. ~
0

2007-10-07 17:15:18

Ciekawe ile osob bylo by "czystych" ? :)

Odpowiedz

31. ~
0

2007-10-07 17:12:43

Wytwurnie powinny sie pogodzic z nowymui technologami jakie sa P2P i inne tego typu wynalazki, a nie kompromitowac sie i walczyc "z wiatrakami". Co oni chca osiagnac ? Wsadzis wszystkich do wieziwnia ? odszkodowania od kazego ? Kto z was nie ma MP3 na kompie ?

Odpowiedz

30. ~issa
0

2007-10-07 16:31:41

****faza , ja sciagnalem simlocka z i600 (ShitMobileOS:) jakies poltora miesiaca od startu Play. Juz mial nakladke w boxie czy jak tam to sie zwie. Wiem tez , ze mozna sciagnac kodem , na pewno przez strone www.samsung-unlock.com Jak trafisz na dobry komis to w porywach za 50zl Ci sciagna.

Odpowiedz

2007-10-07 16:01:33

Potrzebuje informacji: czy juz mozna sciagnac smilocka z telefonu SAMSUNG Z170 i jak sie to ewentualnie odbywa czy przez kabelek czy przez kod?Jaka cena?

Odpowiedz

28. ~Gal
0

2007-10-07 15:51:42

tofik - obys sie nie zdziwil jak Ty skonczysz...

Odpowiedz

27. ~Leo
0

2007-10-07 15:17:52

A ja jestem melomanem-audiofilem,kupuję płyty wydawane przez wytwórnie Chesky, Telarc, ECM, czasem Blue Note, mam ponad 2 tys.vtytułów,odtwarzam je na sprzęcie o wartości dobrego modelu BMW - Ancient Audio Lektor Prime + monobloki Accuphase + Sonus Faber Concerto i nie wyobrażam słuchania pierdzenia zamiast muzyki z mp3 sciągniętego z netu.Jesteście głusi, to puście sobie odkurzacz,przyjemniejszy dźwięk niż z mp3 128kbps. Pozdrawiam słyszących i kochających muzykę (czyli nie ten kał z MTV).

Odpowiedz

26. Immortal
0

2007-10-07 14:31:56

@issa - Generalnie się zgadzam się z tym co napisałeś. 2 złote - to naturalnie chodziło o cenę w naszym kraju.

Odpowiedz

25. ~ukenamuniuu
0

2007-10-07 10:14:01

Bo za takie przestępstwo popełnione w Polsce grozi ekstradycja do USA

Odpowiedz

24. ~tofik
0

2007-10-07 10:13:36

I bardzo dobrze. Wreszcie ktos udupił internetowego złodzieja. Oby wszyscy co kradną z neta tak skończyli.

Odpowiedz

23. ~ukenamuniu
0

2007-10-07 10:12:30

Jest szansa na wyjazd do USA.

Odpowiedz