DAJ CYNK

2009: ponad 375 mln telefonów z ekranami dotykowymi

20.05.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1901

Ważne 0

0

W 2009 roku nabywców znalazło ponad 600 mln urządzeń z ekranami dotykowymi - informuje DisplaySearch. Największą wśród nich liczbę stanowiły telefony komórkowe.

W 2009 roku nabywców znalazło ponad 600 mln urządzeń z ekranami dotykowymi - informuje DisplaySearch. Największą liczbę wśród nich stanowiły telefony komórkowe.

Ekrany dotykowe najczęściej wykorzystywane są w telefonach komórkowych. W 2009 roku takie ekrany znalazły się w ponad 375 mln telefonów sprzedanych na całym świecie, co stanowiło 25,6% udział w całym rynku.

Pierwsze telefony z ekranami dotykowymi pojawiły się na rynku jeszcze przed 2007 rokiem. Jednak to ten właśnie rok i premiera iPoda oraz iPhone’a z takim ekranem wywołały prawdziwą lawinę nowych urządzeń, których obsługa możliwa była za pomocą dotyku.

Sam rynek ekranów dotykowych jest mocno rozdrobniony. Obecnie wykorzystywanych jest kilkanaście rozwiązań z tym związanych, z czego wiele firm dostarcza na rynek ekrany wykonane w więcej, niż jednej z tych technologii.

Najbardziej popularnymi ekranami są wciąż te wykonane w technologii oporowej. Jednak według DisplaySerach, tendencja ta odwróci się na korzyść technologii pojemnościowej już w tym roku. Przynajmniej jeśli chodzi o generowane przez nie przychody.

Źródło tekstu: cellular-news, wł

Komentarze
Zaloguj się
22. Hose
0

2010-05-22 15:57:39

jojo@ - telefon to tylko telefon, można dbać, ale bez przesady.

Odpowiedz

21. jojo
0

2010-05-22 14:26:03

hmm (20) - To znaczy, że nie należy o niego dbać (chociaż w pewnym stopniu)? Jedno drugiego nie wyklucza. A, że niektórzy uważają inaczej...

Odpowiedz

20. ~hmm
0

2010-05-21 22:47:58

ja mam stara e6 i nawet tutaj na op mini nie jest zle ... co do argumentu ze sie ekran rysuje,brudzi ... telefon jest do uzywania a nie podniecania..;)

Odpowiedz

19. ~
0

2010-05-21 13:17:26

@14 Hose no jakze jaka? Kazda kobieta Ci powie ze optycznie wydluzaja nogi :-) Kolejny fiu...fiu...fiu...czers to jakas romantyczna kolacyjka od czasu do czasu czy ogolnie czestsze branie

Odpowiedz

18. ~Boro
0

2010-05-21 10:23:39

Dotykowce są ciekawe, zwłaszcza teraz, miałem samsunga Avile, bo z początku było to wielkie WOW ! poźniej stwierdziłem że nie oto mi chodziło, nie ptrzebuje jakis bajerów tylko konkretów, więc wziołem E52, i w sumie mi starcza, gadam, pisze, internet, i GPS , dobra bateria, nie potrzeba mi jakiś wodotrysków

Odpowiedz

17. ~E66
0

2010-05-21 09:50:27

@16: Nie przesadzaj. Dotyk masz przecież i w telefonach z niższej półki, jest więc dostępny dla mas. Nie o zazdrość tu chodzi.

Odpowiedz

16. ~Patryczek
0

2010-05-21 09:29:57

też na początku uważałem że dotyk to szpan i niepotrzebny bajer, do puki nie kupiłem sobie takiego telefonu, mam samsunga pixona 12, dotyk w nim jest bardzo czuły i szybko oraz wygodnie operuje się telefonem, a smsy piszę się bardzzooo szybko! , po prostu niektórzy za zdroszą bo nie mogą sobie kupić takiego fonka i hejtują na stronie jaki to badziew jest ;/

Odpowiedz

15. ~
0

2010-05-21 07:03:56

Jednemu bardziej pasuje fizyczna, drugiemu ekranowa klawiatura. Co kto lubi. Ja wole dotykowe qwerty przy fizycznej alfanumerycznej, ale fizyczne qwerty (e61) to dla mnie prawdziwa wygoda. Ale to kwestia gustu i upodoban wiec twierdzenie, ze ktos ma z dotykiem tylko dla szpanu, i ze to nie wygodne jest smieszne.

Odpowiedz

14. ~Hose
0

2010-05-21 00:10:47

agaak@ - a jaką funkcjonalność mają szpilki (takie buty) ? Jednak miliony kobiet noszą i sobie chwalą. Może to trochę nieszczęśliwy przykład (gdy miałem oporową omnie myślałem że to wygodne) Teraz mam pojemnościówkę i działa to faktycznie bardzo dobrze.

Odpowiedz

13. lemurek
0

2010-05-21 00:00:22

A ja śmigam na avilce bez zarzutu. Szybko i sprawnie. Wszystko pod ręką. I wole ekran oporowy od pojemnościowego ze względu, że ten pierwszy można obsługiwać paznokciami (szczególnie przydatne w przypadku pisania smsów na qwerty;) Chodź przyznam, że avile kupiłam na próbę z nastawieniem, że trochę pobawię się zabawką i sprzedam. Szybko jednak zmieniłam zdanie, bo telefonik miło zaskoczył jeżeli chodzi o obsługę dotykiem;)

Odpowiedz

12. ~
0

2010-05-20 23:14:51

http://www.unwiredview.com/2010/05/20/samsung-i8920-omnia-hd2-le aked-symbian3-12mp-camera-super-amoled-display/

Odpowiedz

11. agaak
0

2010-05-20 22:32:34

a KOGO obchodzi funkcjonalność?? Poleca KUPIĆ to wystarczy!

Odpowiedz

10. jojo
0

2010-05-20 22:15:08

Ja też wolę "normalną" słuchawkę. Zero paprania ekranu paluchami, zero rys od paznokci, bardziej naturalne wpisywanie tekstu i te opcje w menu - takie nienaturalnie wielkie - potrzebne by trafić paluchem w jakąś opcję lub ikonę. Nie, ja wolę klapki. I koniecznie folia na cały ekran. ;-)

Odpowiedz

9. ~
0

2010-05-20 22:00:08

Dla mnie nie ma jak klawiatura,piszę bez patrzenia na przyciski,a na dotyku,a miałem kilka takich fonów,nigdy mi się to nie udało.

Odpowiedz

8. ~
0

2010-05-20 21:11:35

@3,@6 dotykowce sa bardzo wygodne, pod warunkiem ze kupicie zabawke z ekrane pojemnosciowym i multitouch..sa tak wygodne jak smartphone z qwerty czyli porownywalne np do nokii e71, na korzysc dotyku oczywiacie bo latwiej steruje sie smartphone''em gdy masz mozliwosc intuicyjnego wyboru opcji niz meczenia sie z klawiatura..w kwestii baterii nie ma reguly-mam zarowno htc hd2 i nokie e71 i zaden z tych telefonoow nie wytrzyma mi dwoch dni na zasilaniu bateryjnym. Powod? skuchawki bt,skype,gps,internet,poczta mailowa:). aktualnie wlasnie pisze z mojego hd2:)

Odpowiedz