DAJ CYNK

200 tys. Netia Spotów w rok

06.06.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2042

Ważne 0

0

W ciągu roku do zaprezentowania Netia Spotu, czyli własnego routera Netii, znalazł się on prawie w 200 tys. domów. Oprogramowanie urządzenia było w tym czasie systematycznie udoskonalane, a w kolejnym roku powinny pojawić się nowe wersje sprzętowe.

W ciągu roku do zaprezentowania Netia Spotu, czyli własnego routera Netii, znalazł się on prawie w 200 tys. domów. Oprogramowanie urządzenia było w tym czasie systematycznie udoskonalane, a w kolejnym roku powinny pojawić się nowe wersje sprzętowe.

W ciągu kilku najbliższych tygodni pojawi się kolejna wersja firmware, która zapewni obsługę nowych modemów mobilnego Internetu oraz miganie diody na czerwono, w przypadku braku synchronizacji dla usług xDSL.

Jeszcze w tym roku powinny pojawić się wersje Netia Spota przystosowane do pracy w technologii VDSL2 oraz ADSL2+ Annex B (to wersja ADSL2+ dla sieci ISDN, których sporo ma przejęty w tym roku Dialog).

Źródło tekstu: blog.netia.pl

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Olsztyn na LLU
0

2012-06-08 08:49:40

@19 Działa zdecydowanie lepiej. Moje odczucia sa takie - netia spot to sprzęt działający na zasadzie - uruchom, skonfiguruj i zapomnij. U mnie działa bez restartu i zawiech grubo ponad miesiąc i absolutnie żadnych problemów. Nie zauważyłem żeby się net kiedykolwiek rozłączył. Dodam że mam stałe IP i wszystko na LLU. Synchronizował mi się na początku na 15M z uploadem na 1,4M , ale przy takim synchro zrywał mi połaczenie co jakiś czas. Zadzwoniłem do Netii, zdalnie podczas jednej rozmowy obniżyli synchro do 13,5M na 1,1M i wszystko od tej pory śmiga. Jestem 1,9 km od centrali. Naprawdę nie ma co narzekać, nie wiem skąd te negatywne opinie.

Odpowiedz

19. ~Adam
0

2012-06-08 08:42:15

Netia kupowała TP-Linka hurtowo w granicach 20 PLN za sztukę. Własny router nie kosztuje ich specjalnie taniej. Miał działać lepiej niż TP-Link bo tenże to najgorszy sort nade in China, ale czy rzeczywiście działa lepiej?

Odpowiedz

18. ~W4Ready
0

2012-06-07 14:50:21

Znajomy go ma, ale musiał podłączyć osobny AccessPoint, bo NS ma słabe WiFi.

Odpowiedz

17. ~rr
0

2012-06-06 23:42:33

Może niektórzy mają wadliwe egzemplarze, ale ile to jest na 200 tys na pewno mniej niż 0,5%. A praca urządzenia zależy też w dużej mierze od linii jaką się ma.

Odpowiedz

16. ~@3
0

2012-06-06 22:50:56

k ebana mać.. marketing szeptany ! niunius93

Odpowiedz

15. ~bury
0

2012-06-06 22:30:08

dzisiaj już 4x restartowałem pudełko. koszmar

Odpowiedz

14. ~..::''''''''''''''''::..
0

2012-06-06 21:05:11

spot to dno i metr mułu ;]

Odpowiedz

13. ~Spotfan
0

2012-06-06 19:29:03

Dokładnie jest tak jak pisze @12. Spot to teraz zarąbiście działające urządzenie!

Odpowiedz

12. ~rr
0

2012-06-06 16:55:21

@1 - sam jesteś badziew ja mam Netia Spota od 2mc i synchronizacje mam dzięki niemu lepszą niż wcześniej na Tp-linku. A prędkość netu wzrosła 15Mbps do prawie 17Mbps. Więc nie pisz jak nigdy tego nie używałeś, 0 argumentów z twojej strony, wypowiedź półgłówka.

Odpowiedz

11. tiger93
0

2012-06-06 16:45:13

W Netii też można korzystać z tych otwartych sieci nawet jeżeli samemu się jej nie udostępnia. Nie wiem tylko ile takie coś kosztuje.

Odpowiedz

10. ~Lord
0

2012-06-06 15:13:34

Niezły patant zrobiła BT w UK. Dają do neta takie urządzenie jak netia spot czy livebox i generuje on 2 sieci - jedna nasza, druga hotspot. Z tej drugiej może skorzystać każdy po zapłaczaceniu, za to my możemy korzystać za darmo z innych takich hotspotów. W netii wiem ze jest tylko ta 2 opcja. Za godzien w UK chca 5 funta, a za miesiac okolo 40. Tanio nie jest, ale zawsze to jakas opcja... np. na miesiac, dwa...

Odpowiedz

9. ~wosq
-1

2012-06-06 15:09:29

Miałem kiedyś internet od Netii. To był koszmar.

Odpowiedz

8. ~bury
0

2012-06-06 14:02:20

ja bym chciał aby to pudełko zaczęło działać. Dziennie 3-4 razy zrywa połączenie i konieczny jest ręczny restart.

Odpowiedz

7. Kamil_K
0

2012-06-06 13:58:43

Mój wcale nie najgorzej się spisuje. Wolałbym zostać przy starym D-Linku, ale nie pociągnie mojej bieżącej prędkości :).

Odpowiedz