DAJ CYNK

2 mld osób w zasięgu mobilnego Internetu

30.11.2010

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1

Ważne 0

0

Obecnie na świecie działa ponad 500 sieci oferujących dostęp do sieci w technologii 3G. Dzięki temu w zasięgu szybkiej i bezprzewodowej transmisji danych znajduje się ponad 2 mld ludzi - wynika z danych przedstawionych przez ABI Research.

Obecnie na świecie działa ponad 500 sieci oferujących dostęp do sieci w technologii 3G. Dzięki temu w zasięgu mobilnej, bezprzewodowej transmisji danych znajduje się ponad 2 mld ludzi - wynika z danych przedstawionych przez ABI Research.

Według ABI Research, 82% populacji w krajach Europy Zachodniej znajduje się w zasięgu sieci 3G. Z drugiej strony odsetek ten dla mieszkańców terenów Azji i Pacyfiku wynosi zaledwie 12%.

W tym drugim przypadku na terenie tym działa dwóch ogromnych operatorów - China Unicom oraz Bharti Artel - którzy w ciągu najbliższych kilku lat uruchomią na szeroką skalę sieci obsługujące szybką transmisję danych.

Dodatkowo ponad 300 operatorów już zapowiedziało, że w najbliższych latach uruchomi własne sieci LTE lub WiMAX. Z pewnością wpłynie to na objęcie zasięgiem szybkiego Internetu bezprzewodowego większej liczby ludności.

Ze względu na duży koszt uruchomienia takich sieci, część operatorów rozważa, pracuje lub już połączyło własne sieci. Trend ten zauważalny jest głównie w Europie Zachodniej (m.in. T-Mobile oraz Orange w Wielkiej Brytanii).

Źródło tekstu: cellular-news, wł

Komentarze
Zaloguj się