DAJ CYNK

2,5 mln zł kary dla Polkomtela za opóźnienie w przekazaniu danych UKE

09.06.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2571

Ważne 0

0

9. czerwca Prezes UKE nałożył na Polkomtel 2,5 mln zł kary za niedostarczenie żądanych przez Prezesa UKE danych, tj. za niewypełnienie obowiązku udzielania informacji, o którym mowa w Prawie Telekomunikacyjnym.

9. czerwca Prezes UKE nałożył na Polkomtel 2,5 mln zł kary za niedostarczenie żądanych przez Prezesa UKE danych, tj. za niewypełnienie obowiązku udzielania informacji, o którym mowa w Prawie Telekomunikacyjnym.

Zgodnie z Prawem Telekomunikacynym, przedsiębiorca telekomunikacyjny lub podmiot, który uzyskał pozwolenie radiowe, rezerwację częstotliwości lub zasobów orbitalnych lub przydział numeracji, jest obowiązany do przekazywania na żądanie Prezesa UKE informacji niezbędnych do wykonywania przez Prezesa UKE jego uprawnień i obowiązków. W toku przeprowadzonego postępowania administracyjnego ustalono naruszenie przez Polkomtel tego obowiązku.

Wezwaniem z 2. listopada 2009 roku Prezes UKE wezwał Polkomtela do przedstawienia określonych danych, niezbędnych do dostosowania modelu bottom-up kalkulacji kosztów usług w sieciach ruchomych, mającego stanowić podstawę wyliczenia wysokości kosztów efektywnego operatora, będących punktem odniesienia przy ocenie kosztów w toku analizy rynków właściwych przez Prezesa UKE, do Zalecenia Komisji Europejskiej z 7. maja 2009 roku. Operator nie przekazał wszystkich żądanych przez Prezesa UKE danych we wskazanym terminie, tj. do 27. listopada 2009 roku, lecz tylko ich część. Pismem z 3. grudnia 2009 roku Prezes UKE ponownie wezwał spółkę do przedłożenia żądanych danych, a ich ostateczne przekazanie nastąpiło 18. grudnia 2009 roku.

W związku z powyższym Prezes UKE uznał, że w zaistniałym stanie faktycznym doszło do wypełnienia dyspozycji Prawa Telekomunikacyjnego, zgodnie z którym karze podlega ten, kto nie wypełnia obowiązku udzielania informacji lub dostarczania dokumentów przewidzianych ustawą.

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
36. ~itp
0

2010-06-10 08:53:53

Patrząc na to jakich danych żąda UKE nie dziwie się że Polkomtel mógł nie zdążyć. Polityka UKE jest taka że żądają maksymalnie dużej liczby danych zupełnie niezwiązanych z jakąś sprawą powołując się na zapis w ustawie o obowiązku dostarczania "informacji niezbędnych do wykonywania przez Prezesa UKE jego uprawnień i obowiązków". A operatorzy spuszczają głowy i karnie przesyłają dane. Chciałbym doczekać dnia kiedy wreszcie ktoś się postawi i może jakiś sąd rozstrzygnie o jakie dane może prosić UKE.

Odpowiedz

35. ~gal anonim
0

2010-06-10 08:36:00

@33. Jedynie w doktrynie chrześcijańskiej zbawiciel, który czynił cuda został ukrzyżowany ;).

Odpowiedz

34. Sethai
0

2010-06-10 08:34:40

@32 Ale z tekstu wynika, że dali część danych w wymaganym terminie. A chyba gorzej dać złe dane i później poprawiać (chyba w takich "prośbach" UKE jest klauzula, że za prawidłowość danych odpowiada op pod groźbą...Pytanie też jest czemu od maja do listopada UKE czekało z wystosowaniem pism do opków o podanie danych.

Odpowiedz

33. ~x
0

2010-06-10 01:21:38

PLAY czyni różne cuda, a kary nigdy nie dostaje. Niech mu zwiększą MTR do 3,90 zł/min.

Odpowiedz

32. ~
0

2010-06-09 23:00:31

Myślę, że w tamtym roku to z kar zebrali grosze, bo opy się odwołują a w sądach sprawy się ciągną. A swoją drogą to dziwne, że Plus nie dał jakichkolwiek danych - wtedy nie byłoby spóźnienia, a że dane trzebaby poprawić to już inna sprawa.

Odpowiedz

31. toms
0

2010-06-09 22:51:57

@28-nie chcę być adwokatem Simplusowca.Doskonale pamiętam jego posty zwłaszcza te dotyczące zmiany APN INTERNET na APN WAP i krytykowałem go za to,że swoją postawą utwierdza marketingowców z Plusa,że im więcej zawiłości technicznych,tym lepiej.Pozwoliłem sobie nawet Go nazwać technologicznym świrem i chyba się na mnie obraził,ale trudno.Natomiast Jego maile oceniam bardzo pozytywnie,jako próbę zmiany sytuacji na bardziej prokonsumencką.Widać zadufani w sobie spece w Plusie nie potraktowali poważnie uwag wiernego od 11-tu lat Klienta,co zaowocowało zmianą operatora.Ja akurat najdłużej byłem związany z Erą i też było mi ciężko,ale ileż można czekać?Najgorsze,to utwierdzać operatorów w przekonaniu,że ich strategia ofert jest słuszna w momencie gdy konkurencja oferuje o wiele lepsze warunki.To strata czasu i pieniędzy.

Odpowiedz

30. ~o co chodzi ??
0

2010-06-09 21:57:53

Budżet ma duże potrzeby, kary posypią się za wszystko o co się tu ciskać !!!. Aż się boję pomyśleć jaka kara będzie jak się np centrala spali albo maszt przewróci i padnie pytanie ?? co zrobił operator aby do tego nie doszło :))) wczoraj TP 2 mln właściwie za błąd techniczny w kierowaniu ruchem tu za jakieś bzdety !! Rząd zbiera kasę !!

Odpowiedz

29. ~
1

2010-06-09 21:29:16

od kilku lat papszmir zaśmieca portal incognito z mini opery i myśli że to zabawne jak komuś ubliży i zachwali swojego operatora, orencz IQ13,budowa zdań i inne-nie trzeba być polonistą by dojść do takiego wniosku, baw się dalej, ziomek13

Odpowiedz

28. papszmir
-1

2010-06-09 20:48:46

napisałem zdrajca z :P więc z przymrużeniem oka :D poza tym już nie pamiętasz jak wychwalał Sim+? Jak pisał do nich maile i to niby dzięki niemu w Sim+ było tak dobrze (pakiety internetowe itd.)? :D

Odpowiedz

27. toms
1

2010-06-09 20:45:23

@19 papszmir-to dlaczego nazywasz zdrajcą kogoś,kto znalazł dla siebie korzystniejszą ofertę?Nie wolno mu?To wolny kraj.W czym simplus jest korzystniejszy od np.Gadu-Air?Najpierw udowodnij,że masz rację,a dopiero później stawiaj kogoś w niekorzystnym świetle,ok?

Odpowiedz