DAJ CYNK

17 mln zł SMS-ami premium na cele charytatywne

19.12.2012

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 13

Ważne 0

0

W 2011 roku Polacy wydali ponad 17 mln zł wspierając SMS-ami Premium konta organizacji pozarządowych - wynika z badania Komunikacja SMS w Polsce 2012, przeprowadzonego przez platformę SerwerSMS.pl.

W 2011 roku Polacy wydali ponad 17 mln zł wspierając SMS-ami Premium konta organizacji pozarządowych - wynika z badania Komunikacja SMS w Polsce 2012, przeprowadzonego przez platformę SerwerSMS.pl.

Ponad połowa (56,1%) uczestników badania najchętniej angażuje się w akcje charytatywne za pośrednictwem SMS-ów Premium. Trend ten potwierdzają także wyniki zebrane od respondentów należących do grupy osób, które nigdy nie korzystały z usług premium. Na pytanie o cel, w jakim byliby oni skłonni skorzystać z SMS-a o podwyższonej opłacie, blisko jedna trzecia (30,2%) wskazała na chęć wsparcia organizacji charytatywnej. Kobiety bardziej od mężczyzn angażują się w tego typu działalność (odpowiednio 63,7% do 45,5%).

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zaczęła wyszczególniać wpływy z SMS-ów w swoich sprawozdaniach finansowych od 2009 roku. W ciągu ostatnich 4 lat działalności organizacja Jurka Owsiaka za sprawą SMS-ów o podwyższonej płatności uzyskała 11,8 mln zł (w 2011 roku z akcji SMS zebrano 2,7 mln zł). Fundacja TVN w samym tylko 2011 roku - za pośrednictwem SMS-ów - uzyskała kwotę 6 mln zł, Caritas Polska - niemal 3,5 mln zł, natomiast Fundacja Radia ZET, Stowarzyszenie Wiosna oraz Fundacja Anny Dymnej Mimo Wszystko - szacunkowo po około 0,5 mln zł. Jak z kolei podaje Fundacja Polsat na swojej stronie internetowej, dzięki hojności i chęci wysyłania SMS-ów Premium w ramach akcji Wystarczy chcieć (start kampanii na początku 2008 roku), organizacja uzyskała do dziś łącznie 42 mln zł.

Od 2010 roku SMS-y charytatywne zwolnione są z podatku VAT (ulga nie dotyczy SMS-ów wysyłanych z telefonów na karty pre-paid). Warunkiem zwolnienia z VAT dobroczynnych SMS-ów i połączeń telefonicznych jest m.in. prowadzenie akcji charytatywnej w ramach tzw. zbiórki publicznej.

Źródło tekstu: SerwerSMS.pl

Komentarze
Zaloguj się