DAJ CYNK

13 tys. aplikacji w Windows Phone Marketplace, kolejny tysiąc co 10 dni

08.04.2011

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1458

Ważne 0

0

Po ostatnich "wróżbach" na temat wielkiego sukcesu Windows Phone 7 w przyszłych latach, przyszła pora na małą aktualizację dotyczącą rozwoju Windows Phone Marketplace - obecnie jest w nim ponad 13 tys. aplikacji.

Po ostatnich "wróżbach" na temat wielkiego sukcesu Windows Phone 7 w przyszłych latach, przyszła pora na małą aktualizację dotyczącą rozwoju Windows Phone Marketplace - obecnie jest w nim ponad 13 tys. aplikacji.

O optymistycznych prognozach dotyczących udziału nowego systemu mobilnego Microsoftu w rynku pisaliśmy między innymi w tej i w tej wiadomości. Ponoć system ten ma dzierżyć w 2016 roku aż 17,2% rynku.

Nie wróżąc z fusów, lecz opierając się na realnych statystykach, powiedzieć coś można o sklepie z aplikacjami - Windows Phone Marketplace. Dynamika wzrostu ilości aplikacji jest więcej niż optymistyczna. Na kolejny tysiąc pozycji (do pokonania bariery 13 tys.) trzeba było programistom zaledwie 10 dni.

Mimo, że stary, poczciwy Windows Mobile kojarzony był głównie z zastosowaniami biznesowymi, nowe mobilne okienka daleko są od uszczęśliwiania głównie biznesmenów. Aplikacje biznesowe stanowią zaledwie 2% całości oferty, za to już Gry i Rozrywka łącznie 34%. Generalnie struktura oferty sklepu coraz bardziej przypomina to, co znaleźć możemy w Apple App Store - i to nawet w kwestii określania książek mianem aplikacji.

Darmowe aplikacje stanowią 37% całej puli (4784 pozycje), 27% stanowią aplikacje płatne wyposażone w wersje demonstracyjną (3493 pozycje) - w przeciwieństwie do sklepu Apple'a czy Android Market, dema nie są zliczane jako dodatkowe aplikacje. Brakujące 36% stanowią programy płatne, bez możliwości wcześniejszego przetestowania (4753 pozycje).

Liczba zatwierdzonych przez Microsoft deweloperów zbliża się do pokonania bariery 5 tys. i wynosi obecnie 4840. Ich ilość również stale rośnie - około 1 tys. przybyło ich od 22. lutego.

Źródło tekstu: windowsphoneapplist, wł

Komentarze
Zaloguj się
2. wlo
0

2011-04-08 19:43:23

No właśnie - jakiegoś porządnego kalkulatora potrzebuję. Najlepiej "programowanego" z możliwością wprawadzania do 3 zmiennych. W moim przypadu na symbiana ;-)

Odpowiedz

1. ~
2

2011-04-08 15:17:56

Nie pałam sympatią do windows mobile, ale konkurencja jest mi jak najbardziej na rękę.

Odpowiedz