DAJ CYNK

100 tys. aplikacji w Android Market jeszcze w lipcu?

14.07.2010

Dodane przez: Q!

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 1933

Ważne 0

0

Według AndroLib liczba aplikacji znajdujących się w mobilnym sklepie Google - Android Market - może jeszcze w lipcu przekroczyć granicę 100 tys. sztuk.

Według AndroLib liczba aplikacji znajdujących się w mobilnym sklepie Google - Android Market - może jeszcze w lipcu przekroczyć granicę 100 tys. sztuk.

W połowie kwietnia w zasobach Android Market znajdowało się już ponad 50 tys. aplikacji, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości. Według AndroLib.com, zajmującej się śledzeniem liczby aplikacji w tym sklepie mobilnym, do końca lipca ich liczba może się podwoić.

Wszystko za sprawą ich dynamicznego przyrostu, który tylko w maju wyniósł ponad 14 tys., a w czerwcu - ponad 15 tys. nowych aplikacji. Jeśli trend ten się utrzyma, to już pod koniec lipca ich całkowita liczba znajdująca się w zasobach Android Market może osiągnąć 100 tys. pozycji.

Co dalej z Android Market? Na pewno jego przyszłość rysuje się w jasnych barwach. Wszystko za sprawą narzędzia App Inventor for Android, które pozwala na tworzenie aplikacji dla tego systemu bez konieczności posiadania wiedzy w zakresie programowania.

Wszystkie aplikacje pisane za jego pomocą składa się z konkretnych części, jak budowle z klocków lego. Dzięki temu możliwe jest pisanie programów w szybki i łatwy sposób. Z pewnością przyczyni się to do wyraźnego wzrostu ilości aplikacji dostępnych poprzez Android Market.

Obecnie App Inventor for Android jest wciąż niedostępny. Jego udostępnienie wszystkim zainteresowanym planowane jest w ciągu najbliższych kilku tygodni. Póki co - pozostaje nam obejrzeć jego krótką prezentację.Źródło tekstu: androlib, wł

Komentarze
Zaloguj się