DAJ CYNK

100 nowych pozwoleń dla Nordiska

27.10.2010

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 2352

Ważne 0

0

Należący do Polkomtela Nordisk otrzymał od UKE 100 nowych pozwoleń na stacje bazowe - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Zostaną one zapewne opublikowane na stronach UKE przy najbliższej aktualizacji.

Należący do Polkomtela Nordisk otrzymał od UKE 100 nowych pozwoleń na stacje bazowe - dowiaduje się TELEPOLIS.PL. Zostaną one zapewne opublikowane na stronach UKE przy najbliższej aktualizacji.

Dotychczas Nordisk miał 95 pozwoleń na stacje bazowe. Przedstawiciel Polkomtela wcześniej deklarował, że do końca roku zasięgiem sieci pokryte będzie 75% powierzchni kraju, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Nordisk ma sieci w standardzie CDMA2000 działającą na częstotliwości 420 MHz. Infrastrukturę do jej budowy dostarcza chińskie ZTE, o czym szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Zobacz: listę pozwoleń dla Nordisku jeszcze przed aktualizacją (plik .xls; 29 kB).

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
15. ~jozue
0

2010-10-28 16:58:27

no play nie ma zadnej mobilnosci przy duzych operatorach. plus juz ma niezla, ale bez cdma, do orange nie doskocza.

Odpowiedz

14. ~
0

2010-10-28 14:52:38

tak plus robi szmelc jak era i orange z kompresorami...Plus nic nie kompresuje i nie będzie i chwała mu za to.Kompresje sobie wlaczcie np w operze i po sprawie.Play to qupa w porownaniu do plusa/nordiska

Odpowiedz

13. marshmellow
0

2010-10-27 20:39:09

@12 znając Polkomtela to nie byłbym taki pewien, a czy dadzą kompresor jak w erze?

Odpowiedz

12. Patryk_
0

2010-10-27 20:34:28

Przecież to oczywiste, że będzie lejek...o ile w ogóle Polkomtel ma zamiar świadczyć na tych 2x1,25 MHz usługi internetowe dla "ludu".

Odpowiedz

11. ~Nośne
0

2010-10-27 20:20:10

Patryk - chodzi mi o to czy prędkość będzie przycinana czy nie.

Odpowiedz

10. ~
0

2010-10-27 20:19:24

Polkomtel buduje sieci dyspozytorska po cdma, pewnie będą obsługiwać energetykę.

Odpowiedz

9. ~chilly
0

2010-10-27 20:16:21

Polkomtel buduje, buduje, bo też udostępnia swoją sieć choćby i Play, to się przepustowość kurczy. @jozuje wydaje mi się, że z Orange będą walczyć o mobilny net na bank.

Odpowiedz

8. ~
0

2010-10-27 19:41:27

masz nordiska mam od roku ale czekam na oferte polkomtela.mirekb

Odpowiedz

7. Patryk_
0

2010-10-27 18:51:25

@6 - co masz na myśli ?

Odpowiedz

6. ~CDMA
0

2010-10-27 18:26:39

Patryk - z limitem?

Odpowiedz

5. ~jozue
0

2010-10-27 17:21:09

o ciekawie sie robi. moze niedlugo zagroza orange free na rynku, bo poki co to bez cdma, kazda oferta mobilnego netu, nie ma za bardzo jak konkurowac z pomaranczowymi

Odpowiedz

4. Patryk_
0

2010-10-27 17:13:18

Już budują. http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?p=307480#307480

Odpowiedz

2. ~Wasz Przyjaciel
0

2010-10-27 17:05:42

Na Rawe juz dawno mieli pozwolenie, ale jak niedawno dzwonilem to powiedzieli ze jeszcze tam nic nie stoi, najblizej w Piotrkowie... Ta jeszcze niedawno Plus mial komercyjnie uruchomic CDMA po wakacjach, teraz piszaq ze do koncz roku maja stac stacje, a raczej maja zostac zawieszone urzadzenia, takze nie liczylbym na start uslugi szybciej jak na wiosne 2011:)

Odpowiedz

1. ~
0

2010-10-27 16:45:51

Rawa Mazowiecka jest, to się załapię na te 2 Mb/s w porywach do 3,1 Mb/s.

Odpowiedz