DAJ CYNK

100? 200? 500 tys. aplikacji w sklepie mobilnym? Kogo to obchodzi?

06.09.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 4414

Ważne 0

0

Apple, Google czy Microsoft co chwilę przekrzykują się i chwalą jeśli chodzi o liczbę aplikacji dostępnych w ich sklepach mobilnych. Jednak jak pokazują badania, w tym wypadku różnorodność jest tylko pozorna.

Apple, Google czy Microsoft co chwilę przekrzykują się i chwalą jeśli chodzi o liczbę aplikacji dostępnych w ich sklepach mobilnych. Jednak jak pokazują badania, w tym wypadku różnorodność jest tylko pozorna.

450 tys. w AppStore (iOS), 250 tys. w Android Market, ponad 50 tys. w Ovi Store (Symbian), ponad 40 tys. w AppWorld (BlackBerry) oraz ponad 30 tys. w Marketplace (Windows Phone 7) - tak mniej więcej przedstawiają się obecnie liczby aplikacji w poszczególnych sklepach mobilnych. Spora różnica? Nie do końca.

Według dwóch badań przeprowadzonych przez firmę analityczną Nielsen, pierwsze w nich miejsca regularnie okupują te same aplikacje. Wystarczy wymienić chociaż kilka z nich: Facebook, Twitter, Pandora, the Weather Channel czy Angry Birds. Różnice oraz wahania w ich pozycjach dla poszczególnych platform mają być niewielkie - wynika z badań Nielsena.

Co więcej, użytkownicy spory odsetek czasu spędzonego z aplikacjami w swoich smartfonach (56 minut dziennie dla Androida) poświęcają tym pochodzącym z pierwszej dziesiątki czy dwudziestki. Ich czasy to, odpowiednio, 43% oraz 51%. Dla top50 wskaźnik ten to już 61%. Oznacza to, że dla około 250 pozostałych tys. aplikacji pozostają około 22 minuty dziennie.

Według serwisu CIO, podobny odsetek dotyczy pozostałych platform mobilnych. Według niego, żonglowanie wielkimi liczbami nie ma większego sensu, gdyż najczęściej wykorzystywane przez użytkowników aplikacje dostępne są dla każdej z nich. Przy wyborze platformy warto zatem - jak radzi CIO - kierować się nie liczbą dostępnych na nią aplikacji, ale wygodą jej obsługi oraz innymi, ważnymi dla użytkownika czynnikami.

Źródło tekstu: nielsen, cio, wł

Komentarze
Zaloguj się
20. ~Marcin
0

2011-09-07 20:46:44

I co z tego jak większość tych aplikacji to śmieci Mam wrażenie że je robią na siłąę aby tylko być przed konkurencją

Odpowiedz

19. ~
0

2011-09-07 19:28:12

Ale ale, po co komu liczby? Każdy gimnazjalista dziś wie, że nie ilość a jakość się liczy...

Odpowiedz

18. ~Robert
0

2011-09-07 14:16:01

akurat wyszukiwarka w android markecie jest najlepsza spośród appstorea i marketplacea, dziwi mnie tylko że portale onanizują się wiadomościami które są ewidentnie pisane pod zamówienie nadchodzącego microsoftowego wp7 (negowanie ilości aplikacji w markecie), lepiej zobaczcie ile pobrań mają polskie aplikacje typu jakdojade, taxity czy poloko

Odpowiedz

17. ~TheCarpenter
0

2011-09-07 13:54:18

@7. Przemo skad masz takie dane? a jeżeli chodzi o te wszystkie aplikacje to kazdy ma po czesci recje. Tak jak np. 30 rodzaji latarek. rozumiem,ze ile ludzi tyle gustow,ale tak na prawde,czy az tek duzo z tego wszystkiego sie kozysta? a to jest biznes i kazdy ma w dym swoj udzial zeby zarobic.

Odpowiedz

16. Vincenzo
1

2011-09-07 10:35:20

Na BadaOS brakuje najbadziej Skype i jak sie pojawi to bedzie great

Odpowiedz

15. ~SyntheticAdn
0

2011-09-07 10:29:37

Może i ludzie nie używają ale chwyt marketingowy jest.

Odpowiedz

14. wlo
-2

2011-09-07 10:10:23

a ja gdzieś mówiłem o kulce do tetrisa?

Odpowiedz

13. ~a-go
2

2011-09-07 09:25:20

1 a co to jest ta kulka do tetrisa?

Odpowiedz

12. Naz_Niepoprawna
0

2011-09-07 09:17:49

Szkoda tylko, że ilość ma się nijak do jakości i tak naprawdę różnorodności.

Odpowiedz

11. vonski
0

2011-09-07 09:05:46

Moim zdaniem, to tych aplikacji jest nawet za dużo. W tym gąszczu ciężko znaleźć coś wartościowego, szczególnie w Android Market, gdzie wyszukiwarka pozostawia wiele do życzenia.

Odpowiedz

10. ~
-2

2011-09-07 07:16:35

Ja tam wolę pobierać aplikacje z oficjalnego źródła niż ze sklepu mobilnego, w tym przypadku Ovi Store, pobieram z niego tylko takie mniej popularne aplikacje, czyli pobieram ok. 1-2 procent, a kto wie czy nie mniej, zasobów sklepu mobilnego.

Odpowiedz

9. thonka
0

2011-09-07 01:44:58

@3 wypadaloby byc obiektywnym i powiedziec to samo o aplikacjach na iOS. prawda jest taka, ze dobre aplikacje robia same sobie reklame przez systemy komenatarzy i ocen, a co najwazniejsze przez poczte pantoflowa. sporz tez na to z drugiej strony - wiele aplikacji platnych na iOS jest bezplatnych na androida (i nie pisze tu o piractwu)... w top 100 zarowno na androida jak i na iOS jestem w stanie wymienic przynajmniej 30 tych samych albo podobbnych aplikacji. reszta sie niestety nie liczy.

Odpowiedz

8. ~Barton
0

2011-09-07 01:05:51

@7 - To ja bym jeszcze na ich miejscu dorzucił wszystkie utwory muzyczne, jakie mają w ofercie. Wtedy to by się dopiero imponująca liczba zrobiła.

Odpowiedz

7. ~Przemo
0

2011-09-06 23:57:08

Wiedzieliście że apple wlicza do ilości aplikacji 50.000 e-booków?

Odpowiedz

6. ~
0

2011-09-06 23:41:05

@3 dokładnie to samo jest z aplikacjami na iOS ;-)

Odpowiedz