DAJ CYNK

10-calowy tablet za mniej niż 500 zł w sieci Tesco

26.04.2012

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 8447

Ważne 0

0

Po sieci sklepów Biedronka, również Tesco zamierza wejść na rynek tabletów. Od 26. kwietnia do jego oferty trafi 10-calowy tablet z ekranem wielodotykowym.

Po sieci sklepów Biedronka, również Tesco zamierza wejść na rynek tabletów. Od 26. kwietnia do jego oferty trafi 10-calowy tablet z ekranem wielodotykowym.

Overmax OV-TB-06, bo o nim mowa, zaoferuje ekran o przekątnej 10 cali i rozdzielczości WSVGA (1024 x 600 pikseli). Wbudowany aparat fotograficzny, wykonujący m.in. zdjęcia w trybie panoramicznym, będzie miał rozdzielczość 0,3 Mpix.

Łączność z Internetem zapewni transmisja danych w technologii Wi-Fi, a po podłączeniu zewnętrznego modemu USB - również 3G. Wśród łączności przewodowej znajdziemy gniazdo miniHDMI oraz miniUSB w trybie host, które pozwoli na odczyt oraz przesył danych z pamięci zewnętrznej (komputer oraz pamięci USB).

Nad wszystkimi tymi dobrami czuwać będzie system Android 4.0 Ice Cream Sandwich, który do pomocy otrzyma 512 MB pamięci operacyjnej oraz 4 GB pamięci wewnętrznej. Tą ostatnią będzie można rozszerzyć za pomocą kart pamięci do 32 GB. Sercem urządzenia będzie procesor Boxchip A10, Cortex A8, który pracować będzie z częstotliwością 1 GHz (maksymalnie 1,2 GHz). Za zasilanie odpowie ogniwo o pojemności 6000 mAh.

Overmax OV-TB-06 trafi do oferty sieci Tesco 26. kwietnia, a jego cena detaliczna wynosić będzie poniżej 500 zł.

O innym tablecie, który znalazł się w ofercie sieci Biedronka, szerzej pisaliśmy w tej wiadomości.

Źródło tekstu: Tesco, wł

Komentarze
Zaloguj się
24. ~
3

2012-04-27 09:52:56

i tak lipa z dostępnością.. minimalna liczba sztuk, i już nie będzie a reklama jest i przyciągnie klientów.

Odpowiedz

23. ~oderwany_granatem_od_pługa
0

2012-04-27 01:53:24

Odpowie? A nie będzie odpowiadać? Bodajże ostatnia linijka w 4 akapicie.

Odpowiedz

22. neptun88
2

2012-04-26 22:38:22

Ludzie, czepiacie się tego aparatu to kupcie sobie cyfrówkę! Ta kamerka ma służyć właśnie do wideorozmów a nie do robienia pięknych zdjęć. Beznadziejnie się czułem robiąc zdjęcia tabletem, głupio to wygląda :p

Odpowiedz

21. ~
0

2012-04-26 19:40:50

kolejna zabawka dla dzieci na pierwszą komunie

Odpowiedz

20. Maniiiek
1

2012-04-26 13:20:49

@19 do skype dobry i o to tylko chodzi.

Odpowiedz

19. ~
-1

2012-04-26 13:11:35

O aparacie 0,3 mpix to wstyd nawet pisać, bo tak jakby go nie było.

Odpowiedz

0

2012-04-26 12:58:43

~mihau, gdzie takie bajki wyczytałeś?

Odpowiedz

0

2012-04-26 12:52:50

Zależy, czy ktoś potrzebuje bardziej 7" czy 10".

Odpowiedz

16. ~
0

2012-04-26 12:11:34

Lepiej czekac na tablet googla z tegra3 do lipca za 150$.

Odpowiedz

15. ~mihau
0

2012-04-26 11:26:29

Jak każdy Cortex A8 ma GPU Mali400

Odpowiedz

0

2012-04-26 11:23:11

@The_shadow: rozumiem, że piksele na monitorze PC i/lub laptopie Ci nie przeszkadzają? Na początek ten tablet to jest okazja. Format dobry do filmów i internetu.

Odpowiedz

0

2012-04-26 10:26:56

12: Używałem tabletu o identycznych parametrach. System chodzi w miarę płynnie - nie ma ultra płynności, ale jest niezle. Ja bym Ci odradził zakup 10 calowego tabletu 16:9. On jest po prostu za duzy i za ciężki! nie ma jak go używać, ciężko coś napisać na klawiaturze ekranowej (bo i jak - za ciężki by go trzymać w jeden ręce a pisać drugą, trzebaby go oprzeć na czymś, ale na spodniach nie oprzesz, bo ma śliką obudowę). Moim zdaniem rozdzielczość jest za niska - widać piksele gołym okiem, wszystkie elementy systemu są ogromne (przyciski, itp - to jest zywcem powiekszone ze smartphona). Jeśli jednak Ciebie to jeszcze nie odstraszyło to zainteresuj się jakie GPU ma ten tablet, jeśli nie jest to Adreno, Mali ani PowerVR to miej na względzie, że na innych (ktore sa tez szybkie) sa niedopracowane/nie kompatybulne sterowniki i zamiast gry w 3D bedziesz mial czesto masę błędów graficznych. W 2D na GPU GC nie wyswietlaly mi sie nawet elementy grafiki niektorych gier.

Odpowiedz

12. ~Rafał
0

2012-04-26 10:15:19

Jak myślicie? Z takim procesorem i 512MB pamięci RAM - warto za 500zł?

Odpowiedz

11. ~
0

2012-04-26 09:52:03

@9 to sobie ściągnij, skompiluj i... Płacz. Android owszem bezpłatny jest, ale bez dodatków google. Za wersję with google producenci odpalają wielkiemu G odpowiednie działkę. A czym jest android bez choćby google play?

Odpowiedz

10. ~-_-
0

2012-04-26 09:50:44

@7 Zatkało kakao?!

Odpowiedz