DAJ CYNK

1 mln nowych Androidów dziennie jeszcze w tym roku

15.07.2011

Dodane przez: anonymous

Kategoria: Wydarzenia

Interakcje: 3365

Ważne 0

0

Prezes Google, Larry Page, poinformował, że dziennie aktywowanych jest już sporo ponad 500 tys. nowych urządzeń z systemem Android. Kiedy padnie bariera 1 mln?

Prezes Google, Larry Page, poinformował, że dziennie aktywowanych jest już sporo ponad 500 tys. nowych urządzeń z systemem Android. Kiedy padnie bariera 1 mln?

O tym, że Android jest na fali wznoszącej, pisaliśmy już nie raz. Pisaliśmy również, że Google odnotowuje ponad 500 tys. aktywacji Androida każdego dnia. Wyniki te z dnia na dzień są jednak coraz lepsze.

Larry Page poinformował, że każdego dnia aktywowanych jest już ponad 550 tys. nowych urządzeń z systemem Google Android. Oznacza to, że wzrost o 50 tys. został osiągnięty w nieco ponad dwa tygodnie!

Kiedy możemy się zatem spodziewać przekroczenia magicznej bariery 1 mln? Według szacunków TELEPOLIS.PL, może to nastąpić jeszcze pod koniec 2011 roku. Przemawiają za tym co najmniej dwa powody.

Po pierwsze dynamika wzrostu jest dodatnia. Przeskok z 300 do 500 tys. aktywacji, a więc o 200 tys., zajął Google aż 18 tygodni. Z kolei zmiana o kolejne 50 tys. - zaledwie niewiele ponad dwa. Oznacza to prawie dwukrotne przyspieszenie.

Po drugie druga połowa roku, a zwłaszcza przełom III i IV oraz IV kwartał to wzmożony okres zakupowy, którego ukoronowaniem jest okres przedświąteczny. Właśnie w tym czasie producenci odnotowują rekordowe wyniki sprzedaży.

To oznacza, że bariera 1 mln nowych urządzeń z Androidem aktywowanych każdego dnia może zostać przekroczona już w IV kwartale 2011 roku.

Źródło tekstu: Google+, wł

Komentarze
Zaloguj się
39. ~
1

2011-07-15 22:36:56

Data Enabler to jest strzał w dychu. Jeszcze raz dzięki za podpowiedź.

Odpowiedz

38. ~
1

2011-07-15 22:22:19

Dzięki. Ten pierwszy znalazłem. APNdroid kiepsko działa. Sprawdzę Data Enabler.

Odpowiedz

37. rcicho
1

2011-07-15 21:59:23

Mozna też sciągnac widzet o nazwie Data Enabler i za jego pomocą jednym dotknieciem właczać lub wylaczać transmisje danych. Można też wyłaczyć synchronizację swojego konta oraz werjsc do marketu i swoich aplikacji i w każdej z nich odptaszkować opcje o automatycznej aktualizacji.

Odpowiedz

36. rcicho
-1

2011-07-15 21:56:42

Ad 34. Jest tyle sposobów na wyłącznie transmisji danych że cieżko wszystkie opisać. W Ustawieniach wchodzisz w Sieci komórkowe a później odptaszkujesz opcje Wlącz przesył danych. Możesz też wejsc w ustawienia APN i zmienic APN z internet na cokolwiek innego np. wpisujac tam nazwe: telepoli. Na pewno nie połaczy.

Odpowiedz

35. ~antek-z-mazur
1

2011-07-15 19:03:35

mój ranking jest taki: 1. Android, 2. iOS, 3. WMobile 6.5, 4. Symbian, 5. BB . Niestety Android i iOS rozkładają cała resztę na łopatki. Nokia i BB przespały ostatnie 3 lata i na tle Androida wyglądają jak nędzne zabawki.

Odpowiedz

34. ~
1

2011-07-15 16:21:57

Androiid pomimo używania aplikacji odcinającej transmisję pakietową i tak się łączy z netem. Dla mnie to jest chore. Przy rozliczaniu Teuer Mobile pakietów zaczyna to być niezlym przegięciem. Jak zablokować transmisję danych w Galaxy Ace?

Odpowiedz

33. ~Anty Android
2

2011-07-15 16:15:06

@26: Po tym jak Android automatycznie kradł mi transfer danych nie mając żadnego pakietu internetowego poniosłem koszty w setkach złotych, odszedłem od tego systemu kradnącego dane użytkownika o jego położeniu i teraz mam BlackBerry i jestem zadowolony nikt mnie nie śledzi i nikt mi nic nie zabiera.

Odpowiedz

32. ~
1

2011-07-15 15:17:22

Miliony much nie mogą się mylić.

Odpowiedz

30. ~ZON
3

2011-07-15 15:02:20

Miałem i podziękowałem. Jedynym obecnie kompletnym i dopracowanym systemem jest iOS, reszta owszem próbuje dorównać jednak to zawsze będzie gonienie króliczka.

Odpowiedz

29. RobertX
0

2011-07-15 14:55:59

Jeszcze jedno atrakcyjnosc androida spada gwaltownie jesli nie mamy duzego pakietu danych i wifi pod reka ;) Wtedy jego głowne atuty wg mnie poprostu znikaja.

Odpowiedz

28. RobertX
2

2011-07-15 14:52:04

Ehh kiedy wy zrozumiecie, ze każdy ma swoje indywidualne potrzeby i preferencje? Ja aktualnie użytkuje 2 telefony N8 i SGS2 i do zabawy galaxy jest świetny no i synchronizacja sieci społecznościowych czy skrzynki email tez jest lepsza. Wiele ciekawych smaczków ale jednak zadzwonić wole z Nokii. Subiektywne podsumowanie: Jako komputer(gry, internet, sieci społecznościowe) wygrywa android, jako telefon(multimedia, bateria) lepszy jest symbian. To co lepsze zależy od tego do czego nam jest potrzeba słuchawka...

Odpowiedz

27. ~tadek
-1

2011-07-15 14:38:53

@26 No no ja jestem z kozin.

Odpowiedz

26. ~
-1

2011-07-15 14:15:20

tak bo akurat myslicie ze kogos obchodzi co robicie w kozinach dolnych, Panowie andty - człowiek inteligentny zanim zacznie paplac jęzorem najpierw zasiega informacji a nie papla bo cos kiedyś zobaczył, polowa ludzi wypowiadających sie na tym forum ma archaiczną nokie a jezeli ma dotyk to oporowy. narzekacie na brak wsparcia na androida (pierwsze słyszę) - to co powiecie o konkurencie WP7... masakra. ja PRACUJĘ (a nie bawie sie na FB) na DESIRE Z i jestem z systemu bardzo zadowolony, pracuje u operatora i mam dostęp do każdej nowości, wiec mam porównanie.

Odpowiedz

25. ~
1

2011-07-15 14:11:03

Ja mam Symbiana i jest dobrze. A co do popularności Androida, to może dam takie małe porównanie /info by TELEPOLIS/: Użytkownicy Symbiana pobrali aplikację Allegro 100 tys. razy w ciągu mniej niż 10 miesięcy od daty jej wypuszczenia na rynek, a użytkownicy Androida potrzebowali na to 15 miesięcy.

Odpowiedz

24. ~skalarek
1

2011-07-15 13:56:44

To akurat prawda, że google zamiast wstecznie ulepszać system woli wydać od razu wersję o wyższym numerze. Tymczasem zasada powinna być taka jak mam system w wersji 2.1 to 2.2 i 2.3 powinny tylko oznaczać ulepszenia wersji drugiej i dać się zainstalować na każdym telefonie z 2.1. Co więcej: system niby jest otwarty a update systemu to albo błaganie producenta albo działanie na własną rękę ryzykując gwarancję co jest rzeczą dziwną bo przecież linux jest otwartym systemem o modułowym jądrze. Dlaczego zatem takie trudności z obslugą np radia w nieoficjalnych romach ? Jak dotąd nie wgłębiałem się w to zbyt wiele i dla mnie to dziwne bo na linuksie dodawałem sobie obsługę karty TV czy grafiki kilkanaście lat temu gdy uchodziło to za magię ;)

Odpowiedz