DAJ CYNK

Współpraca Google i Lenovo przy Projekcie Tango

08.01.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3628

Ważne 3

0

Dziś na targach CES Lenovo poinformowało o współpracy z Google nad pierwszym konsumenckim urządzeniem mobilnym z technologią Project Tango.

Dziś na targach CES Lenovo poinformowało o współpracy z Google nad pierwszym konsumenckim urządzeniem mobilnym z technologią Project Tango.

Project Tango firmy Google to platforma wykorzystująca zaawansowane widzenie komputerowe, wyczuwanie głębi oraz śledzenie ruchu do wyświetlania na ekranie obrazów 3D, które umożliwiają użytkownikom poznawanie otoczenia fizycznego przy użyciu urządzenia.

Dzięki połączeniu specjalnego sprzętu i oprogramowania urządzenie może reagować na każdy ruch użytkownika: krok w przód lub w tył albo wychylenie na bok. Twórcy aplikacji mogą zmienić dom użytkownika w poziom gry albo utworzyć okno na świat rzeczywistości wirtualnej lub rozszerzonej. Urządzenia z technologią Project Tango mogą rozpoznawać miejsca, w których już się znajdowały, takie jak salon, biuro czy miejsca publiczne. W przeciwieństwie do GPS śledzenie ruchu w technologii Project Tango odbywa się w pomieszczeniach. Umożliwia to użytkownikom precyzyjną nawigację po centrum handlowym czy nawet znajdowanie określonych artykułów w sklepie, który udostępnia takie informacje. Przy użyciu wbudowanego czujnika urządzenia z technologią Project Tango mogą także rejestrować trzy wymiary pomieszczenia, co może się przydać podczas zakupów mebli lub materiałów dekoracyjnych do pokoju.

Już od dziś pod tym adresem deweloperzy mogą zgłaszać propozycje aplikacji z technologią Project Tango, aby zyskać szansę na ich ufundowanie i zamieszczenie w nowym smartfonie Lenovo. Zgłoszenia można przesyłać do 15 lutego 2016 roku.

Pierwszy smartfon Lenovo z procesorem Qualcomma wykorzystujący Project Tango ma pojawić się na rynku latem 2016 roku.

Źródło tekstu: Lenovo

Komentarze
Zaloguj się
1. ~
0

2016-01-08 15:45:33

Ciekawe,chocby nuepelnosprawni na tym moga skorzystac

Odpowiedz