DAJ CYNK

Witek nadaje #24: o przyszłości telewizji z Michałem Paschalisem-Jakubowiczem

04.04.2016

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5743

Ważne 7

0

Jaka przyszłość czeka telewizję linearną? Co z multimedialną wojną pomiędzy dekoderami a telewizorami? Czy w telewizji Orange doczekamy się (i kiedy) treści 4K? Między innymi o tym Witek nadaje z Michałem Paschalisem-Jakubowiczem, członkiem zarządu Orange odpowiedzialnym za marketing.

Jaka przyszłość czeka telewizję linearną? Co z multimedialną wojną pomiędzy dekoderami a telewizorami? Czy w telewizji Orange doczekamy się (i kiedy) treści 4K? Między innymi o tym Witek nadaje z Michałem Paschalisem-Jakubowiczem, członkiem zarządu Orange odpowiedzialnym za marketing.


Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się
22. arczi
1

2016-04-08 22:48:52

Heh, a ja widziałem dziś Witka o godz 15.04 wychodzącego z RTV AGD z Reduty (z jakimś tv chyba), człowiek pojedzie do stolicy raz na ruski rok i od razu musi się ktoś napatoczyć ;) pozdr.

Odpowiedz

21. ~franz
1

2016-04-06 22:38:10

Pytanie jak szybko jakość tv na urządzeniach mobilnych osiągnie to co widzimy na tv w klasycznym ujeciu? Co będzie po 4k? Moim zdaniem przyszłość jest w tv. mobilnej a oglądanie. kanałów linearnych na zasadzie pełnego odwzorowania praw z tv stacjonarnej to kwestia czasu. Wszystko bedzie zalezne od tego gdzie będzie większe audytorium (a stawiam na Internet i funkcjonujące w jego obszarze platformy kontentow, patrz działania Apple w obszarze modelu content marketplace i tv, zresztą i dobie zorwoju cloudingu i gier online dekodery jak i konsole do gier stracą rację bytu) i kasa z reklam. Wtedy nadawcy znenia podejsce na rzecz TV w obszarze internetu.

Odpowiedz

20. WitekT
1

2016-04-05 11:00:56

Pragmatyk: imho wystarczą słabsze rzeczy. Zobacz np, na specyfikację Synology DS216play, która sprzętowo dekoduje 4k. Na pokazowym liveboksie puszczali całkiem zaawansowane gierki.

Odpowiedz

19. Pragmatyk
-1

2016-04-05 10:02:55

@18Wątpię, aby spełnić punkt 6, trzeba by coś na x86 i to nie Celeron J1900, czy Atom x5/x7, raczej min i3 +4GB RAM.Co mi po Gb Ethernet, jak CPU nie daje radę.W przypadku chmury lokalnej czy zewnętrznej to liczy się bardzo upload. A tu pewnie lipa.Operatorzy chyba nie pojmują, że dziś 1TB chmury to nie majątek, a jak ktoś się decyduje na office 365 to ma w abonamencie. Powodzenia przy dzisiejszym upload ładować dużą ilość takich filmik-ó jak Pan nagrał, tzn. FHD 50fps, pewnie film był 30-40mb/s przez internet.Dziwię się, że nie było w wywiadzie pytań o upload i o zmianę charakteru całego rynku. internet mobilny tanieje, aparaty w smartphone-ach robią filmy z coraz większym bitrate, aparaty kompaktowe również, tylko jak to później przeładować na chmurę. Kiedy upload na takim poziomie, abym siedząc w zasięgu livebox-a Wifi i mając kamerę aparat z bitrate ~50mb/s, mógł zamontować dysk w chmurze i w czasie rzeczywistym zapisywać w chmurze.

Odpowiedz

18. WitekT
1

2016-04-05 09:06:51

Pragmatyk: nowy Livebox ma, o ile dobrze pamiętam, wszystkie te rzeczy (poza USB 3.1).

Odpowiedz

17. ~xxx
0

2016-04-04 22:15:14

zapomnial ten pan jednego ze ta super ofert tv od orange nie sprzedaje sie w ftth tak jak powinna. gamonie juz tydzien dwa tygodnie od wprowadzenia oferty lamentowali ze ilosc pozyskanych ftth jest o 30% mniejsza. a teraz wymyslaja rozne triki z darmowymi miesiacami aby tylko pozyskac tego klienta. z czegos to wynika :). druga sprawa to funkcjonalnosc dekodera uhd 88 ciagle zawiechy. jak najszybciej powinni wymienic sprzet. niby cos tam maja zmieniac ale ani widu ani skychu ;)

Odpowiedz

16. Pragmatyk
1

2016-04-04 20:16:41

Na dziś set top box powinien mieć:1) Dekodowanie Video w tym 4k 60fps HEVC/VP9 łącznie z 10-bit, czyli z łączem HDMI 2.02) NAS Serwer, z możliwością instalacji dysku powyżej 4TB, z usługą lokalnej chmury i klientem pobierania plików.3) Szybkie łącza zewnętrzne, czyli USB 3.1 Gen 24) Połączenie z dedykowaną usługą chmury5) Router AC i Gb6) Aby to wszystko sprawnie działało, szybki CPU, oraz dużo RAM.

Odpowiedz

15. Kalten
1

2016-04-04 18:46:35

Ja praktycznie już przestałem oglądać tradycyjną TV. Kiedy bym nie włączył to lecą reklamy. Ostatnio zredukowałem ilość kanałów w mojej kablówce do minimum. Przestawiłem się na Youtube, HBO GO, a ostatnio Netflix. Oglądam co chcę, kiedy chcę i bez ogromnej ilości reklam.

Odpowiedz

14. ~
0

2016-04-04 14:10:31

4. No to czekamy do 30 czerwca br.

Odpowiedz

13. maker3
1

2016-04-04 13:14:40

Orange kiedyś można było odbierać na module CI. W sumie kto ma jeszcze białą kartę, to nadal może. Mogliby się ogarnąć i umożliwić działanie czarnych kart na Viaccess Secure Camie. Karta byłaby zabezpieczona przed sharingiem, a jednocześnie działałaby na modułach z wolnego rynku. A skoro moduły byłby na wolnym rynku, to Orange nie musiałoby nawet parać się ich dystrybucją.

Odpowiedz

12. ~
2

2016-04-04 13:07:30

Do 7. W upc możesz oglądać dodatkowo tv przez internet

Odpowiedz

11. ~4
1

2016-04-04 13:01:42

Treść wiadomości. 4. a czy o telemasz takie samo zdanie?

Odpowiedz

10. ~gość
0

2016-04-04 11:41:17

Telewizja i radio zwłaszcza komercyjne to niekończące się pasmo reklam przerywane "wiadomościami" o profilu politycznym zawsze z godnym z panującą w danym czasie władzą. Telewizja naziemna mogłaby kompletnie nie istnieć dziś, wiele osób nie zauważyłoby nawet, zajmuje to duże części widma radiowego i nadaje ten spam reklamowy, częstotliwości pod internet i telefonię!

Odpowiedz

2

2016-04-04 11:29:27

Zdecydowanie jestem zniechęcony do tradycyjnej TV, przez setki reklamowego spamu. Internet i dvb-t w zupełności mi wystarczają. Gdyby "Witek nadawał" w tvn pewnie bym nie dotrwał do końca bloku reklamowego. Mam nadzieję, że tv linearna zdechnie w tym dziesięcioleciu, a prawdziwe 4k będzie tylko przez VOD online.

Odpowiedz