DAJ CYNK

Wind Mobile wdraża halodzwonki w Arabii Saudyjskiej

28.05.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6599

Ważne 0

9

Wind Mobile rozpoczyna wdrożenie platformy Ringback Tone dla jednego z operatorów w Arabii Saudyjskiej.

Wind Mobile rozpoczyna wdrożenie platformy Ringback Tone dla jednego z operatorów w Arabii Saudyjskiej.

Platforma oferuje tzw. halodzwonki, czyli usługę zamiany sygnału oczekiwania na muzykę. Dostępna jest ona u polskich operatorów pod różnymi nazwami: Orange - HaloGranie, Plus - Czasoumilacz, T-Mobile - Granie na czekanie, Play - Muzyka na czekanie.

Jest to pierwsze wdrożenie, jakie Wind Mobile realizuje w rejonie bliskiego wschodu, jest to także największy rynek regionu Zatoki Perskiej. Przy zaludnieniu na poziomie 30 mln, ilość użytkowników telefonii komórkowej w Arabii Saudyjskiej na koniec 2013 roku wyniosła 51 mln. Niemniej miesięczny przychód operatora przypadający w tym kraju na abonenta (ARPU) jest na bardzo wysokim poziomie, co daje wyjątkowy potencjał na rozwój operatorskich usług dodanych, jakimi są m. im. halodzwonki.

Dla abonentów w Arabii Saudyjskiej usługa halodzwonków będzie dostępna już w trzecim kwartale tego roku, a współpraca z operatorem odbywać będzie się w modelu revenue-share, co wpisuje się w obraną strategię rozwoju firmy.

Cieszę się, że po blisko rocznych działaniach w rejonie doprowadziliśmy do podpisania tego kontraktu. To świetnie rokuje dla kolejnych projektów, nad którymi pracujemy bezpośrednio oraz z naszym lokalnym partnerem. Jesteśmy przekonani, że jakość naszego produktu oraz innowacyjne podejście do rozwiązań telekomunikacyjnych, znajdą uznanie naszych klientów, tak jak miało to miejsce na innych rynkach - mówi Jan Wójcik, członek zarządu Wind Mobile ds. sprzedaży zagranicznej.

Źródło tekstu: Wind Mobile, wł

Tagi: wind mobile
Komentarze
Zaloguj się
27. ~pabloki
0

2014-05-29 17:09:41

nie , no fajnie . spoko i wogóle takie tam. wybrani do takiego kraju...całkiem , całkiem. jakie ogromne zaangażowanie bo blisko rok negocjacji. usług pewnie prosta do wdrożenia a zysk polskiej firmy obiecujący.

Odpowiedz

26. towerone
0

2014-05-29 12:06:06

Cóż za nius, myślę że zasługuje on co najmniej na nominację do nagrody z serii Głuchy telefon w kategorii "Istotna wiadomość ze świata telekomunikacyjnego" ;)

Odpowiedz

25. ~były Wind
-1

2014-05-29 11:32:05

NO to gratki i szacun ! Pomysleć że gdybym został w Wind Telecom (i przetrwał te kilka lat) to teraz robiłbym instalacje "granie na czekanie" w Arabii ... w końcu to ja wdrazałem to w Polsce w P4 i Era nie chwaląc się skromnie :). Pozdro dla wszystkich z Wind Telecom i Wind Mobile ! Tak trzymać !

Odpowiedz

24. ~azx
1

2014-05-29 11:04:59

@21 Allah Akbar BUUUUUUUM :D

Odpowiedz

23. ~uyfhjgh
0

2014-05-29 10:45:21

Myślę, że wystarczyłoby dopisać w pierwszym zdaniu "POLSKA FIRMA Wind Mobile" i już nie byłoby utyskiwań że news jest z czapy :) Wprawdzie na końcu jest o jakimś panie Wójciku ale być może nie każdy miało cierpliwość po pierwszym akapicie aby doczytać do końca albo też zostało to za słabo zaakcentowane. Nie do końca z artykułu można na 100% wywnioskować czy u tego operatora w ogóle nie było usługi halodzwonków czy Polacy kogoś "wygryźli" :)

Odpowiedz

22. ~.aj
-1

2014-05-29 10:17:46

Ludzie. Pogielo Was, czy jak? To jest zdaje sie portal telekomunikacyjny. Notek prasowych jest tutaj sporo. Polskiej firmie udalo sie wejsc do Arabii Saudyjskiej, to chyba dobrze, co? Ciagle tylko narzekanie i narzekanie. Co Wam do tej uslugi na tamtejszym rynku? Chcieli kupic, to kupili. Moze chociaz czesc kasy z tej transakcji zasili nasz rynek. Jesli choc jedna osoba bedzie dzieki temu miala prace, to uwazam to za sukces. W Irl zdarza sie, ze gdy firma oglosi rekrutacje chociazby 5 pracownikow, to robi sie impreze razem z Prezydentem lub Premierem tego kraju. U nas nie mozna.

Odpowiedz

21. ktoś
1

2014-05-29 10:10:33

Tak. Bardzo ciekawa wiadomość. No. Super.Mhm. Extra.Napiszcie jeszcze coś fajnego. Dajcie link do odsłuchu "halodzwonku"

Odpowiedz

20. ~azx
1

2014-05-29 08:51:44

"Czekam" na podobne infprmacje z indonezi tadzykistanu i wysp Samoa

Odpowiedz

19. ~azx
1

2014-05-29 08:50:47

WOOOW NEWS DNIA I MIESIACA!!! a tak powaznie czy wy NAPRAWDE nie macie o czym pisac tylko o jakis halodzwonkach z Arabi? Rozumiem (ledwo) jakbyscie napisali o przetargu na czestotliwosci w rym kraju ale NIE COA TAKIEGO!

Odpowiedz

18. ~igor
1

2014-05-29 07:54:08

szalenie wazna wiadomosc dotyczaca polskiego rynku telekomunikacyjnego i ogólnie naszych abonentow. czekamy na kolejne newsy typu : nowa poczta głosowa operatora gsm w somalii i inne tego typu

Odpowiedz

17. WitekT
-1

2014-05-29 07:39:34

16: bo nie dotyczy newsa, pod którym był. Od zgłaszania tego typu rzeczy jest link "daj cynk" po lewej.

Odpowiedz

16. ~
0

2014-05-29 07:22:50

Dlaczego mój komentarz z propozycją newsa (LTE w T-Mobile Polska S.A.) został usunięty?

Odpowiedz

2

2014-05-29 00:10:18

Tak btw to bardziej durnego newsa nie widziałem już długo. To tak jakby ktoś powiedział, że w Australii dają 10% doładowania za darmo :)

Odpowiedz

2

2014-05-29 00:08:46

Super. Cieszymy się wszyscy bardzo. :)

Odpowiedz

13. ~JustMe
2

2014-05-28 23:30:51

Wow!Ale mega news!Chapeau bas!!!!

Odpowiedz