DAJ CYNK

WiFi Calling dla iPhone'a dostępne w Orange i Play

27.03.2017

Dodane przez: Koala

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 39

Ważne 5

1

Dobra wiadomość dla posiadaczy iPhone'ów. Od dziś Play i Orange umożliwia korzystanie z WiFi Calling. Wcześniej taką możliwość wprowadził T-Mobile. Z usługi skorzystać mogą użytkownicy iPhone'ów 5c i 5S oraz wszystkich nowszych.Dobra wiadomość dla posiadaczy iPhone'ów. Od dziś Play i Orange umożliwia korzystanie z WiFi Calling. Wcześniej taką możliwość wprowadził T-Mobile. Z usługi skorzystać mogą użytkownicy iPhone'ów 5C i 5S oraz wszystkich nowszych.

WiFi Calling umożliwia wykonywanie połączeń głosowych a także wysyłanie smsów za pośrednictwem sieci WiFi w sytuacji w której nie mamy dostępu do sieci komórkowej a nasze urządzenie połączone jest z siecią WiFi.

Jak pisze na swojej stronie Play - Usługa jest szczególnie przydatna gdy wyjedziesz za granicę. Dzięki Wi-Fi Calling w Play rozmowy wykonane za granicą są rozliczane jak w sieci Play. Usługa działa na całym świecie.

Dzięki temu, będąc w USA i dzwoniąc do Polski połączenie jest taryfikowane jak lokalne połączenie w Polsce, z kolei będąc w USA i dzwoniąc do Wielkiej Brytanii, połączenie jest taryfikowane jak to z Polski do Wielkiej Brytanii.

Warto zauważyć, że w Orange iPhone'y otrzymały także możliwość korzystania z VoLTE (realizacja połączenia głosowego w sieci LTE).

Zobacz: T-Mobile: VoLTE i Wi-Fi Calling w liczbach
Zobacz: T-Mobile: VoLTE i VoWiFi dostępne w iPhone'ach
Zobacz: Orange uruchamia WiFi Calling
Zobacz: Ruszyła V tura testów Wi-Fi Calling w Plusie
Zobacz: VoWiFi i VoLTE dostępne w T-Mobile

Źródło tekstu: play, orange, wł

Komentarze
Zaloguj się