DAJ CYNK

Wielka Brytania z droższymi aplikacjami z powodu Brexitu

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4956

Apple ogłosił dzisiaj, że zmienia ceny aplikacji w App Store. Zmiany dotyczą Indii, Turcji i Wielkiej Brytanii - tej ostatniej z powodu Brexitu.Apple ogłosił dzisiaj, że zmienia ceny aplikacji w App Store. Zmiany dotyczą Indii, Turcji i Wielkiej Brytanii - tej ostatniej z powodu Brexitu.

W Wielkiej Brytanii ceny aplikacji i płatności wewnątrz aplikacji wzrosną o przynajmniej 25%. Powodem jest osłabienie wartości funta w stosunku do dolara o około 19%, od ogłoszenia wyników głosowania w sprawie Brexitu.

Aplikacje kosztujące w USA 0,99 dolara nie będą od teraz kosztowały w Wielkiej Brytanii 0,79 funta, tylko 0,99 funta. Natomiast pułap 1,49 funta został przekształcony w 1,99 funta itd. Analogiczne zmiany dotyczą płatności wewnątrz aplikacji.

W pozostałych krajach zmiany cen wynikają bezpośrednio z wprowadzonych lokalnie zmian w podatku VAT. Prawdopodobnie zmianie cen aplikacji na iPhone'y, tablety i komputery Apple'a będą towarzyszyły też wyższe ceny za usługi firmy, takie jak dostęp do filmów i muzyki.

Zmiany cen będą wprowadzone w ciągu najbliższych 7 dni. Podwyżki u Apple'a zbiegły się z komunikatem o wzroście inflacji w Wielkiej Brytanii do 1,6%, co oznacza na tamtejszym rynku również wzrost cen taryf lotniczych, paliwa i żywności.

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło zdjęć: Engadget

Źródło tekstu: MacRumors, Apple, wł

Przewiń w dół do następnego wpisu