DAJ CYNK

Więcej e-sportu dzięki T-Mobile

30.01.2018

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3348

Ważne 2

1

T-Mobile, jako sponsor tytularny, zaangażuje się w pierwszą w Polsce ligę e-sportową, skierowaną do społeczności studenckiej. W puli drugiego sezonu T?Mobile Ligi Akademickiej znajdzie się 45 tysięcy złotych.T-Mobile, jako sponsor tytularny, zaangażuje się w pierwszą w Polsce ligę e-sportową, skierowaną do społeczności studenckiej. W puli drugiego sezonu T?Mobile Ligi Akademickiej znajdzie się 45 tysięcy złotych.

T-Mobile Liga Akademicka to pierwsza w Polsce liga e-sportowa, w której udział brać mogą wyłącznie drużyny studenckie. Do pierwszej edycji rozgrywek zgłosiło się 36 drużyn, spośród których najlepszych 16 rywalizowało w grze League of Legends. Tegoroczne zmagania zostaną rozszerzone o gry: Starcraft 2 oraz Overwatch.

Rozgrywki prowadzone będą w modelu zaczerpniętym z koszykarskich i futbolowych lig studenckich w Stanach Zjednoczonych. Drużyny, składające się ze studentów tej samej uczelni, mogą zgłaszać się do rozgrywek od 29 stycznia do 9 lutego. Kwalifikacje odbędą się od 12 do 21 lutego, a oficjalna prezentacja grup i drużyn - 27 lutego. Pierwszy mecz w League of Legends, który inaugurował będzie start drugiej edycji T-Mobile Ligi Akademickiej, rozegrany zostanie 1 marca 2018 r.

Sezon zasadniczy trwał będzie od 1 marca do 15 kwietnia. Mecze rozgrywane będą we wtorki i środy w Lidze Overwatch, w czwartki i piątki w Lidze League of Legends, a niedziele w Lidze Starcraft 2, zawsze po godzinie 18. Playoffy rozegrane zostaną między 17 a 29 kwietnia.

Rozgrywki transmitowane będą na Twitchu, a następnie udostępnione na YouTubie.

Ambasadorem ligi jest grupa Ja, Rock!.

Źródło tekstu: T-mobile

Przewiń w dół do następnego wpisu