DAJ CYNK

WhatsApp bez rocznej opłaty

19.01.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4052

Ważne 7

2

Należący do Facebooka WhatsApp ogłosił rezygnację z rocznej opłaty abonamentowej za korzystanie z usługi. Nie oznacza to pojawienia się reklam.

Należący do Facebooka WhatsApp ogłosił rezygnację z rocznej opłaty abonamentowej za korzystanie z usługi. Nie oznacza to pojawienia się reklam.

Opłata roczna za korzystanie z komunikatora WhatsApp nie była duża - wynosiła 0,99 dolara. Zdarzało się przy tym, że przy zmianie telefonu odliczanie czasu do opłaty było resetowane. Komunikator zyskał olbrzymią popularność szczególnie na rynkach rozwijających się i chociaż na nich również opłata nie była wygórowana, to jednak dostępne opcje płatności blokowały osoby nie posiadające karty kredytowej czy PayPala.

Gdy w lutym 2014 roku Facebook ogłosił przejęcie WhatsAppa za 19 mld dolarów, wszyscy pukali się w głowę. Tymczasem komunikator od tego czasu z 450 mln użytkowników rozrósł się do ponad miliarda.

I chociaż koszty utrzymania platformy rosną wraz z jej popularnością, w dalszym ciągu nie musimy obawiać się lawiny reklam. Zamiast tego firma udostępni usługi dla biznesu i organizacji, dzięki którym podmioty te będą w stanie sprawnie komunikować się z klientami (np. banki w sprawie transakcji czy linie lotnicze na temat opóźnienia lotu).

Nie ulega jednak wątpliwości, że największą walutą dla właścicieli komunikatora jest ogrom danych statystycznych dostarczanych przez użytkowników.

Źródło tekstu: WhatsApp, wł

Tagi: WhatsApp
Komentarze
Zaloguj się
20. ~filemon
0

2016-01-20 10:17:52

@19 popłynąłeś kolego z tą opinią, chyba mało jeździsz na po świecie :)

Odpowiedz

19. ~Przykry
0

2016-01-19 14:14:57

@18 darmowe Wi-Fi jest dostępne w większości dobrych hoteli oraz często na lotniskach, o firmach (jeśli ktoś nie jest akurat gimbusem i udaje się w świat w delegację) nie wspominając. Również ułatwiają kontakteze znajomymi/rodziną za granicą.

Odpowiedz

18. ~Przykry
0

2016-01-19 14:11:29

@17 Przestaje być głupotą jak znajdujesz się za granicą gdy nie działają rozmowy jak piszesz "za śmieszne pieniądze" , a zwłaszcza poza unią europejską... Wtedy WhatsApp Viber czy Skype jest wybawieniem od konieczności ponoszenia kosmicznie wysokich kosztów.

Odpowiedz

17. ~
-1

2016-01-19 13:54:36

@10, u mnie srednia 26-35 na 350 numerow rowniez nikt tego nie uzywa. W dobie no limit voice/sms za smieszne pieniadze palowanie sie z zewnetrznymi aplikacjami, ktore wrecz wymuszaja ciagla prace i polaczenie z siecia jest glupota.

Odpowiedz

16. ~
0

2016-01-19 13:36:31

Imperium Zuckerberga rośnie w siłę...

Odpowiedz

15. LuiN
0

2016-01-19 12:33:38

13, Jola/Mika - piszę częściej wiadomości przez WA niż SMS-y. Coraz więcej osób preferuje taki kontakt czy wręcz wymusza. Podchodziłem do WA czy Vibera jak pies do jeża, aż tu nagle ten pierwszy wygrał ze wszystkimi alternatywami. I naprawdę nie mówię tutaj o osobach dopiero wchodzących w dorosłość - u nich królem w Polsce jest Snapchat.

Odpowiedz

14. Hose
0

2016-01-19 12:06:40

Ja używam Viber, działa jak powinien działać, moim zdaniem jest lepszy niż WhatsApp...

Odpowiedz

13. ~Jola/Mika
0

2016-01-19 11:29:11

@ 12 Ale ok ,napisałeś ,że ma ,ale mi chodziło ,czy ktoś aktywnie tego używa ...

Odpowiedz

12. LuiN
0

2016-01-19 11:25:07

@10 Jola/Mika - u mnie na 215 kontaktów 70 numerów ma konta na WhatsApp. Średnia wieku ta sama. Viber i FB mają się dobrze tam, gdzie funkcjonuje WhatsApp.

Odpowiedz

11. ~Jola/Mika
0

2016-01-19 11:21:59

@ 9 tak .... "widzę" ,polecam weź się za lekcje .....

Odpowiedz

10. ~Jola/Mika
0

2016-01-19 11:20:13

@ 8 Pytam, bo u mnie np na 741 kontaktów w telefonie nikt tego już nie używa...(tylko średni wiek u nas to 30-39 lat )"szczególnie na rynkach rozwijających" powinno być na rynkach zacofanych , gdzie fb i np konkurent viber jest blokowany ....

Odpowiedz

9. ~kamil
1

2016-01-19 11:17:29

@7 - tak, jaczy to zaspokaja twoją widzę i gasi niepokój ?

Odpowiedz

8. LuiN
1

2016-01-19 11:16:12

7, Jola/Mika - miliard to jest miesięcznie użytkowników.

Odpowiedz

7. ~Jola/Mika
-2

2016-01-19 11:15:16

@ 4Miliard to jest pobrań, a ja zapytałam ,czy ktoś to jeszcze używa?

Odpowiedz

6. LuiN
0

2016-01-19 11:14:33

5, Jola - o kopalnię mi chodziło.

Odpowiedz