DAJ CYNK

VoLTE i VoWiFi wkrótce dostępne w T-Mobile

14.04.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 54

Ważne 16

5

T-Mobile zakończył wdrażanie technologii VoLTE i VoWiFi na poziomie sieciowym. Usługi mogą ruszyć w każdej chwili.

T-Mobile zakończył wdrażanie technologii VoLTE i VoWiFi na poziomie sieciowym. Usługi mogą ruszyć w każdej chwili.

Choć obie usługi mogą być już komercyjnie udostępniane klientom przez T-Mobile, to z uwagi na bardzo niską dostępność urządzeń je obsługujących (obecnie są to tylko wybrane, najczęściej topowe modele) na chwilę obecną mogą stanowić bardziej technologiczną ciekawostkę.

Zanim udostępnimy te technologie wszystkim klientom chcemy, aby rozwiązania zostały przetestowane w ramach programu Friends&Family, co pozwoli zweryfikować ustawienia sieciowe i finalnie zaoferować klientom od razu perfekcyjnie skalibrowane technologie - czytamy w komunikacie sieci.

T-Mobile zakłada, że zakończenie testów zbiegnie się w czasie z większą dostępnością telefonów obsługujących VoLTE i VoWiFi oraz udostępnianiem tych technologii również w tańszych modelach telefonów.

VoLTE to technologia, która pozwala zaoferować klientom połączenia głosowe w jakości HD Voice w oparciu o sieć LTE. Dzięki temu można wykonywać połączenia bez przełączania telefonu do sieci 3G, co przełoży się na krótszy czas zestawia połączenia i niższe zużycie baterii. W dłuższej perspektywie można również mówić o zmianach w wykorzystaniu częstotliwości posiadanych przez T-Mobile.

VoWiFi pozwoli zestawić połączenie lub wysłać SMS/MMS po podłączeniu do dowolnej sieci WiFi, prywatnej lub publicznej. W przeciwieństwie do większości dostępnych na rynku rozwiązań, T-Mobile nie stawia na aplikację tylko rozwiązanie natywne, działające nie w telefonie ale w sieci operatora. Dzięki temu klient może nie tylko wykonać połączenie i przeprowadzić rozmowę w sieci WiFi, ale też dowolnie przemieszczać się i przełączać się między siecią operatora i WiFi nie tracąc połączenia. Rozwiązanie przygotowane przez T-Mobile pozwala również na wykonywanie połączeń w roamingu i usuwa problem duplikowanych kontaktów, list połączeń itp.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się