DAJ CYNK

Vectra: 320 Mb/s na Mikołaja

06.12.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8660

Ważne 5

4

Vectra uruchamia w Warszawie Internet o największej w Polsce prędkości oferowanej indywidualnym odbiorcom. 6. grudnia mieszkańcy stolicy otrzymują możliwość surfowania z prędkością 320 Mb na sekundę.

Vectra uruchamia w Warszawie Internet o największej w Polsce prędkości oferowanej indywidualnym odbiorcom. 6. grudnia mieszkańcy stolicy otrzymują możliwość surfowania z prędkością 320 Mb na sekundę.

Obecnie najszybszy pakiet Internetu Vectry osiąga prędkość 320 Mb/s. Usługa w pierwszym etapie będzie udostępniona na terenie Warszawy. Na wiosnę 2014 roku prędkość tą otrzymają kolejne miejscowości, gdzie Vectra jest obecna.

Usługa Internet 320 Mb oferuje prędkość przesyłu danych do 320 megabitów na sekundę do abonenta (download) oraz 16 megabitów na sekundę od abonenta (upload). Podstawowa cena pakietu wykupionego solo wynosi 199,90 zł miesięcznie. Będzie ją można obniżyć wykupując inne usługi Vectry.

Oferowanie tak dużych prędkości Internetu jest możliwe dzięki temu, że oparta na światłowodach sieć szkieletowa Vectry należy do czołówki krajowych sieci teleinformatycznych, jakie są w posiadaniu zarówno operatorów kablowych, jak i telekomunikacyjnych - zapewnia operator.

Prawie cała sieć przesyłowa Vectry działa w oparciu o protokół EuroDOCSIS 3.0. Grupa Vectra to drugi w Polsce pod względem liczby abonentów telekomunikacyjny operator kablowy. Obsługuje 870 tys. klientów w 176 miastach na terenie całego kraju.

Źródło tekstu: Vectra

Tagi: vectra
Komentarze
Zaloguj się
60. Gormar
1

2013-12-11 20:10:26

@buba1234. Kompletnie zapominasz, że nie jest to łącze klasy operatorskiej i spodziewane średnie użycie jest na bardzo niskim poziomie w porównaniu do maksymalnej oferowanej przepustowości. Co ciekawe to ze wzrostem szybkości łącza nie idzie proporcjonalne zwiększenie użycia. Wzrasta ono tylko o pewien procent szybkości przyłącza, który zależny jest od sposobu korzystania z dostępu do Internetu przez danego użytkownika.

Odpowiedz

59. buba1234
0

2013-12-09 16:16:03

Nic tylko kupowac

Odpowiedz

58. buba1234
0

2013-12-09 16:15:54

5zł za 5,333Mbit/s

Odpowiedz

57. buba1234
0

2013-12-09 16:15:42

czyli co mieszkam w bloku dziesieciopietrowym. Kupuje to i udospteniam ten net na 2 klatki 320Mbit/s przez 60 mieszkan daje 5,333Mbit/s za 300zł/60mieszkan 5zł.

Odpowiedz

56. ~romano
0

2013-12-09 16:11:07

54 dobre rozwiązanie do duzej firmy bo nikt normalny w domu nie do 300zł za net.

Odpowiedz

55. ~dav
0

2013-12-09 11:35:12

i po co to jeśli 10Mb/s wystarczy każdemu, a nawet za dużo... Dla większości i tak stabilne 5Mbps to marzenie

Odpowiedz

54. ~michał
1

2013-12-09 06:15:59

U mnie operator oferuje 1gbps synchro po światłowodzie za 300zł/msc. Dla odbiorcy indywidualnego rzecz jasna. Vectra niech się schowa ze swoją popierdułką.

Odpowiedz

53. maniek
0

2013-12-07 12:47:44

Co do kanałów muzycznych to nie wiem czemu tak jest. Może i wina vectry ale mnie akurat to nie dotyczy bo muzyki słucham z wieży bo ramówka muzycznych stacji tv jest tragiczna.

Odpowiedz

52. maniek
0

2013-12-07 12:45:05

marcinkoleksl ja nie wiem skąd takie problemy wynikają. Jak podpisuje umowę to wiem na jaki okres i pamiętam o wypowiedzeniu. 2 miesiące temu wynegocjowałem drugi dekoder ADB. Pytali się mnie o model jaki chce bo mieli wszystkie na magazynie. Widocznie wszystko zależy od lokalizacji. W Warszawie znam sporo ludzi co są w vectrze i nie narzekają. Vectra nie jest idealnym operatorem ale takiego nie znadziesz:-) . Mnie najbardziej irytują handlowcy tej firmy ale to inny temat.

Odpowiedz

2013-12-07 11:58:28

@50. maniek, słoneczko - kto nie widział na oczy - nie wiesz, ze od bodajże maja 2013 vectra daje tylko nówki motorolki, wejdź na srejbooka i poczytaj o tym modelu. facet nie cwaniaczył, bo nie wiedział, czy wypowiedzenie było skuteczne. poszedłby do Boku,a tam - przecież pan ma dalej aktywną umowę, trzeba czekać. kumasz? regulamin i prawo telekomunikacyjne nakładają na operatora, jak i klienta pewne obowiązki. vectra je zlewa... a i odpowiedz mi na pytanie: dlaczego te same kanały muzyczne na dekoderach SD lecą w mono a na dek HD już w stereo? vectra? dajemy więcej... śmiechu!

Odpowiedz

50. maniek
1

2013-12-07 11:11:24

Ludzie nie brońcie tych co cwaniakują. Jak masz oddać dekoder w ciągu iluś tam dni to masz go oddać a nie kombinować! Później płacz na srejsbukach i innych bzdetach. Ktoś napisał o beznadziejnych dekoderach. Ta pewnie nawet go na oczy nie widział. Dekodery ADB to perełka w stosunku do tego co serwuje konkurencja. Fakt, że po modernizacji spierniczyli jakość ale kanały HD są przyzwoitej jakości a i SD się poprawiły ostatnio.

Odpowiedz

2013-12-07 09:58:55

@47 - poczytaj regulamin vectry i dojdziesz do wniosku, ze klient tu ma wygrane - kanały powinny być odłączone a Vectra tak dla poszanowania powinna przysłać pismo, ze wypowiedzenie przyjęła. w tym przypadku nie było ani jednego, ani drugiego. dlatego omijam ten syf z daleka. to błąd Vectry, nie klienta. pamiętaj ponadto, ze Vectra nie może od klienta żądać abonamentu za ten okres, bo za usługę niezamówiona się nie płaci.

Odpowiedz

48. ~romano
1

2013-12-07 09:33:10

39 Dostępność tylko lokalna i kilka mniejszych miast w okolicy, ale jakos mnie to nie martwi :) speed test wykonany na drugi koniec polski z południa do gdyni, więc nie mną mowy o routerze brzegowym.

Odpowiedz

47. ~zz
1

2013-12-07 09:05:34

@46 - ale w czym problem? Skoro mial oddac, a nie oddal, to jest sobie sam winien. Operator mogl mu wczesniej przpomniec, ale nie musial. Ze po cebulacku chcial wykorzystac blad w systemie i nadal dzialajace kanaly, to polaczek poniosl tego konsekwencje.

Odpowiedz

2013-12-07 08:55:17

@44,45 - ciesz się ze ich tam nie ma. niezdrowa niby konkurencja to najgorsze zło - tylko podwyżki, lekceważenie abonentów, wprowadzanie zmian w cennikach i regulaminach bez powiadomiania, drakońskie kary za nieoddanie w terminie sprzętu (ostatni przypadek z fejsa - klient we wrześniu wypowiedział umowę, bo mógł, programy mu lecą - a powinni wyłączyć - po czym po 3 miechach ktoś się budzi i wysyła mu list, ze ma kilka stówek zapłacić, bo nie oddal dekoderka). a o legendarnym szybkim necie jest jak ze św. Mikołajem, wszyscy wierzą, ze jest, tylko nikt go w Vectrze nie widział.

Odpowiedz