DAJ CYNK

UPC zaoferuje darmowy dostęp do Internetu i telewizję na urządzeniach przenośnych

17.04.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7015

Ważne 4

2

UPC rozpoczyna testy szybkiego internetu 500 Mb/s i darmowego Wi-Fi dla klientów. Operator pracuje również nad rozwiązaniem oferującym dostęp do telewizji m.in. na tabletach. Ma ono wejść w życie jeszcze przed mundialem w Brazylii. Natomiast jeszcze przed Wielkanocą, w najbliższy piątek ruszy nowa platforma komunikacji marketingowej operatora.

UPC rozpoczyna testy szybkiego internetu 500 Mb/s i darmowego Wi-Fi dla klientów. Operator pracuje również nad rozwiązaniem oferującym dostęp do telewizji m.in. na tabletach. Ma ono wejść w życie jeszcze przed mundialem w Brazylii. Natomiast jeszcze przed Wielkanocą, w najbliższy piątek ruszy nowa platforma komunikacji marketingowej operatora.

UPC rozpoczyna testowanie nowej usługi, umożliwiającej bezpieczny dostęp do Internetu na urządzeniach przenośnych - UPC Wi-Free.

Chcemy udostępnić naszym abonentom darmowy dostęp do bezprzewodowego internetu w obrębie 600 tys. modemów, które są zlokalizowane w polskich domach - zapowiada w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Biznes Grzegorz Esz, członek zarządu UPC Polska. Nowością jest to, że gość może skorzystać z pasma, które jest wydzielone i nie wpływa na internet, jaki mamy w domu. Jest to dodatkowa przepływność internetu, którą wydzielamy dla naszych klientów.

Na razie pilotaż ruszy w Sopocie dla 6 tys. klientów, jednak Esz zapewnia, że w ciągu najbliższych dwóch, trzech miesiącach usługa ma być dostępna na wszystkich modemach firmy w Polsce. Rozwiązanie, dzięki udostępnieniu dodatkowego pasma, umożliwi abonentom platformy dostęp do darmowego Wi-Fi we wszystkich miejscach, w których znajduje się modem UPC.

Równolegle UPC prowadzi testy superszybkiego internetu 500 Mb/s, w którym mogą wziąć udział dotychczasowi klienci UPC. Mogą do nich przystąpić abonenci z Krakowa, Łukowa, Łodzi, Pułtuska, Warszawy i Zakopanego.

Grzegorz Esz zapowiada również wprowadzenie nowej oferty, umożliwiającej oglądanie kanałów UPC na smartfonach i tabletach. Nie zdradza jednak szczegółów propozycji operatora.

Zadebiutuje ona na rynku przed Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej 2014, które rozpoczynają się w czerwcu. To moment, w którym dostęp do telewizji na różnych urządzeniach, także poza domem, będzie szczególnie istotny - twierdzi Grzegorz Esz.

Natomiast już w najbliższy piątek UPC rozpoczyna nową kampanię reklamową, która ma podkreślać jakość usług operatora i komunikować nową ofertę dla klientów, obejmującą m.in. nowe pakiety usług i szybki dostęp do internetu. Kampanię rozpoczną spoty telewizyjne, emitowane w trakcie świąt wielkanocnych, w kolejnej fazie akcja marketingowa obejmie także inne kanały komunikacji.

Wprowadzamy m.in. ofertę opartą o telefon bez limitu na połączenia z telefonami komórkowymi i stacjonarnymi, w zestawie z internetem 60 Mb/s, w cenie 89 zł - zdradza Esz.

Do głównych celów biznesowych UPC Grzegorz Esz zalicza utrzymanie pozycji najbardziej rekomendowanego operatora telekomunikacyjnego w Polsce.Tę pozycję zdobyliśmy w pierwszym kwartale 2014 r. i o jej utrzymanie walczymy z siecią Play. Stanowimy grupę, która ma bardzo pozytywny net promoter score - przekonuje Esz.

Źródło tekstu: Newseria

Komentarze
Zaloguj się
17. ~gościuuuuu
0

2014-04-17 20:01:03

hmmmmmm... będe upierdliwy: a dlaczego przeklinasz??? I ci ma do tego wiara czy inne takie bzdetki?

Odpowiedz

16. ~tata
0

2014-04-17 19:49:12

Bo zostalem wychowany w wierze i reklamy na mnie dzialaja.

Odpowiedz

15. ~gościuuuuu
0

2014-04-17 19:42:52

~tata - a dlaczego przeklinasz???

Odpowiedz

14. ~tata
0

2014-04-17 19:39:55

Nie porownuje ale informuje ze od kiedy mam internet z UPC w domu to mam komfort.Gdy jestem na rybach czy grzybach wtedy przypominam sobie reklamy plusa czy innych operatorow i klne.

Odpowiedz

13. ~gościuuuuu
0

2014-04-17 17:26:47

~tata - jeśli porównujesz necik przenośny (obojętnie, jakiego operatora) z kabelkiem to mi słabo. BARDZO SŁABO. I szkoda mi ciebie. Oba mają inne zadania. Bo jak rozumiem jak jesteś w głuszy na wakacjach to ciągniesz za sobą kabelek UPC? No raczej nie. A jak masz w domu necik z kabelka to, po jakiego h... Tobie przenośny? NIGDY (przynajmniej narazie) necik przenośny nie dorówna kabelkowi.~rough - podobnie w stolnicy ;) ale ja płace 88pln tylko bez telefonu (net 60, full tv). No, ale to zależy od reszty płatnego ścierwa, z którego raczej zrezygnuje, bo na HBO itp. nic ciekawego niema a premiery u nich ja mam z 3 do 6 mcy szybciej

Odpowiedz

12. ~rough
0

2014-04-17 17:12:59

@8 - jeśli teraz mam net 60Mbps, telefon za darmo na cały świat i full pakiet TV za 140zł i w ramach TEJ OPŁATY, dostanę DODATKOWO internet w całej Polsce tam gdzie są punkty Wi-Fi UPC, a tak jak mówię w 3mieście są WSZĘDZIE, to jak dla mnie (i na logikę) to jest za darmo, jeśli komuś coś tam wyliczą to dla niego to nie będzie za darmo, dla mnie i dla wszystkich obecnych abonentów UPC jest to za darmo

Odpowiedz

11. ~rough
0

2014-04-17 17:07:50

@3 - uuuhhhmmm... nonsens??? nonsens?!?!? niby dlaczego?!? zresztą nie musisz nawet odpowiadać, bo reszta twojej wypowiedzi mówi sama za siebie... chwalić firmę Multimedia, czyli najgorszego dostawcę usług w Polsce, z najgorszym internetem na poziomie który inni operatorzy oferowali 15 lat temu, z obsługą klienta rodem z Poczty Polskiej albo prędzej poczty radzieckiej i telewizją która połowe kanałów ma cyfrowo a połowe analogowo, może tylko debil, psychopata, albo pracownik MM, kim kolwiek z tych trzech jesteś, możesz sobie darować dalsze wypowiedzi

Odpowiedz

10. ~rough
0

2014-04-17 17:02:14

@2 - no widzisz, a mi jest kompletnie, ale to kompletnie obojętne jaki mam upload, za to darmowe punkty Wi-Fi bardzo się przydadzą, jak na co dzień przemieszczam się po trójmieście to praktycznie nie ma miejsca gdzie mój telefon nie znajduje mi kilku do kilkunastu punktów UPC, innymi słowy ze swojego internetu mobilnego będę mógł korzystać z 10 razy tyle a i tak nie przekroczy pakietu bo 70% ruchu będzie szło po wi-fi.

Odpowiedz

9. ~tata
0

2014-04-17 14:31:00

Mam LTE plus i przez przypadek dalem sie skusic na domowy internet UPC,ludzie szok.Kazdy kto kupi usluge plus bedzie sobie plul w twarz.

Odpowiedz

8. ~
0

2014-04-17 11:34:34

To dlatego tak chętnie wciskają wieszające się technizłomy zamiast np. modemów Cisco...Po drugie - jaki "darmowy", skoro dostępny wyłącznie dla abonentów? Wliczą koszt w abonament za usługę stacjonarną.

Odpowiedz

7. piotras
0

2014-04-17 10:25:42

Nie na modemach tylko co najwyżej na routerach (lub modemorouterach). Ja mam modem UPC i swój router, ciekawe jak chcą udostępnić na nim cokolwiek ;-).

Odpowiedz

2014-04-17 10:04:32

dlatego mam własny router

Odpowiedz

5. ~Optymista
3

2014-04-17 09:31:10

Szanowni sceptycy telekomunikacyjni.... Czy naprawdę sądzicie, że WiFree - jak to określono wpływa na Wasze bezpieczeństwo, a raczej na jego brak w sieci? Kolega 1. stwierdził, że NetiaFon każdy świadomy Klient wyłącza. Czy naprawdę sądzicie, że "ktoś" nie może wejść do Waszej sieci? Że otwarte pasmo to otwarte drzwi do Was? Zadzwońcie kiedykolwiek na infolinię w sprawie awarii do obojętnie jakiego telekomu i będziecie pięknie widzieli jak ktoś steruje Waszym routerem. Viva la hejterzy ;)

Odpowiedz

4. ~
1

2014-04-17 09:25:33

pomysł bardzo ciekawy, zobaczymy co z realizacja - co znaczy pilotaż w sopocie? czy wszyscy abonenci UPC jak znajdą sie w Sopocie, bedą mieli dostep do bezpłatnego internetu?

Odpowiedz

3. ~
-3

2014-04-17 08:50:58

Czyli co? Połączenie przez CZYJŚ modem? Nonsens... Zresztą nigdy nie ufałem tej firmie. Multimedia może jest lekko gorsza jakościowo i ma wolniejszy internet ale przynajmniej nie robi ludzi w ch... UPC tylko szafuje cyferkami, nawet w tym niusie to widać. 500 Mbit... Po co to komu?

Odpowiedz