DAJ CYNK

UPC wprowadza pilotażowo nową usługę Wi-Free

17.04.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 17447

Ważne 7

1

UPC wprowadza nową usługę dostępu do internetu - UPC Wi-Free. Jest to bezpłatna sieć hotspotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników internetu UPC. Od 17. kwietnia mogą z niej korzystać klienci UPC, posiadający usługi internetowe o szybkości 30 Mb/s i wyższej.

UPC wprowadza nową usługę dostępu do internetu - UPC Wi-Free. Jest to bezpłatna sieć hotspotów, którą tworzą modemy Wi-Fi użytkowników internetu UPC. Od 17. kwietnia mogą z niej korzystać klienci UPC, posiadający usługi internetowe o szybkości 30 Mb/s i wyższej.

Usługa startuje pilotażowo w Sopocie i jej zasięg rozszerzany będzie o kolejne polskie miasta. Wi-Free to łatwy, szybki i darmowy dostęp do internetu UPC - w kraju, a w przyszłości także w wybranych krajach Europy dla klientów UPC.

Aby skorzystać z usługi wystarczy znaleźć się w zasięgu sieci Wi-Free oraz zalogować się do sieci, poprzez podanie nr ID klienta oraz jego numeru PESEL. Usługa pozwala na przeglądanie stron www, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.

Z usługi mogą korzystać wszyscy klienci internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa zostanie automatycznie włączona, ale każdy klient będzie mógł ją wyłączyć w systemie Moje UPC (opcja opt-out). Sieć Wi-Fi udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925) - takich modemów ma być 600 tys.

UPC zapewnia, że sieć Wi-Free jest szyfrowane i bezpieczna. Użytkownicy łączący się "z zewnątrz" nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych (2,5 Mb/s), co w żaden sposób nie wpływa na prędkość wykupionego łącza.

Źródło tekstu: UPC, wł

Tagi: hotspot upc
Komentarze
Zaloguj się
32. ~
0

2014-07-13 15:42:45

zmień slot karty na ten drugi bo masz w porcie który nie jest głównym.

Odpowiedz

31. ~Królik
0

2014-07-13 15:23:57

Czy ktoś może mi wyjaśnić taką sprawę - mam Nokię 210 Dual Sim i nie mogę się połączyć z siecią (nie wyskakuje mi w ogóle okienko umożliwiające konfigurację z Wi Free). Od razu wyskakuje, ze "Operacja wymaga karty sim pod baterią"1. mam simke TYLKO pod baterią (nie mam dodatkowej sim w drugim slocie)2. co w ogóle ma sim wspólnego z wifi?? na swoim starym sc c905 nie potrzebowałam wcale aktywnej sim, żeby korzystać z wifi...Z góry dzięki za pomoc ;)

Odpowiedz

30. Dowek1
0

2014-07-04 14:13:12

A ja mam to w netii. Mają dostęp do ponad 12 mln takich miejsc na całym świecie, więc chyba trochę lepiej...

Odpowiedz

29. ~BERG
0

2014-04-23 19:34:34

http://www.boards.ie/ttfthread/2057157372Tu jest to fajnie wytłumaczone:We?ve very proud to introduce a brand new way to bring your UPC experience with you wherever you go!Below you?ll find a list of commonly asked questions however, we will also be forwarding any questions or queries you may have regarding this service to our Wi-Free Product Development Manager.If you have any queries surrounding the Wi-Free service then simply post them in this thread and Kevin, our Wi-Free Product Development Manager will be more than happy to answer them for you.He will be here to answer any questions you post on Friday 28th March.Please remember, the thread is specifically for question and queries regarding the Wi-Free service only but as per normal, if you?re any other questions feel free to contact UPC: Reps for these.What is Horizon Wi-Free?Horizon Wi-Free is a new ?public? Wi-Fi network that all UPC Broadband customers can connect to.All our modems already offer a Wi-Fi service which our customers enjoy today. With the launch of Horizon Wi-Free we are now activating a second Wi-Fi signal on over 200,000 of our modems. This second signal is completely separate to your current ?private? signal and allows other UPC Broadband customers to connect to secure, reliable Fibre Powered Broadband when visiting other family and friends.Why would I need this service?There are two aspects to this service. The first is for the customer that has visitors to their home who want to connect to the internet, for example, parents of teenagers. You know that Wi-Fi is critical, how else would they update their Facebook status and upload selfies every 5 minutes? And it?s the same for their friends when they call over. Now, thanks to Horizon Wi-Free, your UPC modem offers two Wi-Fi signals. The new Horizon Wi-Free network means there?s no need to share your Wi-Fi password with anyone coming to your home...

Odpowiedz

28. ~orangol
0

2014-04-22 15:21:51

Takie cudo jest już od dawna w Orange w ramach usługi FunSpot

Odpowiedz

27. ~ble
0

2014-04-18 21:26:59

Te g%#$ niane routery ledwo siegaja za sciane. Raczej male szanse na polaczenie.

Odpowiedz

26. ~@coxxi
0

2014-04-18 19:56:23

Ja odkręciłem anteny i po sprawie.

Odpowiedz

24. ~mertg
0

2014-04-18 15:24:14

ogolem to sie chyba wiekszosc na to lapie. jestem ciekaw jak to bedzie w praktyce wygladac. sam chetnie u siebie bym taką opcje miał

Odpowiedz

23. ~ted48
0

2014-04-18 13:05:10

Coxxi - ale tam wyłączysz sobie możliwość korzystania a nie udostępnianie z Twojego routera!

Odpowiedz

22. ~tata
1

2014-04-18 11:13:00

Bedac zagranica czesto korzystam z dobrodziejstwa otwartego bezimiennego internetu.Ale sa kraje gdzie nawet w hotelu kilku gwiazdkowym musisz zaplacic za wifi.To nie tylko kwestia kultury ale i myslenia.

Odpowiedz

20. ~dafuq
0

2014-04-18 10:42:57

#18 to jest zupełnie osobna sieć wifi od tej które sobie ktoś korzysta/ustawił na routerze, i wszystkie będą mieć nazwę "Wifi Free"

Odpowiedz

19. ~Kamil N
0

2014-04-18 10:07:01

Ciekawie wygląda oferta z możliwością skorzystania z innych hot-spotów, choć niestety widzę pewien haczyk. Chodzi o umowę na minimalną prędkość 30 Mb/s. Ja mam umowę gdzie mam prędkość 25 Mb/s a więc pewnie się nie załapię a szkoda. Mogę coprawda zmienić umowę ale niestety nie będzie tak korzystna jak obecna a zresztą 25 Mb/s w zupołności mi wystarcza.

Odpowiedz

18. ~Bazoox
0

2014-04-17 20:53:24

A jak poznam, że akurat ta sieć Wifi, to sieć UPC, skoro w eterze są SSIDy typu "Stefan_z_6go" lub "Wifi_Zochy" itp.?

Odpowiedz

17. ~KDT
0

2014-04-17 20:15:52

Dziwne, od kilku lat loguję się do panelu klienta przez login plus wymyślone przeze mnie hasło.Idea fajna, ale chyba bardziej zrobili to, bo nie mieli wyjścia, skoro konkurencja od dawna ma to rozwiązanie. czymś trzeba przyciągać klienta.

Odpowiedz

16. slawekt
0

2014-04-17 16:57:58

@14 Ale i to się zmienia wraz z wprowadzeniem nowego Mojego UPC. Mają zmigrować wszystkich to do końca maja. Teraz już możesz logować się nickiem przez siebie wybranym i przez siebie wymyślonym hasłem (do tej pory id klienta + NIP dla firm, lub id klienta + PESEL dla użytkowników prywatnych). Także tu akurat w UPC zmiana na lepsze, bo nie trzeba będzie podawać żadnych "newralgicznych" danych :-)

Odpowiedz