DAJ CYNK

UPC Wi-Free: 600 tys. bezpłatnych hotspotów

02.07.2014

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4900

Ważne 1

2

UPC Polska poszerza liczbę bezpłatnych hotspotów UPC Wi-Free do 600 tys. Wkrótce oferta będzie dostępna również poza granicami kraju.

UPC Polska poszerza liczbę bezpłatnych hotspotów UPC Wi-Free do 600 tys. Wkrótce oferta będzie dostępna również poza granicami kraju.

UPC Wi-Free pozwala uzyskać dostęp do Internetu UPC również poza domem. Liczba bezpłatnych hotspotów wzrosła do 600 tys., a korzystanie z niej jest możliwe wszędzie tam, gdzie są dostępne usługi UPC. W przyszłości z usługi będzie można skorzystać również w wybranych krajach Europy.

Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop). Usługa pozwala na przeglądanie stron WWW, odbieranie i wysyłanie wiadomości e-mail, korzystanie z portali społecznościowych czy słuchanie muzyki online oraz oglądanie wideo.

Połączenie z UPC Wi-Free musi być skonfigurowane na każdym urządzeniu, które ma się łączyć z tą siecią. Aby zalogować się do sieci UPC Wi-Free należy użyć loginu do systemu Moje UPC, a jako hasło wpisać numer PESEL klienta lub indywidualne hasło zdefiniowane w systemie Moje UPC.

Sieć Wi-Free udostępnić mogą z kolei ci klienci, którzy korzystając z Internetu od 30 Mb/s posiadają też odpowiedni modem (Thomson TWG 870, Technicolor TC 7200, Cisco EPC 3925).

Sieć UPC Wi-Free jest bezpieczna, a korzystanie z niej nie jest widoczne dla innych osób. Użytkownicy UPC Wi-Free nie mają dostępu do domowej sieci Wi-Fi klienta oraz do urządzenia, z którego klient korzysta. Co więcej, modem emituje dwie oddzielne sieci, które w żaden sposób nie są ze sobą połączone. Na sieć Wi-Free przeznaczone jest dodatkowe, oddzielne pasmo pobierania danych, co w żaden sposób nie wpływa na prędkość łącza, z którego korzystają klienci.

Źródło tekstu: UPC

Komentarze
Zaloguj się
16. ~gość
0

2014-07-15 23:03:25

Mi to wygląda na kradzież prądu na masową skalę ...

Odpowiedz

15. RadkoR
0

2014-07-03 16:25:56

@13: Po prostu będąc abonentem UPC trzeba umieć zawalczyć o swoje. Ja swego czasu wywalczyłem modem kablowy Cisco EPC 3208 w miejsce Thomsona TWG 870U. Mam go do dzisiaj (już 2 lata) i podpięty własny router 802.11ac.Pakiet 250Mb/s-20Mb/s. Na prędkości po kablu nie narzekam (245Mb/s). Na WiFi również nie. Mam max ile lap da radę wyciągnąć na radiu.

Odpowiedz

14. mi80
0

2014-07-03 10:52:06

@12: To mnie wychodzi mniej więcej 60Mb=7,5MB.

Odpowiedz

13. ~WACEK
-1

2014-07-02 22:57:58

UPC jak zwykle nie dopracowało oprogramowania, a robi to celowo żeby się o niej mówiło. Nic ją to nie będzie kosztowało bo w umowie jest zawarte że z WiFi nie odpowiada :). Chcesz rezygnować proszę bardo, płacisz karę i tak wrócisz, bo innej alternatywy nie masz za bardzo. Czekam, może LTE tą Firmę wykończy i ich monopol.

Odpowiedz

12. RadkoR
0

2014-07-02 22:10:36

@3: "60mb/s (megabitów) to ok 6MB/s (megabajtów)". No mylimy, mylimy bo napisałeś 60 milibitów. ;)mb - milibit, mB - milibajt, Mb - megabit, MB - megabajt. Dodatkowo 1 bajt = 8 bitów.

Odpowiedz

11. besson
0

2014-07-02 21:21:25

@ 8 głupot nie pisz jak nie wiesz. Na 3 urządzeniach z tym że prędkość 2,5 Mb/s jest współdzielona na 3 użytkowników

Odpowiedz

10. gerwazy01
0

2014-07-02 18:20:06

1@Pewnie masz router Technicolor tak?Jest tam błąd oprogramowania i na większości kart sieciowych wyciąga się tylko 3mb a mam 60mb dlatego wylaczylem tą usługę wifi-free a UPC twierdzi uparcie że walczy z tym problemem ale śmiem twierdzić że sobie tylko tak pogrywa a problem jest od 16maja..i występuje na routerze Technicolor tc7200 jest sposób by samemu chodź częściowo naprawić ten błąd i wyciągnąć 20mb z 60mb

Odpowiedz

0

2014-07-02 18:20:05

1@Pewnie masz router Technicolor tak?Jest tam błąd oprogramowania i na większości kart sieciowych wyciąga się tylko 3mb a mam 60mb dlatego wylaczylem tą usługę wifi-free a UPC twierdzi uparcie że walczy z tym problemem ale śmiem twierdzić że sobie tylko tak pogrywa a problem jest od 16maja..i występuje na routerze Technicolor tc7200 jest sposób by samemu chodź częściowo naprawić ten błąd i wyciągnąć 20mb z 60mb

Odpowiedz

8. ~ja
0

2014-07-02 16:10:30

@5 niestety tylko jedno .

Odpowiedz

7. ~Marek25
0

2014-07-02 15:49:32

Co do usługi to nie można narzekać, zwłaszcza że to dodatkowa i bezpłatna usługa. Jako urzytkownik UPC Wi Free jestem zadowolony, choć aby z niej skorzystać musiałem się troszku "naboksować" z UPC. Pomimo że mieszkam w Krakowie gdzie usługa była dostępna zaraz po Sopocie, ja miałem okazję z niej skorzystać prawie po miesiącu. Wcześniej musiałem podjąć szereg interwencji w UPC aby ją mi właczyli. O tym czy usługa "jest przyznana" świadczy odpowiednia ikona w moim upc. Podobno na początku był jakis problem aby ją odrazu przyznać abonamentom którzy spełniają warunki potrzebna do korzystania z usługi. Teraz kiedy już to wszystko przebrnąłem jest ok, nawet Horizon Tv i UPC Phone działa bez problemu.Zauważyłem też jedną rzecz (sprawdzone na 2 róznych urządzeniach), żeby usługa działała prawidłowo musi być siła sygnału co najmniej dobra. Przy dostatecznym łączy się dłużej i często połączenie jest zrywane.

Odpowiedz

6. ~czekoladka
1

2014-07-02 15:01:09

Do artykułu w tym miejscu należało by dopisać:"Z usługi UPC Wi-Free mogą korzystać wszyscy klienci Internetu UPC o prędkości pobierania danych co najmniej 30 Mb/s, wyposażeni w urządzenie umożliwiające połączenie z siecią Wi-Fi (np. smartfon, tablet, laptop)" dopisać należy wszyscy klienci prywatni. Bo biznesowi na razie nie mogą z tego korzy tać mój stan wiedzy. Mylę się?

Odpowiedz

5. Wiksa11
0

2014-07-02 15:00:46

Jest jakiś limit urządzeń na których można z tego korzystać?

Odpowiedz

4. ~lukasz
0

2014-07-02 14:55:23

u mnie też od niedawna jest 3 mega zamiast 30... Po kablu normalnie. Próbuję coś z tym zrobić, mam nadzieję, że się szybko uda

Odpowiedz

3. ~Ja
-1

2014-07-02 14:29:11

@1 Mylimy jednostki kolego 60mb/s (megabitów) to ok 6MB/s (megabajtów)Co do samej usługi jestem mega zadowolony. Śmigam po całym osiedlu i nie muszę nawet 3g włączać bo wszędzie wi-free :D

Odpowiedz

2. ~Olek
-1

2014-07-02 14:03:19

Dobrze że usługa nie wpływa na działanie WiFi właściciela routera, bo UPC na potrzeby użytkownika gościa udostępnia dodatkową przepustowość.

Odpowiedz