DAJ CYNK

UPC będzie bezkarnie podwyższał abonamenty

23.12.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 23933

Ważne 19

5

Po sierpniowej decyzji UOKiK-u, według której UPC Polska miał zwrócić klientom nienależnie pobrane opłaty, UPC zmienia 1 lutego regulaminy. Będzie mógł zwiększać opłaty.

Po sierpniowej decyzji UOKiK-u, według której UPC Polska miał zwrócić klientom nienależnie pobrane opłaty, UPC zmienia 1 lutego regulaminy. Będzie mógł zwiększać opłaty.

W myśl zmian w regulaminie, UPC będzie mógł podnosić opłaty abonamentowe raz do roku o nie więcej niż 8 zł miesięcznie. Zmiana ta nie dotyczy przy tym umów na czas określony w okresie ich obowiązywania.

Zobacz: lista zmian w regulaminie UPC Polska (plik PDF)

Zmiany w regulaminie są pokłosiem decyzji UOKiK-u, w myśl której UPC miał zwrócić klientom nienależnie pobrane opłaty po podwyżce cen abonamentów z 1 grudnia 2014 roku. UPC podwyższył wtedy abonamenty klientów, którzy mieli umowy na czas nieokreślony lub ich promocje skończyły się.

W kwietniu tego roku mieliśmy kolejną falę podwyżek, a klienci otrzymali informację o nowych warunkach regulaminu, zawierających opcjonalne coroczne zwiększenie kwoty abonamentu o 8 zł. Teraz opłata ta trafi do Ogólnych Warunków Umowy Abonenckiej.

Klienci, którzy nie zgadzają się na zmianę w regulaminie, mają prawo do rozwiązania Umowy Abonenckiej bez dodatkowych kosztów.

Pisemne oświadczenie o rozwiązaniu umowy UPC ma otrzymać do 31 stycznia 2017 roku. Można je dostarczyć pocztą na adres: ul. Murckowska 14c, 40-265 Katowice lub osobiście w salonie UPC. Warto przy tym zaznaczyć, że rezygnacja spowodowana jest planowanymi zmianami w regulaminie.

Zobacz: UOKiK: UPC zwróci klientom bezprawnie pobrane opłaty
Zobacz: Stanowisko UPC Polska w sprawie decyzji UOKiK

Źródło tekstu: UPC, wł

Tagi: upc UPC Polska
Komentarze
Zaloguj się
49. ~
0

2017-01-02 00:35:28

za Horizon + internet 60 mbit place 49złmyśle, że to dobra cena

Odpowiedz

48. ~
0

2016-12-30 23:04:21

@47, ja nie narzekam póki co na UPC.Za 35zł/m-c mam: tv select HD, net 30Mb, telefon 60min do wszystkich. Jak któryś operator zaproponuje taniej, to przejdę.

Odpowiedz

47. ~Były użytkownik UPC
0

2016-12-30 22:59:42

UPC to banda wałków i cwaniaków dla klientów z 5 letnim stażem mają w poważaniu przy przedłużaniu umowy - zrezygnowałem z neta i poszedłem do konkurencji - 30 zł co miesiąc taniej :)BOJKOTOWAĆ GANG UPC

Odpowiedz

46. ~pawel
0

2016-12-30 20:17:01

trza bedzie przejsc do konkurencji a oni az sie o to prosza....

Odpowiedz

45. ~Twix
0

2016-12-30 18:37:54

Gonzo, dziękuję za wyjaśnienie. A już snułem plany co robić bez UPC ;)

Odpowiedz

44. ~Gonzo
0

2016-12-30 12:05:48

@43. Nie - zmiana dotyczy tylko tych abonentów, którym umowy terminowe uległy wygaśnięciu i przeszły na umowy "na czas nieokreślony". Jak zwiążesz się z UPC umową na kolejne 2 lata (lub rok) po wygaśnięciu starej to masz gwarancję ceny.

Odpowiedz

43. ~Twix
0

2016-12-30 02:29:42

Hej, rozumiem, ze zmiana regulaminu dotyczy wszystkich klientów, łącznie z tymi, mającymi umowy terminowe, czy tak ?

Odpowiedz

42. ~hehehe
0

2016-12-28 12:35:03

Skąd niektórzy się urywają? Mi po skończeniu promocji w Orange abonament by wzrósł o 37 zł gdybym nie wypowiedział miesiąc wcześniej umowy. Przecież tak jest wszędzie od lat. To jest aż dziwne że UPC o tym informuje bo wydawało mi się że to standard. Umowy na czas nieokreślony zawsze idą w górę

Odpowiedz

41. Azarius
0

2016-12-27 12:01:52

123456 może nadal masz umowę na promocji ? ja też nie dostałem bo jeszcze mam zobowiązanie.

Odpowiedz

40. ~123456
0

2016-12-26 21:27:24

Ale chwila. Jestem abonentem Upc i jakoś informacji o planowanych zmianach nie otrzymałem.

Odpowiedz

39. ~
0

2016-12-26 20:13:50

Dotyczy to umów na czas nieokreślony więc nie ma co dramatyzować. Oczywiście, że lepiej byłoby gdyby nie podnosili ale jeżeli mamy umowę na czas nieokreślony, to zawsze maja prawo podnieść cenę usługi.Ja zawsze przedłużam umowę na 2 lata i do tej pory na warunkach WRUXX (30Mb net, TV select HD, telefon 60min - za wszystko 35zł). Cenę mam zagwarantowaną przez 2 lata a później pewnie będą chcieli podnieść więc znów przedłużę na promocyjnych warunkach.Dobrze, że FTTH Orange robi dużą konkurencję więc gdyby UPC zaszalało z cenami jest gdzie się przenieść.

Odpowiedz

38. ~robert
0

2016-12-26 19:44:25

szczerze ... nie ogarniam polityki UPC , kilka lat temu podnieśli mi abonament po tym jak zakończyła się umowa czasowa o jakieś 10 PLN , bodajże zamiast 120 płaciłem 130 ... zadzwoniłem z wypowiedzeniem i nowy abonament 95 PLN z tym że szybszy internet , a gdyby mi nie mieszali to pewnie bym nie dzwonił, nie zmieniał, było OK , po dwóch latach koniec umowy i ponownie za chwilę podnoszą abonament o kilka PLN ... no to forum , szukam informacji jak zrobić taniej bo na stronie oferta jeszcze droższa niż to co mam po podwyżce ... wypowiedzenie i ponownie .. mam to samo co miałem tylko za 65 PLN ... jak tak dalej pójdzie to za kilak lat będę płacił 10 PLN ;) a gdyby nie drażnili mnie podnoszeniem opłat to dalej bym pewnie tkwił przy 120

Odpowiedz

37. Blank
1

2016-12-25 17:09:16

@36, zgadza się. Dodatkowo, UPC będzie MOGŁO Ci podwyższyć abonament o 8 zł miesięcznie, raz w roku. Czyli w skrajnej sytuacji, +13 zł w pierwszym roku, +21 zł w drugim, +29 zł w trzecim, +37 zł w czwartym, itd.Ja dla przykładu mam UPC 120 Mbps za 42 zł miesięcznie. Po 12 miesiącach, opłata wzrosła do 44 zł. Jakiś czas temu, UPC podniosło cenę o 5 zł miesięcznie, czyli do 49 zł miesięcznie.

Odpowiedz

36. ~~
0

2016-12-24 15:36:51

te 8 zł to co roku mogą dodawać do abonamentu?Mam obecnie WRU i jest tam zapis że po upływie zobowiązania ( 2 lata) ulga za TV będzie mniejsza o 5 zł, opłata za internet bez mian, czyli przejście na umowę na czas nieokreślony, ale nie ma nigdzie zapisu że co roku będą podwyższać o te 5 zł czy teraz 8 zł .Według WRU powinna to być opłata wyższa o 5zł /miesiąc

Odpowiedz

35. ~
0

2016-12-24 09:42:38

@32: Strata to są faktycznie poniesione koszty (np. przyłączenia abonenta na łączu stacjonarnym, subsydiowania urządzenia w sieciach mobilnych), a nie brak lub mniejszy od spodziewanego zarobek.Umowa o świadczenie usług jest umową wzajemną i "odszkodowanie" powinno wynosić tyle samo dla każdej ze stron i nie być wyższe niż suma opłat faktycznie ponoszonych przez abonenta przez całą umowę promocyjną (aktywacja, wszystkie abonamenty) w przypadku zakupu samych usług, a w przypadku sprzedaży urządzenia w promocji - także różnicy między ceną rynkową urządzenia, a poniesioną przez klienta.Prosty przykład: internet mobilny bez sprzętu na 10 miesięcy, abonament 10 zł, aktywacja 1zł. Suma kosztów poniesionych przez abonenta przez całą umowę: 101 zł.Kara umowna w regulaminie promocji: 1200 zł.Podobnie postępują sieci stacjonarne. W Netii przy umowach internetu stacjonarnego na 6 miesięcy opłata wyrównawcza wynosiła 500zł, co przewyższało sumę wszystkich abonamentów i opłaty aktywacyjnej, a także zapewne faktyczne koszty przyłączenia i zawarcia umowy.

Odpowiedz