DAJ CYNK

UKE uruchomiło wyszukiwarkę usług szerokopasmowych

07.03.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 7180

Ważne 4

10

UKE uruchomiło wyszukiwarkę usług szerokopasmowych. Pozwala ona na znalezienie wyszukanie infrastruktury i usług świadczonych w danej lokalizacji.

UKE uruchomiło wyszukiwarkę usług szerokopasmowych. Pozwala ona na znalezienie wyszukanie infrastruktury i usług świadczonych w danej lokalizacji.

Wyszukiwarka pozwala na sprawdzenie jakie usługi szerokopasmowe są dostępne i jacy operatorzy je dostarczają. Poprzez wpisanie adresu i wybór prostych filtrów otrzymujemy wyniki wyszukiwania. Każde zapytanie jest wizualizowane na mapie, dając obywatelowi możliwość weryfikacji sprawdzanego adresu. Za pomocą wyszukiwarki każdy, kto jest zainteresowany dodatkowymi usługami poza tymi, które już dziś są dostępne w miejscu jego zamieszkania lub wyższymi prędkościami usług szerokopasmowych może zgłosić takie zapotrzebowanie poprzez wypełnienie krótkiego zgłoszenia. Zgromadzone w ten sposób informacje posłużą do publikacji map z potrzebami Polaków w zakresie usług telekomunikacyjnych, a docelowo mogłyby stać się bodźcem dla operatorów do uwzględniania oczekiwań w planach inwestycyjnych.

Dzięki wyszukiwarce każdy ma możliwość sprawdzenia czy w miejscu naszego zamieszkania lub w innej interesującej nas lokalizacji są dostępne usługi szerokopasmowe. Można dowiedzieć się jakie to usługi i kto jest ich dostawcą. To milowy krok w budowaniu obywatelskiego społeczeństwa informacyjnego - powiedziała Magdalena Gaj, Prezes UKE.

Wyszukiwarka jest dostępna pod tym adresem.

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
61. ~
0

2016-03-08 16:18:24

@60, to ciekawe, że Twoje miasto istnieje tu i tam, bo moje 70-tysięczne na mapach openstreetmaps, z których korzysta wyszukiwarka UKE, ma nawet zaznaczone chodniki na osiedlach, czego nie ma ani Google Maps ani Targeo ani inne mniej dokładne...

Odpowiedz

60. kvasir
0

2016-03-08 11:30:46

No i Żory (moje miasto) rozmnożyło się według UKE , jest w lubiskim, codziennie coś nowego dowiadujemy się :D, w kolejnej wersji beta bo RC to jeszcze daleko pewnie, będę miał port dalekomorski :D

Odpowiedz

2

2016-03-08 11:00:38

Dzisiaj wyszukiwanie trwa zauważalnie krócej. Jednak wyniki dalej nie przedstawiają większej wartości. Poza Orange i paroma małymi dostawcami większość nazw jest ukryta. Czasami jest to aż śmieszne, ponieważ łatwo zgadnąć że w wielu przypadkach drugim dostawcą jest Netia. Inną sprawą jest prawdziwość podanych informacji.

Odpowiedz

58. ~
-1

2016-03-08 10:33:50

A na Chromium i Operze nie wyszukuje nic :)

Odpowiedz

57. ~
-1

2016-03-08 10:32:28

Dziadostwo nie działa na Firefoksie z filtrami Flashblock, Adblock i NoScript. Włączenie Flasha nie pomaga...

Odpowiedz

56. ~Janek
0

2016-03-08 09:25:40

Wpisuje swoja miejscowość i numer domu i wyświetla się nie wskazano ulicy,a u mnie nie ma ulic .Porażka.

Odpowiedz

55. ~Jazonx
0

2016-03-08 08:35:57

Dane jakie podaje ta wyszukiwarka są Bardzo stare i niekompletne. Jeśliby sugerować się tym co pokazuje w miejscach gdzie jest wielu oferentów usług można się czuć jak wykluczony cyfrowo.

Odpowiedz

54. ~wacek23
1

2016-03-08 06:50:28

Zatwardzilo mnie w czasie oczekiwania na wyniki a co więcej jak te się juz pojawily okazaly się bledne

Odpowiedz

53. ja.michal
2

2016-03-08 00:48:30

@klukoks, u mnie również w większości "Operator nie wyraził zgody na prezentowanie swojej nazwy". Paranoja jakaś. Wyszukiwarka zrobiona, aby móc znaleźć dostawcę w okolicy, a ci się "chowają". Mapy stacji bazowych to można sobie sprawdzić gdzie indziej, w wygodniejszej formule.Kolejne pytanie to dlaczego OpenStreetMaps? Dlaczego nie użyli do tego danych w ramach Geoportal.gov.pl?Koś pytał kto tworzy OpenStreetMaps, tworzą ją sami użytkownicy. Każdy może się zarejestrować i pomagać. Warto bo nie ma wielu np. ścieżek rowerowych.

Odpowiedz

52. klukoks
1

2016-03-08 00:19:15

teraz jeszcze kwestia jak duzo operatorów wysyłało sprawozdania do UKE, my wysyłaliśmy, jest... kupa a nie wprowadzone :D

Odpowiedz

51. PiotrM
0

2016-03-07 23:22:05

Milowy krok :) Wyszukiwarka :) Ja proponuję zrobić wyszukiwarkę aptek , w których jest lek na raka. Wpisywało by się adres i znajdowałyby się apteki w okolicy...oczywiście z informacją czy jest w nich lek na raka. To byłby dopiero milowy krok w walce z rakiem. Trzeba to opatentować.

Odpowiedz

50. ~mirekb
1

2016-03-07 21:28:36

jesli finalna wersja tegoż produktu bedzie zbliżona do obecnej uke bdzie miał kolejny sukces

Odpowiedz

49. kvasir
1

2016-03-07 20:02:14

4 operatorów internetu(po kablu) a tu nic nie znajduje :P

Odpowiedz

48. ~Arek
1

2016-03-07 19:45:23

U mnie pokazało punkt na mapie, czyli adres zlokalizowało i nic wiecej, a mam dwie kablówki w bloku.

Odpowiedz