DAJ CYNK

UKE chce poprawić oferty na kartę

16.05.2016

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8972

Ważne 25

4

Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził analizę rozliczania usług pre-paid na polskim rynku. Chce istotnych zmian w temacie ważności konta.

Urząd Komunikacji Elektronicznej przeprowadził analizę rozliczania usług pre-paid na polskim rynku. Chce istotnych zmian w temacie ważności konta.

Analiza dotyczy okresów na doładowanie kont abonentów usług przedpłaconych oraz stosowanego przez nich potrącania środków na koncie po jego wygaśnięciu. Zdaniem UKE analiza potwierdza potrzebę ustalenia na rynku usług przedpłaconych nowych, zmodyfikowanych zasad, tj.:

  • dalszego powszechnego wydłużenia okresów ważności konta pre-paid, bez względu na wysokość jego doładowania,
  • zapewnienia możliwości wykonywania połączeń wychodzących w całym okresie aktywności konta, o ile pozwalają na to środki na nim zgromadzone,
  • wprowadzenia rozwiązań umożliwiających zwrot niewykorzystanych środków na koncie pre-paid.

Wprowadzenie takich zasad przyczyni się, zdaniem Prezesa UKE, do zwiększenia konkurencji na rynku usług pre-paid oraz bardziej prokonsumenckiego kształtowania relacji na rynku telekomunikacyjnym.

Pełną analizę UKE znaleźć można w komunikacie dostępnym pod tym adresem.

Źródło tekstu: UKE

Komentarze
Zaloguj się
99. ~Paweł
0

2016-05-22 17:12:55

Dobry pomysł ipowinno to zostać zrealizowane. Choćby w opcji po każdym doładowaniu - rok ważności konta na dzwonienie i 15 miesięcy na odbieranie

Odpowiedz

98. ~klient
0

2016-05-17 15:41:01

Wiem ze nieco nie na temat ale mam pytanie do zorientowanych. Czy jest obecnie jakaś opcja w T-mobile na kartę ( taryfa HOT) która pozwala doładować konto podwójnie czy jakimkolwiek myk który będzie powodował że będzie więcej złotówek na koncie na połączenia po doładowaniu

Odpowiedz

97. ~dj
0

2016-05-17 09:27:34

Brawo !!! Akurat w tej kwestii proponuję za wzorzec wziąć Orange PL !!!

Odpowiedz

96. ~bonobonobo
0

2016-05-17 07:43:25

To niech UKE założy firmę.

Odpowiedz

95. ~Orandzin
-1

2016-05-16 21:33:44

W koncu

Odpowiedz

94. DanielR
0

2016-05-16 20:03:03

@pabloki (91), powiedzmy, ze przyjmuję do wiadomości twoje argumenty. ;-)"pójdźmy dalej skoro w UK sim są ważne bezterminowo a MNP polega na podaniu kodu port-in to dlaczego nie mamy w tak nasyconym rynku tego u nas" - dobre pytanie!MNP przez internet powinno być wprowadzone już w 2010 roku, gdy ta usługa stała się dostępna dla każdego abonenta, praktycznie za darmo. Po co się męczyć z wizytami w salonie operatora?!

Odpowiedz

93. ~pabloki
1

2016-05-16 19:33:43

@DanielR 89 a po co maja to sobie wyobrażać ? oni chca wprowadzić to wprowadzą nie patrzac na konsekwencje. mało to mamy wykluczającego sie prawa?

Odpowiedz

92. ~pabloki
1

2016-05-16 19:31:00

@85 wlo czyli te jasne kryteria niepompowania bazy w plusie prowadziły do wydłużenia okresu pasywnego z 30 dni do 365 dni? brawo TY!

Odpowiedz

91. ~pabloki
0

2016-05-16 19:28:25

@DanielR 84 ale nawet jeśli klient dzwoni to czasem zapomni o utrzymaniu aktywności konta , szczególnie jak doladuje jakąś większą kwotą. dzis dzwonisz myśląc że konto jeszcze ważne a jutro rano budzisz sie bez zasięgu.poza tym ludzie czasem chcą tzw. jednorazówek(do ogłoszeń) albo często młodzi zmieniają numer bo cos tam pokłócą sie ze znajomymi ( dzisiejsza młodzież to ma takie problemy:) ) i weź wywal 50zł na starter . nie tędy droga.poza tym zawsze ktoś by sie wyłamał i jeden operator potanił by startery i znów wrócilibyśmy do początku.pójdźmy dalej skoro w UK sim są ważne bezterminowo a MNP polega na podaniu kodu port-in to dlaczego nie mamy w tak nasyconym rynku tego u nas.

Odpowiedz

90. ~rerere
0

2016-05-16 18:55:56

"wprowadzenia rozwiązań umożliwiających zwrot niewykorzystanych środków na koncie pre-paid."Mam ok 200 zl na koncie pre-paid i chce zmienic operatora. Jak moge przynajmniej w czesci nie stracic tej kasy? Znacie jakies sposoby? Z gory dzieki

Odpowiedz

89. DanielR
0

2016-05-16 18:50:48

Tak swoją drogą, to naprawdę nie wyobrażam sobie, jak oni (pomysłodawcy ustawy antyterrorystycznej), chcą skutecznie przeprowadzić rejestrację wszystkich numerów prepaid? To trzeba było robić sumiennie od startu usług przedpłaconych w Polsce, czyli 1998 roku. Tak, żeby to ludziom weszło w krew. A nie teraz. :-]

Odpowiedz

88. wlo
-1

2016-05-16 17:54:50

DanielR - myślisz? W dyskusji o rejestracji kart padła teza, że jak ktoś chce, to pojedzie za granicę kupić starter, żeby tylko głupi żart wywinąć ;-)

Odpowiedz

87. wlo
-1

2016-05-16 17:53:11

A co do zwracania pieniędzy... Oczywiście jestem zwolennikiem zwracanie tego co się komuś nie należy. Tyle, że ten aspekt sprawy mocno kłóci się z poczuciem wolności większości Polaków, którzy nie chcą rejestracji numerów prepaid ;-)

Odpowiedz

86. DanielR
0

2016-05-16 17:52:21

Przy okazji taka cena za starter mogłaby być jednym z elementów ograniczających dostęp do sieci przeróżnej maści stalkerom lub innym głupim żartownisiom np. fałszywie alarmującym o bombie na lotnisku czy w szkole. Choć to oczywiście całkowicie by tych zjawisk nie wyeliminowało.

Odpowiedz

85. wlo
-2

2016-05-16 17:49:34

82 - ja mam nieużywane, chociaż aktywne numery - które nie są pompowane do bazy, bo Plus ma jasne kryterium uznawania numeru za aktywny ;-)

Odpowiedz