DAJ CYNK

Twitter z limitem 280 znaków

10.11.2017

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 2494

Ważne 1

1

Użytkownicy Twittera mogą już korzystać ze zwiększonego limitu znaków. Funkcja jest dostępna prawie dla wszystkich.Użytkownicy Twittera mogą już korzystać ze zwiększonego limitu znaków. Funkcja jest dostępna prawie dla wszystkich.

Prawie, bo limit 280 znaków nie obowiązuje w przypadku pisania w języki chińskim, japońskim i koreańskim. Tutaj limit 140 znaków pozostał bez zmian.

Z testów, które miały poświęcić słuszność zwiększenia limitów wynika jednak, że raczej nie wszyscy będą w pełni wykorzystywać nowy limit. Na starcie testów faktycznie, większość osób chętnie korzystała z możliwości wpisania większej ilości znaków, ale ostatecznie w ogólnym rozrachunku tylko 1% użytkowników korzystał z maksymalnej ilości znaków. 5% użytkowników przekraczało dotychczasowy limit 140 znaków, ale tylko 2% dobijało do granicy 190 znaków. Najczęściej tweety miały mniej niż 50 znaków.

Analizy Twittera mówią też, że osoby, których wiadomości były dłuższe niż 140 znaków w krótszym czasie uzyskiwały większą liczbę obserwujących.

Źródło tekstu: Twitter; wł

Tagi: twitter
Komentarze
Zaloguj się