DAJ CYNK

TELKO.in: 1,5 tys. użytkowników FTTH w Orange

Ł.D.

Taryfy, promocje, usługi

Około 1,5 tys. klientów korzysta dzisiaj z dostępu światłowodowego FTTH w sieci Orange - wynika z naszych informacji

Tyle - według naszych informacji - szacunkowo wynosi liczba aktywnych użytkowników usług telekomunikacyjnych w sieci światłowodowej, którą Telekomunikacja Polska - na zasadzie testu - uruchomiła w Warszawie w kwietniu tego roku.

Operator oficjalnie nie potwierdza tych informacji. Opublikuje je dopiero razem z wynikami IV kwartału, czyli na początku przyszłego roku. Nawet nasze źródła przyznają, że dane są przybliżone, ponieważ trwa migracja klientów z systemu darmowych testów na w pełni komercyjne usługi.

Według naszych informacji dzisiaj za dostęp FTTH płaci ok. 25% wszystkich użytkowników łączy optycznych pod marką Orange. Przypomnijmy, że cena pakietu usług wynosi ok. 200 zł miesięcznie (w tym dostęp do Internetu 300/30 Mb/s). Można szacować, że penetracja sprzedanych usług na już wybudowanej sieci wynosi dzisiaj ok. 15%, przy czym trzeba pamiętać, że na starcie testu usługi oferowane były za darmo.

Przedstawiciele grupy TP zapowiadali oficjalnie podłączenie do końca bieżącego roku do warszawskiej sieci FTTH ok. 20-25 tys. mieszkań i sprzedaż ok. 2 tys. abonamentów. Właśnie rozpoczyna się najgorętszy okres w sprzedaży usług telekomunikacyjnych. <-telko>

Chcesz być na bieżąco? Obserwuj nas na Google News

Źródło tekstu: wł

Przewiń w dół do następnego wpisu