DAJ CYNK

T-MobileCloud z nowymi usługami

03.10.2013

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 2463

Ważne 3

2

T-Mobile rozwija platformę usług oferowanych klientom w chmurze obliczeniowej. Do dostępnych w ramach T-MobileCloud usług proDysk, MyDysk oraz iFaktury24 dołączyły nowe: proSklep, proHosting oraz możliwość zakupu lub transferu domen.

T-Mobile rozwija platformę usług oferowanych klientom w chmurze obliczeniowej. Do dostępnych w ramach T-MobileCloud usług proDysk, MyDysk oraz iFaktury24 dołączyły nowe: proSklep, proHosting oraz możliwość zakupu lub transferu domen.

Wprowadzona w kwietniu platforma T-MobileCloud to rozwiązanie stworzone z myślą o małych i średnich firmach. Platforma pozwala na korzystanie z programów, aplikacji i usług IT w środowisku bezpiecznej chmury obliczeniowej T-Mobile. Z usług T-MobileCloud można korzystać z dowolnego miejsca i urządzenia, wystarczy dostęp do Internetu. Dodatkowo transfer danych w ramach T-MobileCloud w kraju nie zmniejsza pakietów danych, które posiadają użytkownicy usługi.

Od dziś portfolio usług dostępnych w T-MobileCloud rozszerza się o kilka nowych rozwiązań: proSklep, proHosting, zakup lub transfer domen oraz możliwość zakupu certyfikatu SSL.

 • proSklep
  Dzięki usłudze proSklep klienci korzystający z platformy T-MobileCloud mogą samodzielnie stworzyć własny sklep internetowy. Usługa oferuje integrację z popularnymi porównywarkami cen czy możliwość tworzenia czasowych promocji na wybrane produkty. Dzięki integracji platformy z bazami firm kurierskich, klienci sklepu mogą być na bieżąco informowani o statusie ich zamówienia. W ramach usługi proSklep zawiera się także hosting WWW. proSklep jest dostępny w wersjach Standard i Premium. Usługa proSklep Standard w abonamencie na 24 miesiące kosztuje 49,00 zł netto miesięcznie, zaś wersja Premium 83,00 zł netto miesięcznie.

 • proHosting
  W ramach usługi proHosting użytkownik może stworzyć własną stronę WWW, firmowy blog lub forum dyskusyjne. By zaprojektować własną stronę nie trzeba być grafikiem, ani programistą. proHosting oferuje kreator WWW, umożliwiający szybką edycję treści i szaty graficznej witryny. Katalog aplikacji pozwala na rozszerzenie funkcjonalności strony m. in. o stworzenie: bloga z systemem zarządzania treścią (CMS) czy galerii zdjęć. proHosting oferuje także możliwość przesłania na serwer gotowej strony internetowej, stworzonej za pomocą dowolnego narzędzia. Usługa jest dostępna w wersjach Standard i Premium, różniących się m.in. ilością dostępnej przestrzeni dyskowej i zakresem oferowanych funkcji. Ceny proHosting w wersji Standard zaczynają się od 13,50 zł netto miesięcznie (przy umowie na 24 miesiące), zaś proHosting Premium od 21,00 zł netto miesięcznie (przy umowie na 24 miesiące).

 • Rejestracja i transfer domen
  W ramach T-MobileCloud użytkownik może zarejestrować własną domenę internetową, wybierając z następującego zestawu rozszerzeń: .pl, .eu, .com.pl, .net.pl, .org.pl, .info.pl, .biz.pl, .com, .net, .org, .info, .biz. Ceny, w zależności od wybranej domeny, zaczynają się od 19,90 zł netto rocznie. Jeżeli klient posiada już własną domenę internetową, może ją przenieść do T-MobileCloud i zarządzać swoimi usługami internetowymi z jednego miejsca.

 • Certyfikat SSL
  Dzięki zakupowi certyfikatu SSL klient zapewni ochronę swojej strony internetowej oraz zagwarantuje bezpieczeństwo zakupów w swoim sklepie internetowym. W usługach proHosting Premium i proSklep Premium certyfikat SSL przez pierwszy rok jest bezpłatny.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się
11. ~
0

2013-10-04 21:28:13

Poczekam na Amazona i jego Chmurę, serwery już w Polsce kupili.

Odpowiedz

10. ~@9 pax
0

2013-10-04 21:19:55

Kolego Faux, za chwilę zajady mi pękną, nie rozśmieszaj mnie takimi argumentami :) Jak kupisz hosting u normalnego dostawcy to też nikt nie zajrzy w Twoje dane. Jedyna "zaleta" tej oferty, to fakt, że masz wszystko w jednym miejscu. Ergo to oferta dla leniuszków:)

Odpowiedz

9. ~Faux
0

2013-10-04 14:04:16

~8 To że wszystko jest w jednym miejscu to raz, a dwa to to że wszystkie ta usługa jest szyfrowana, i nikt nie mający do niej dostępu nie zajrzy w twoje dane, masz w nich pełną prywatność itp.

Odpowiedz

8. ~@6
0

2013-10-03 19:52:10

Tak, drogo i to bardzo. Domena .pl kosztuje w ovh niecałe 10zł netto (dwa razy mniej), hosting standard to jakiś żart, za te parametry to cena powinna być na rok, a nie miesiąc; sklep? za oczekiwaną przez Tmob roczną kwotę można wdrożyć dobre rozwiązanie na /''darmowych/'' silnikach typu presta czy magento z indywidualną grafiką. Certyfikat SSL jeśli tylko ma być, to i za darmo można obstalować. Faktycznie, jest wszystko w jednym miejscu. To chyba wszystkie zalety tej oferty.

Odpowiedz

7. wiklef
0

2013-10-03 18:05:58

@5 - dla 90% czytelników to jest nowość :P

Odpowiedz

6. wiklef
0

2013-10-03 18:05:32

drogo? wg mnie nie jest źle. Inna kwestia że ma się wszystko pod ręką, nie musisz korzystać z kilku dostawców (chmura w dropbox, domena w ovh, itp). T oferuje kilka usług na raz co jest sporą korzyścią. i dobry jest darmowy transfer do chmury

Odpowiedz

5. Veed
0

2013-10-03 18:00:24

@3 w artykule podano ceny przykładowe. Istnieją też umowy na czas nieokreślony i na 12 miesięcy. Oczywiście automatycznie droższe. Oferta jest już dostępna od około miesiąca, więc żaden news. Sam o tym wspominałem w którymś komentarzu.

Odpowiedz

3. ~
0

2013-10-03 17:40:39

Jak mialbym postawic strone i maly sklep to woloalbym wybrac OVH. Jak na razie na nim stoja dwie strony i jest ok do zastosowan mala firma/ dom. O innych zastosowaniach sie nie wypowiadam bo nie mam doswiadczenia. BTW- umowy na 24 mies w hostingu.. wtf ?!?

Odpowiedz

2. ~
0

2013-10-03 17:40:23

Jaka jest gwarancja, że za 15 lat dane nie wywietrzeją ?

Odpowiedz

1. ~kos.mos
-2

2013-10-03 17:17:36

ceny z d.upy. albo kosmosu.

Odpowiedz