DAJ CYNK

T-Mobile - Wi-Fi w pociągach PKP Intercity jeżdżących do Krakowa i Trójmiasta

08.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4140

Ważne 8

1

Od poniedziałku 8 września pasażerowie pociągów PKP Intercity do Krakowa oraz Trójmiasta mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

Od poniedziałku 8 września pasażerowie pociągów PKP Intercity do Krakowa oraz Trójmiasta mogą korzystać z bezpłatnego Wi-Fi dostarczonego przez T-Mobile Polska.

Pierwszym pociągiem, w którym pasażerowie mogli korzystać z bezpłatnego Wi-Fi był EIC Beskidy, kursujący ze stolicy, przez Katowice do Bielska - Białej. Kolejnymi mobilnymi pociągami były: EIC Słowacki jeżdżący na linii Warszawa-Poznań, EIC Sawa z Warszawy do Krakowa, oraz EIC Jantar łączący Warszawę z Trójmiastem.

Od 8 września z bezpłatnego Internetu skorzystają podróżni:

  • EIC Tatry: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Mickiewicz: kursujący na linii Warszawa-Kraków,
  • EIC Kaszub: kursujący na linii Warszawa-Gdynia-Warszawa,
  • EIC Modrzejewska: kursujący na linii Kraków - Warszawa,
  • EIC Norwid: kursujący na linii Kraków - Gdynia, przez Warszawę.


Chcąc podnieść komfort podróży sukcesywnie uruchamiamy kolejne składy, w których można swobodnie surfować w sieci - wyjaśnia Zuzanna Szopowska, rzecznik prasowy PKP Intercity. Korzystanie z usługi jest proste - wystarczy własne urządzenie mobilne (np. telefon, laptop, tablet) i jedno kliknięcie łączące z dostępną siecią - mówi Aureliusz Bochniak z T-Mobile Polska. Z prowadzonych przez T-Mobile analiz wynika, że w lipcu br. dziennie z Wi-Fi w pociągach korzystało 350 osób. Pod koniec sierpnia liczba użytkowników wzrosła do około 1000 podróżnych dziennie. Średni czas jednej sesji wyniósł około 100 minut - dodaje Bochniak.

HotSpot T-Mobile to wspólny projekt PKP Intercity i T-Mobile Polska, w ramach którego w pociągach przewoźnika udostępniany jest bezpłatny Internet. W kolejnym etapie przewidziano rozszerzenie usługi o pakiet dostępu do multimediów - bajek, seriali czy gier.

Źródło tekstu: T-Mobile

Tagi: T-Mobile wifi
Komentarze
Zaloguj się
20. ~MR.MARIO
0

2014-09-28 20:00:45

Właśnie jadę na trasie Warszawa - Kraków - pociąg ma opóźnienie, więc testuję. Jest tragicznie, co chwilę dziura. MIFI z Plusa działa stabilniej.BTW. Sprawniej i stabilniej działał mi internet na trasie Los Angeles - Monachium :)

Odpowiedz

19. ~Cows
0

2014-09-11 10:47:09

~18 Aero2 stabilnie? Potem się chyba obudziłeś :) przez 150km (bo tyle jechałem) nie było problemu z wifi, yt szybko się ładował, tak samo strony...

Odpowiedz

18. ~olek
1

2014-09-09 16:12:30

Klapa zasieg i internet zrywalo w tym pociagu.Aero2 i Plus dzialaly stabilnie na trasie

Odpowiedz

17. ~
0

2014-09-09 13:59:27

~13 przy streamingu jednak paczki 1-2GB znikają szybko, także nie wiem w czym problem, nie potrzebujesz nie korzystaj, ja nie zamierzam się bawić w hotspoty z telefonu dla tableta czy laptopa...

Odpowiedz

16. ~piter
1

2014-09-09 13:32:45

Reklama i nic więcej, na większości trasy brak zasięgu lub tylko po gsm to i wifi działa beznadziejnie bo pewnie na tych samych stacjach bazuj . Opera mini ma moim g2 męczyła się żeby jaką gazetę poczytać. Już szybciej ładowały się strony przez sieć gsm o ile był zasięg powyżej 1 kreski.

Odpowiedz

15. ~
2

2014-09-09 02:00:49

Po co komu WiFi przy istnieniu pakietów kilkaset MB za kilka zł?

Odpowiedz

14. ~Slo
1

2014-09-08 22:39:16

Wczoraj miałem możliwość "skorzystania" szkoda tylko, że internetu brak

Odpowiedz

13. ~
0

2014-09-08 21:41:54

Takie Wi-Fi to trzeba było zakładać 10 lat temu, a nie teraz, gdy prawie każdy ma pakiet danych (a nawet jak nie ma, to i tak może skorzystać z netu).

Odpowiedz

12. Wiksa11
2

2014-09-08 17:16:37

11@ jeśli masz spory to wiadomo. Mi np. 25 GB w Play sprawdza się idealnie w podróży, tym bardziej, że mogę z tego korzystać w roamingu krajowym i co rusz przełącza mi pomiędzy Plushem a Timotejem, więc dzięki temu tych dziur w zasięgu jest na prawdę mało.

Odpowiedz

11. barni2
1

2014-09-08 17:11:22

Ja tam wole swój pakiet niż korzystać z publicznej sieci

Odpowiedz

10. Wiksa11
0

2014-09-08 17:08:19

Tylko w ekspresach to będzie? A co z TLK?

Odpowiedz

9. ~Ic prus chrobry
2

2014-09-08 16:49:37

Warszawa szczecin sieć wifi jest, ale internetu w niej nigdy nie uświadczysz. Albo nie przydziela IP albo sie łączy i neta nie ma.

Odpowiedz

8. ~ola
0

2014-09-08 16:44:15

eic neptun tez ma...

Odpowiedz

7. ~pabloki
0

2014-09-08 16:38:37

wiadomo że to się nie uda bo musi być bardzo dobry zasięg i to non stop na trasie a sa przerwy . jeśli nie ma limitu na pasmo to niech sobie reklamują ale hasłem " kto pierwszy do wi-fi ten lepszy". sam mam t mobile i podobnie jak każda sieć ta tez ma dziury w zasięgu.

Odpowiedz

6. ~Syn ksiedza.
0

2014-09-08 15:59:11

wsiadam, odpalam mdk i nikt netu w zasiegu mojego lapa nie ma. dziekuje pozdrawiam.

Odpowiedz