DAJ CYNK

T-Mobile od października będzie sprzedawać prąd

08.09.2014

Dodane przez: WitekT

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 6291

Ważne 9

1

Imperium Solorza ma w T-Mobile konkurenta na kolejnym polu. Operator należący do niemieckiego właściciela zabiera się do sprzedaży energii elektrycznej. Ten biznes będzie realizował razem z Tauronem - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Imperium Solorza ma w T-Mobile konkurenta na kolejnym polu. Operator należący do niemieckiego właściciela zabiera się do sprzedaży energii elektrycznej. Ten biznes będzie realizował razem z Tauronem - pisze Dziennik Gazeta Prawna.

Na razie wiadomo tylko, że oferta będzie skierowana do odbiorców indywidualnych i do firm, a operator zamierza pójść krok dalej niż jego konkurent z branży i oprócz upustów cenowych przy zakupie kilku usług jednocześnie przewiduje inne formy zachęt dla klientów. Szczegóły partnerzy ogłoszą 1 października. T-Mobile nie wystąpił do Urzędu Regulacji Energetyki o koncesję na sprzedaż energii elektrycznej, dlatego należy się spodziewać, że naliczaniem opłat za prąd zajmie się Tauron. Firmy skierują oferty do bazy 5,3 mln klientów dostawcy prądu i ponad 15 mln użytkowników sieci komórkowej. Wcześniej obie spółki przeprowadziły pilotażowy program w kilkudziesięciu tysiącach gospodarstw domowych. Efekt określają enigmatycznie: sprzedaż na zadowalającym poziomie rynkowym. Przygotowanie komercyjnej oferty stanowi drugi etap współpracy.

Kilka dni temu energię elektryczną swoim klientom zaproponowała także telewizja kablowa Multimedia Polska. Upust w rachunku za prąd w tej sieci można uzyskać przez sześć miesięcy, a jego wysokość jest uzależniona od tego, na jak długo użytkownik podpisze umowę z operatorem - przy kontrakcie zawartym na 36 miesięcy oszczędności sięgają 20% półrocznego kosztu zakupu prądu. Na rynku sprzedaży energii od listopada zeszłego roku działa już Polkomtel, który poprzez obecność w grupie kapitałowej ZE PAK miał dostęp do hurtowego rynku energii.

Zobacz: Prąd od Plusa dla klientów indywidualnych.

Źródło tekstu: Dziennik Gazeta Prawna

Komentarze
Zaloguj się
29. ~Karolll4567
0

2014-09-17 14:27:01

Jak by nie patrzeć to niemiec przejmuje naszą energetykę.

Odpowiedz

28. ~mario
0

2014-09-08 16:49:51

Niech sprzedaja prezerwatywy i żel nawilżający dopochwowy. Bedzie tani.

Odpowiedz

0

2014-09-08 16:14:50

proponuje jeszcze papier toaletowy - oczywiście różowy pod kolor - DOIĆ klientów magenta TEAM DOIĆ

Odpowiedz

26. ~
0

2014-09-08 16:01:51

www.gkpge.pl/oferta/obsluga-klienta/krajowa/przewodnik-po-fakturze

Odpowiedz

25. ~
0

2014-09-08 15:23:18

@23: Takich operatorów jest coraz mniej - nawet Orange ma koncesję na Obrót Energią i pewnie niedługo ruszy z ofertą. Play pewnie prędzej, czy później również pójdzie tym śladem. Kiedyś sprzedawali w swoich salonach telewizję satelitarną (chyba dawnej "Cyfry +"), usługi stacjonarne Netii i jeszcze coś.

Odpowiedz

24. ~
0

2014-09-08 15:21:03

@16: A co do faktur - skąd informacja o 3 miesiącach? Jeżeli sprzedawca z dystrybutorem ma podpisaną odpowiednią umowę, to od razu powinnaś dostawać jedną, wspólną fakturę (tak jest np. jeżeli kupujesz energię od spółki z tej samej grupy kapitałowej, co dystrybutor, albo m.in. od Plusa - Solorz dogadał się ze wszystkimi OSD na umowy kompleksowe).

Odpowiedz

23. ~
0

2014-09-08 15:18:27

Chyba przejdę do operatora, który nie oferuje tego typu rzeczy. Operator ma mi dostarczać usługi telekomunikacyjne, a nie prąd, wodę, gaz czy rachunek bankowy.

Odpowiedz

22. ~
0

2014-09-08 15:17:00

@16: Co masz na myśli pisząc "opłata abonamentowa"? Sumę wszystkich opłat stałych za sprzedaż i dystrybucję energii, opłatę handlową, czy opłatę abonamentową - dystrybucyjną? Bo na moim rachunku opłaty stałe za dystrybucję to ok 6zł (jedna z najniższych w kraju), handlowa wynosi 0zł, abonamentowa - mniej niż złotówka.

Odpowiedz

21. wlo
0

2014-09-08 14:27:16

15 mln użytkowników sieci komórkowej? Skąd aż tylu? Mają bazy klientów pozostałych operatorów?

Odpowiedz

20. ~Tarka
0

2014-09-08 13:38:41

Zobaczymy jak zaprezentują ofertę, teraz trzeba być sceptycznie nastawionym. Ale zawsze jakiś wybór dodatkowy się przyda :)

Odpowiedz

19. ~pabloki
-3

2014-09-08 11:47:51

niech daja , może bedzie ciekawa ta oferta, akurat potrzebuje niedługo dokupić usługe w t. korzystam już z magenty i różowego wiatraczka i chciałbym by mnie tez to objęło.

Odpowiedz

18. ~tejerek
4

2014-09-08 11:28:59

Jeśli obecnie jestem już klientem Tauronu oraz T-Mobile to znając życie na nic nie mogę liczyć.

Odpowiedz

17. ~amigo
5

2014-09-08 11:14:48

Multimedia Polska też sprzedaje prąd ze swoimi usługami.

Odpowiedz

16. ~
0

2014-09-08 10:49:31

w sklad oplat za energie elektryczna wchodzi cena kWh + miesieczna oplata abonametowa (cena od 4-10 zl.) i cykl rozliczeniowy 1m, 6m, 12m. Oplata przesylowa ktora bedzie jak do tej pory placic u dotychczasowego operatowa na poczatku bedzie dostawac dwie faktury a po 3 miesiac w zaleznosci od operatora 1

Odpowiedz

15. ~ola
5

2014-09-08 10:42:19

chcę zgłosić reklamację na słaby net, chce pan TV?, chcę zgłosić reklamację, chce Pan prąd? chcę zgłosić reklamcję, chce Pan konto?, chcę zgłosić reklamcję nie q**** idę do konkurencji :)

Odpowiedz