DAJ CYNK

T-Mobile i Nokia prezentują LTE-Advanced Pro

28.07.2016

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 17

Ważne 7

3

Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu prasowym Thomas Lips, członek zarządu T-Mobile Polska podsumował działania firmy w zakresie rozwoju sieci w ostatnich kilku miesiącach i zaprezentował plany T-Mobile na drugą połowę roku.

Na specjalnie zorganizowanym spotkaniu prasowym Thomas Lips, członek zarządu T-Mobile Polska podsumował działania firmy w zakresie rozwoju sieci w ostatnich kilku miesiącach i zaprezentował plany T-Mobile na drugą połowę roku.

Pierwsze półrocze upłynęło pod znakiem rozbudowy sieci LTE. W ciągu pierwszych 6 miesięcy tego roku zasięg LTE wzrósł z 83% do 95% populacji, co w dużej mierze jest zasługą budowy sieci LTE w oparciu o częstotliwości 800 MHz wygrane w aukcji. Uruchomionych zostało w tym czasie 500 nadajników LTE 800 MHz. Na koniec czerwca ilość danych przesłanych w sieci LTE stanowił ponad 62% wszystkich danych w sieci T-Mobile, co oznacza wzrost o 30% od początku roku.

Druga połowa 2016 roku będzie stała pod znakiem dalszej rozbudowy sieci LTE, która będzie uruchomiona na do końca roku na 99% stacji bazowych oraz dalszego wdrażania technologii Carrier Aggregation pozwalającej, dzięki agregacji pasm, na oferowanie Internetu z prędkościami od 200 Mb/s do 300 Mb/s. Do końca roku powstanie 500 takich stacji.

Jednym z najważniejszych elementów budowania jakości sieci jest projekt optymalizacji połączeń głosowych - Zero Drop Network. Projekt skupia się na najtrudniejszych do realizowania i najczęściej zrywanych połączeniach, czyli realizowanych w ruchu, np. samochodowym. W tym celu już od wiosny 2014 roku prowadzony jest ciągły monitoring i rozbudowa sieci T-Mobile wokół obecnej i tworzonej infrastruktury drogowej w kraju. Szczególna uwaga poświęcana jest najpopularniejszym szlakom drogowym, czyli autostradom, drogom ekspresowym i krajowym.

W efekcie optymalizacji ilość zerwanych połączeń spadła ponad dwukrotnie. Wg badania, średnio, bez zerwania połączenia samochody pomiarowe pokonują już ponad 550 kilometrów. Badaniem objętych jest blisko 16 000 kilometrów dróg w całej Polsce. Wyniki naszych prac nad jakością sieci weryfikowane są najnowocześniejszym sprzętem pomiarowym.

Podczas spotkania, dzięki firmie Nokia, jednemu z głównych dostawców technologii LTE do T-Mobile Polska, po raz pierwszy w Polsce zrealizowana została prezentacja technologii agregacji 4 pasm, po 20 MHz każde. Jest to krok w stronę budowy sieci 5G.

Zespół zajmujący się rozwojem technologii LTE w centrum R&D Nokia we Wrocławiu opracował demonstrację rozwiązania LTE-A Pro, dzięki której operator jest w stanie osiągnąć przepustowość sieci do 1,2 Gb/s.

Źródło tekstu: T-Mobile

Komentarze
Zaloguj się