DAJ CYNK

Smartfon staje się terminalem płatniczym

25.04.2018

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 3152

Ważne 3

2

Mastercard i Polskie ePłatności uruchomiły pilotaż usługi SoftPOS. W 50 małych i średnich firmach z całej Polski do płatności kartą wystarczy firmowy smartfon.



Mastercard i Polskie ePłatności uruchomiły pilotaż usługi SoftPOS. W 50 małych i średnich firmach z całej Polski do płatności kartą wystarczy firmowy smartfon.

Na przełomie maja i czerwca do testów dołączą kolejni sprzedawcy i będzie ich łącznie nawet 250. W trzecim kwartale 2018 r. grupa ta zwiększy się do około 500 przedsiębiorców i do projektu dołączy firma Elavon. Pierwsi przedsiębiorcy, biorący udział w testowaniu rozwiązania SoftPOS pochodzą z takich miast, jak Warszawa, Janów Lubelski, Rzeszów, a także ze Śląska. Reprezentują branżę restauracyjno-cateringową, usługi kosmetyczne oraz drobny handel.

Wszyscy uczestnicy pilotażu otrzymują smartfony, które pełnią rolę terminala. Po podpisaniu umowy z agentem rozliczeniowym, czyli Polskimi ePłatnościami, muszą zainstalować na otrzymanym telefonie specjalną aplikację mobilną poprzez link z maila powitalnego i nadać aplikacji swój unikatowy kod PIN. Żadne inne urządzenia peryferyjne nie są konieczne, aby zacząć przyjmować zbliżeniowe płatności bezgotówkowe realizowane przez konsumentów kartą lub telefonem.

W fazie pilotażowej maksymalna wartość transakcji akceptowanej na smartfonie wynosi 50 zł, która stanowi limit płatności bez konieczności autoryzacji kodem PIN karty.

W projekcie wykorzystywana jest technologia firmy Mobeewave (reprezentowanej w Polsce przez OT-Morpho), zainstalowana na urządzeniach Samsung Galaxy S7, która umożliwia realizację płatności poprzez zbliżenie karty płatniczej do telefonu sprzedawcy. Kładąc nacisk na bezpieczeństwo, wykorzystuje ona możliwości nowoczesnych urządzeń mobilnych, w tym wbudowany tzw. element bezpieczny (ang. secure element), do szyfrowania i realizacji transakcji.

Źródło tekstu: Mastercard

Komentarze
Zaloguj się
20. ~
1

2018-04-27 10:06:42

@19 "Brzmi jak teoria spiskowa." - och, jakze typowy sposob myslenia misia: ja w cos nie wierze = nie istnieje, nie mowia w TV = nie istnieje, nie miesci sie w glowie = nie istnieje itd. No, Ty na pewno wiesz czemu taka Vista wlasnie w Polsce wdraza swoje poronione pomysly w wersji testowej, a nie np. w duzo bardziej rozwinientych finansowo Niemczech. No, na pewno. Snij dalej.

Odpowiedz

19. ~
0

2018-04-26 22:48:05

@17 - Brzmi jak teoria spiskowa. Co do wykształcenia... hmm... ukończenie szkoły o niczym nie przesądza. Wyższe wykształcenie to teraz rzecz oczywista. Podobnie jak matura. Czy ukończenie uczelni, zwane wykształceniem, ma obecnie większe znaczenie? Polemizowałbym. Porównując trud zdobycia magistra z przed 15 lat, z tym co widzę dziś, to upadek edukacji. Zrobił się OT.Jesteśmy krajem rozwijającym się. Warto inwestować. Swoją drogą zagranicą znajduję mnóstwo miejsc gdzie mam problem z zasięgiem. EDGE, czy HSPA+ to nadal standard. LTE uświadczyć można w większych miastach. Może więc maszty telekomunikacyjne w naszym kraju to spisek? Ogłupiony naród latami komuny nie widzi Zła, i przyklaskuje władzy godząc się na lepszy zasięg i nowsze technologie.Bzdury pleciesz.

Odpowiedz

18. ~zafir
-1

2018-04-26 19:17:17

@17 Znawca się znalazł z IQ

Odpowiedz

17. ~
1

2018-04-26 10:14:40

@12 "Zagranicą kultywują „żywy” pieniądz" - za granica wyzsze wyksztalcenie nie jest rzadkoscia. Cos takiego przeklada sie na ogolna samoswiadomosc spoleczenstwa. Zadaj sobie pytanie, czemu z calej UE to Polacy zostali wybrani, aby testować zblizeniowki. Dlaczego VISA i MC znow testuja tylko w Polsce kolejne swoje wizje. Glupiego, tepego robola latwo przekonac do KAZDZGO patologicznego pomyslu, a on i tak nie bedzie zadawac pytan. Wrecz bedzie sie cieszyc, jak to wladza mu daje "prezenty". 50 lat komuny zrobilo swoje.Zblizeniowki sa czysta patologia pod wzgledem bezpieczenstwa pieniedzy. I wie o tym kazdy kto ma IQ > 120. Aby ich uzywac trzeba miec rozumek misia. I tak to wyglada.

Odpowiedz

0

2018-04-25 21:42:23

Fajna sprawa. Sprzątam za lokatorów klatki schodowe i piwnice w wieżowcach. Teraz będą mi płacić zbliżeniowo. :-) Już mnóstwo 10złotówek nie będzie mi się walać po portfelu. ;-)

Odpowiedz

15. ~
0

2018-04-25 19:44:46

Skończy się tym że do małego sklepiku wpadnie dresiarz i ukradnie taki terminal-smartfon bo będzie myślał że w nim jest na koncie mnóstwo pieniędzy które można wypłacić w bankomacie blikiem.

Odpowiedz

14. Pabloeq
-1

2018-04-25 18:00:59

@4 Bzdury półmózgu wypisujesz, widać że nawet S7 nie miałeś w ręce.@10 Mózg też masz wyłączony jak widać po wpisie, myślenie to ból dla ciebie.

Odpowiedz

13. ~gość
2

2018-04-25 17:52:36

Dla mnie moja karta zbliżeniowa którą mam zawsze jest terminalem płatniczym, przenoszenie wszystkiego i koncentrowanie całego życia w smartfonie to nie jest dobry pomysł.

Odpowiedz

12. ~Znasz_mnie
0

2018-04-25 16:58:56

@6 w Orlenie, BP?! Google Pay płacę zarówno tam, jak i wszędzie gdzie akceptują płatności zbliżeniowe. Jedynie raz, w Belgii kobieta za ladą protestowała że wyciągam telefon do płacenia. Nie chciałem nic udowadniać, by nie powodować konfliktu i sięgnąłem po gotówkę. Zagranicą kultywują „żywy” pieniądz, a ja jako obcokrajowiec z góry jestem postrzegany jako hosztapler. Niektórzy nadal z niedowierzaniem patrzą na ludzi z bloku wschodniego, że mamy platynowe karty kredytowe.

Odpowiedz

11. wlo
-1

2018-04-25 16:58:18

10 - to Twój wybór... I jak widze - problem ;-)

Odpowiedz

10. ~
-1

2018-04-25 16:54:56

1) zblzeniowki mam wylaczone - sa dobre dla idiotow nie dbajacych o bezpieczenstwo swoich pieniedzy2) nawet jakbym mial wlaczone, musialbym byc przyglupem, aby przykladac karte z MOIMI pieniedzmi do czyjegos telefonu.

Odpowiedz

9. ~
0

2018-04-25 16:04:05

@8. ViNYLJa mam konto ROR przypisane jako podstawowe do PEopay i z tego konta płąci, nie trzeba żadnych skarbonek. Google PAy, żeby działąło musisz miec kartę debetowa bądź kredytowa, a żeby ją miec trzeba miec konto w banku wiec to samo w Pekao. Ja jeszcze mam konto NET to darmowe, którego już nie ma w ofercie i żadnych prowizji, wypłaty za pomoca Peopay wiadomoz bankomatów tylko PEkao.

Odpowiedz

8. ViNYL
0

2018-04-25 15:48:36

@6: Tylko Peopay jest niewygodne bo musisz pamiętać o ładowaniu skarbonki. Jedyny wyjątek to klienci Pekao o ile mi wiadomo.

Odpowiedz

7. ViNYL
0

2018-04-25 15:45:02

@2: Cyt. "Żadne inne urządzenia peryferyjne nie są konieczne"@3: Tego maila trzeba wpisać, a to wydłuża cały proces.@5: Szczególnie, że mówimy już o klasycznej drukarce, a nie miniaturowej termicznej.

Odpowiedz

6. ~
0

2018-04-25 15:29:17

Google Pay działą w wybranych sklepach i nie wierzcie tym ludziom z bankóœ co na infoliniach technicznych twierdza, ze to działą jak karta debetowa. W Orlenie, BP, niektórych Carrefurach, Stokrotkach nadal nie zapłącisz telefonem z Google PAy. Rozwiązaniem jest PeoPAy w Pekao gdzie masz wirtualną karte płątnicza i płącisz jak karta. Jeszcze tylko działające w tle bez konieczności odblokowania smartfona i rewelacja, Pekao wydyma Google.

Odpowiedz