DAJ CYNK

Sieć komórkowa Google'a będzie płynnie przełączała się pomiędzy LTE i Wi-Fi

22.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5011

Ważne 4

2

Projekt Fi to planowana przez Google'a sieć komórkowa, której usługi będą świadczone w USA. Jak przystało na Google'a, nie będzie to standardowe przedsięwzięcie.

Projekt Fi to planowana przez Google'a sieć komórkowa, której usługi będą świadczone w USA. Jak przystało na Google'a, nie będzie to standardowe przedsięwzięcie.

Zobacz: Google uruchomi własną sieć komórkową w USA

Oficjalna data startu oferty nie jest jeszcze znana, znamy jednak już pierwsze szczegóły dotyczące sposobu jej działania. Google wykorzysta specjalnie zmodyfikowane karty SIM, które pozwolić mają na płynne przełączanie się usług pomiędzy zasięgiem LTE (MVNO) a łącznością Wi-Fi.

Użytkownicy będą mogli przenieść do usługi obecnie posiadany numer telefonu, ale w początkowym etapie Google będzie sam decydował, których klientów do siebie przyjmie - na zgłoszenia będzie odpowiadał w ciągu 30 dni, opierając swoją decyzję na kolejności zgłoszeń i dostępnej infrastrukturze w miejscu zamieszkania zainteresowanych.

Klienci otrzymają dostęp do ponad miliona hotspotów w całym kraju, a w razie wyjścia poza ich zasięg, rozmowy będą kontynuowane w oparciu o zasięg LTE dwóch partnerów Google'a - sieci Sprint i T-Mobile USA. Aby móc połączyć się z siecią Google'a będzie potrzebny smartfon Google Nexus 6.

Za 20 dolarów miesięcznie (prepaid) klient otrzyma nielimitowane rozmowy, SMS-y, udostępnianie Wi-Fi i międzynarodowy zasięg w ponad 120 krajach. Za każdy 1 GB w sieciach LTE będzie trzeba dopłacić 10 dolarów (zarówno w USA, jak i w roamingu), jeśli jednak ktoś nie wykorzysta w pełni takiej paczki danych, co miesiąc otrzyma proporcjonalny zwrot środków. W czasie wyjazdów poza USA szybkość Internetu będzie limitowana do 256 kb/s, natomiast rozmowy i SMS-y nie będą miały żadnych limitów.

Źródło tekstu: Mobile World Live, wł

Komentarze
Zaloguj się
23. ~
1

2015-04-29 06:47:22

Jak już usługi oparte na Google to wiadomo że będą zbierać dane (inwigilować).

Odpowiedz

22. ~makos
-1

2015-04-23 11:55:31

@2, 1 - kocham przeliczanie cen z USD na PLN i porównywanie jak to oni mają drogo, nie biorąc pod uwagę, że zarobki zupełnie inne. 20$ to dla nich jak 20 zł dla nas.

Odpowiedz

21. Andrzej24
0

2015-04-23 11:49:47

Komentarz 20 dotyczy 1

Odpowiedz

20. Andrzej24
0

2015-04-23 11:44:55

Oblicz sobie stosunek ceny do zarobków i dolicz jeszcze ceny roamingu w naszych sieciach.

Odpowiedz

19. ~
0

2015-04-23 10:11:05

nie wierzcie google - ja mam coraz wieksze problemy z tym badziewiemtelefon co jakis czas włącza wi-fi - to rozładowuje baterię, ale przy okazji BLOKUJE połaczenie przez karte (internet ale czasem tez głosowe), jest to jakaś *** aplikacja googla, której NIE MOŻNA zablokowac ani usunąćtak to będzie zapewne wygladało to płynne przełaczanie się

Odpowiedz

18. ~Calm7
1

2015-04-23 09:47:41

telefony ze stanów działaja na innych czestotliwościach. u nas to nie za działa.

Odpowiedz

17. Red_PL
1

2015-04-23 09:23:38

30$ z roamingiem na świecie to grosze**nie dotyczy cebulaków

Odpowiedz

16. ~user_delete27
-1

2015-04-23 08:49:04

A na cholerę mi telefon który dostają ludzie korzystający z food stamps?Denerwuje mnie tylko jeżeli ktoś demonizuje USA. Większość czasu spędzam w Polandii ale na szczęście tutejszy US mnie nie grabi :) Chytry dwa razy traci :)

Odpowiedz

15. wlo
-5

2015-04-23 08:40:31

dziadek186 - więc jedźcie po telefony do Stanów!!

Odpowiedz

14. ~user_delete27
1

2015-04-23 08:38:44

@13 Aleś porównał ;) Ciekawe że Polacy wolą uciekać z kraju niż tutaj mieszkać, i to wszystko pomimo tego że mają gwarantowaną "opiekę zdrowotną". Piękna ta Polsza!

Odpowiedz

13. wlo
-5

2015-04-23 08:28:12

12 - ciekawe, ze człowiek w Stanach woli iść do więzienia, mimo, ze z niego uciekł, bo nie ma numeru ubezpieczenia... Piękne te Stany!

Odpowiedz

12. ~user_delete27
1

2015-04-23 08:24:00

@1 a u nas jakiś operator podobnie jak Verizon w Stanach rozdaje najbiedniejszym telefony? Chyba nie.@2 no faktycznie 10 $ to w USA majątek ;) porównaj jeszcze ceny paliw, ubrań i elektroniki użytkowej a przekonasz się jak bardzo w Polsce jesteś golony :)

Odpowiedz

11. ~AAA
0

2015-04-23 08:18:08

"Za 20 dolarów miesięcznie (prepaid) klient otrzyma nielimitowane rozmowy, SMS-y, udostępnianie Wi-Fi i międzynarodowy zasięg w ponad 120 krajach. Za każdy 1 GB w sieciach LTE będzie trzeba dopłacić 10 dolarów (zarówno w USA, jak i w roamingu)źródło: to jest drogo????

Odpowiedz

10. ~
1

2015-04-23 07:52:30

8. Droga telefonia? W 2010 roku moja znajoma w USA miała iphone/''a i abonament no limit na wszystko za 50 dolarów.

Odpowiedz

9. ~
0

2015-04-23 07:50:35

6. A u Was w Białymstoku jak to się odmienia?

Odpowiedz