DAJ CYNK

Samsung zmienia warunki korzystania z chmury. Jeśli przez 12 miesięcy nie będziemy korzystać z usługi Samsung Cloud, nasze dane mogą zostać usunięte

06.11.2018

Dodane przez: msnet

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 5875

Ważne 0

0

Osoby korzystające z chmury Samsunga otrzymały wiadomość e-mail o zmianach w zasadach korzystania z usługi Samsung Cloud, które weszły w życie od 27 października bieżącego roku.

Samsung Cloud jest usługą, z której mogą korzystać posiadacze urządzeń Samsunga. Przechowuje ona ustawienia naszego smartfonu, od ekranu głównego po listę zainstalowanych aplikacji, a także zdjęcia i inne dane. Dostęp do tych informacji możemy mieć z każdego urządzenia, na którym zalogujemy się do usługi.

Zmiany w zasadach korzystania z usługi, które weszły w życie 27 października 2018 roku, mogą mieć znaczenie dla osób, którym zdarza się przez dłuższy czas nie korzystać chmury Samsunga. Jeśli przeciągnie się nam to do 12 miesięcy, nowe warunki pozwalają Samsungowi na bezpowrotne usunięcie wszystkich naszych danych. Poniżej prezentujemy nowe zasady, które zostały dodane do regulaminu usługi.

3.9 Samsung może nieodwracalnie usunąć wszystkie dane Użytkownika w przypadku, gdy Użytkownik nie korzysta z usług Samsung Cloud przez co najmniej dwanaście (12) miesięcy. Jeśli Użytkownik nie korzysta z danych w każdej ze szczególnych kategorii treści usług Samsung Cloud, takiej jak kontakty, kalendarze, zdjęcia, filmy, dane klawiatury itp., przez co najmniej 12 miesięcy, wówczas stosowna kategoria treści i związane z nią dane zostaną usunięte i użytkownik nie będzie mieć już możliwości odzyskania tych danych. Samsung powiadomi Użytkownika o usunięciu danych Użytkownika z 30-dniowym wyprzedzeniem. Na potrzeby tego postanowienia termin „korzystać” oznacza uzyskiwanie dostępu i przesyłanie danych do usług Samsung Cloud oraz pobieranie danych z usług Samsung Cloud. Niniejszy art. 3.9 nie ma zastosowania do użytkowników usługi płatnej.

3.10 Jeśli dowolne z urządzeń Użytkownika nie wykonywało kopii zapasowej danych w usługach Samsung Cloud przez co najmniej jeden rok, wówczas Samsung może usunąć wszelkie kopie zapasowe danych związanych z tym urządzeniem. Kopie te mogą zawierać dzienniki połączeń, wiadomości SMS/MMS, dane z pakietów instalacyjnych aplikacji, ustawienia aplikacji, pliki dźwiękowe i tekstowe, nagrania głosowe oraz informacje o ustawieniach urządzenia. Samsung poinformuje Użytkownika o dacie wygaśnięcia ważności kopii zapasowej. Użytkownik ponosi pełną odpowiedzialność za utworzenie kopii zapasowej lub zapisanie swoich informacji i treści przed wspomnianą datą wygaśnięcia, aby uniknąć ich utraty. Samsung nie ponosi odpowiedzialności za żadną utratę informacji lub treści wynikającą z niepodjęcia przez Użytkownika działań zmierzających do utworzenia kopii zapasowej lub zapisania tych informacji lub treści.

Osobom, które lubią od czasu do czasu zmienić markę smartfonu, polecamy przechowywanie takich danych, jak kopia zapasowa ustawień i aplikacji oraz zdjęcia, polecamy korzystanie z chmury niezależnej od producenta smartfonu. Jeśli korzystamy przede wszystkim z urządzeń z Androidem, dobrym rozwiązaniem może się tu okazać Google Drive, który oferuje zbliżoną funkcjonalność do Samsung Cloud, w tym zapisywanie kopii zapasowej ustawień naszego smartfonu, niezależnie od marki.

Zobacz: Huawei Mobile Cloude: 50 GB za 5 groszy przez pierwszy miesiąc, potem 3,99 zł
Zobacz: Poznajemy kolejne informacje na temat zginanego Samsunga Galaxy F
Zobacz: Biały Galaxy Note9 być może zadebiutuje przed tegoroczną gwiazdką

Źródło tekstu: Samsung

Komentarze
Zaloguj się