DAJ CYNK

Samsung rozszerza ofertę usług Smart Home

03.09.2014

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 2364

Ważne 1

1

Firma Samsung ogłosiła przedstawienie rozszerzonej oferty usług Smart Home na targach IFA 2014.

Firma Samsung ogłosiła przedstawienie rozszerzonej oferty usług Smart Home na targach IFA 2014.

Ideą leżącą u podłoża rozwiązań Samsung Smart Home jest wygoda użytkownika. Dzięki objęciu usługami Smart Home także urządzeń innych firm można obecnie kontrolować wszystkie elementy inteligentnego domu. Od cyfrowych zamków w drzwiach po kamery sieciowe i inteligentne gniazdka prądu. Połączenie tych urządzeń z całą ofertą produktów Samsung pozwala stworzyć kompleksowe rozwiązanie Smart Home.

Usługi firmy Samsung w zakresie bezpieczeństwa umożliwiają użytkownikom monitorowanie wnętrza domu dzięki wykorzystaniu cyfrowych zamków do drzwi i kamer sieciowych, a tym samym zdalną obserwację osób wchodzących do domu i wychodzących z niego. Jeśli na przykład zamek cyfrowy zostanie otwarty podczas nieobecności użytkownika, na jego smarfton zostanie wysłane powiadomienie. Następnie w towarzyszącej aplikacji mobilnej zostanie uruchomiona funkcja Home View pozwalająca sprawdzić widok z kamer sieciowych i upewnić się, czy wszyscy domownicy bezpiecznie wrócili do domu lub czy istnieją jakieś powody do niepokoju.

Zużycie energii jest przedmiotem troski wielu klientów. Samsung Smart Home monitoruje ilość energii zużywanej przez energochłonne urządzenia takie jak klimatyzatory i wyświetla jej oczekiwany koszt. Dzięki temu użytkownicy mogą monitorować dzienne lub miesięczne zużycie prądu, a następnie określić sposoby obniżenia rachunków. Dla każdego urządzenia można także ustawić maksymalną miesięczną ilość zużywanej energii. Przekroczenie limitu spowoduje wysłanie wiadomości do użytkownika.

Nowe usługi lokalizacji umożliwiają automatyczne włączanie urządzeń domowych za pośrednictwem technologii rozpoznawania położenie użytkownika. Na przykład oświetlenie i klimatyzator włączą się automatycznie, kiedy zbliżymy się do domu.

Dzięki ostatniej z nowych usług dom staje się wygodniejszy. Mieszkańcy mogą włączyć klimatyzator, automatyczny odkurzacz i światła Smart LED w dowolnym momencie i z każdego miejsca za pośrednictwem usługi rozpoznawania głosu S Voice wbudowanej w serię urządzeń Gear i w smartfony Galaxy. Aby ułatwić użytkownikowi wydawanie instrukcji różnym urządzeniom, usługa zawiera wiele wstępnie zainstalowanych poleceń głosowych. Samsung planuje rozszerzenie oferty Smart Home na produkty innych wytwórców urządzeń, a także na inne produkty Samsung, co zapewni bezproblemowe działanie inteligentnego domu.

Źródło tekstu: Samsung, wł

Komentarze
Zaloguj się
2. ~Marek1951
0

2014-09-04 17:14:03

Wspaniałe, ale w co wkręcimy żarówkę?

Odpowiedz

1. ~vox_populi
0

2014-09-04 12:24:47

Nie chodzi o inwigilacje, chodzi o zdalna inwigilacje;)

Odpowiedz