DAJ CYNK

Samsung Cloud Print dla firm

11.03.2014

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 2685

Ważne 2

2

Samsung zaprezentował platformę Cloud Print, kompletne rozwiązanie druku w chmurze, wyposażone w zabezpieczenia kompatybilne z promowanym przez Samsunga systemem Knox.

Samsung zaprezentował platformę Cloud Print, kompletne rozwiązanie druku w chmurze, wyposażone w zabezpieczenia kompatybilne z promowanym przez Samsunga systemem Knox. Platforma skierowana do użytkowników biznesowych oraz pracowników mobilnych, w szczególności z segmentu małych i średnich przedsiębiorstw.

Na platformę Samsung Cloud Print składają się aplikacja mobilna oraz seria nowych drukarek korzystających z technologii zbliżeniowej NFC. Nowe urządzenia są prostsze w obsłudze oraz zapewniają większe bezpieczeństwo danych.

Najważniejsze funkcje wprowadzone w platformie Cloud Print to:

  • Kompatybilność z systemem bezpieczeństwa danych mobilnych Knox (szyfrowane są również dane użytkowników nie korzystających z urządzeń z systemem KNOX)
  • Możliwość kontrolowania, która z firmowych drukarek wykona wydruk
  • Funkcja zaprogramowanie wydruków w czasie
  • Udostępnianie dokumentów za pomocą numerów telefonów zapisanych w pamięci smartfonów
  • Możliwość połączenia smartfona z aż 20 drukarkami jednocześnie

Aplikacja w wersji dla systemu Android będzie dostępna do darmowego pobrania od czerwca. Wersja dla systemu iOS pojawi się w drugiej połowie roku. Aplikacja będzie kompatybilna z nowymi, wykorzystującymi technologię NFC laserowymi drukarkami i urządzeniami wielofunkcyjnymi, których premiera odbędzie się w kwietniu - kolorowymi drukarkami z serii Xpress C1860 i czarno-białymi z serii Xpress M2885.

Samsung wprowadził na rynek swoją pierwszą mobilną aplikację drukowania Samsung Mobile Print w 2010 roku. Umożliwiała ona drukowanie, skanowanie i faksowanie dokumentów, obrazów, a nawet feedów z mediów społecznościowych za pomocą smartfona. W tym roku firma zamierza się skupić na rozwiązaniach dla MŚP, dostrzegając potencjał tego segmentu rynku, który odpowiada obecnie za 61% zamówień składanych przez klientów biznesowych.

Źródło tekstu: Samsung

Komentarze
Zaloguj się
0

2014-03-12 10:05:38

coś a/''la AirPrint?

Odpowiedz

2014-03-11 22:48:50

moim dzieciom na razie udaje mi się wytłumaczyć co to prywatność, ale wnukom będzie to pojęcie raczej obce

Odpowiedz