DAJ CYNK

Rośnie zasięg płatności BLIK

24.08.2015

Dodane przez: orson_dzi

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 4401

Ważne 5

0

Zasięg systemu płatności mobilnych BLIK jest coraz większy. Już teraz zakupy telefonem można zrobić w ponad 100 tys. terminali płatniczych obsługiwanych przez eService i First Data Polska.

Zasięg systemu płatności mobilnych BLIK jest coraz większy. Już teraz zakupy telefonem można zrobić w ponad 100 tys. terminali płatniczych obsługiwanych przez eService i First Data Polska. BLIK to również popularna metoda płatności online. Można nim zapłacić w kilkudziesięciu tysiącach sklepów internetowych. BLIKIEM można również wypłacić gotówkę w ponad 11 tysiącach bankomatów.

Dzięki współpracy z eService i First Data Polska - największymi polskimi agentami rozliczeniowymi, BLIKIEM można zapłacić w ponad 100 tysiącach sklepów, kawiarni, punktów usługowych i handlowych. Obie firmy obsługują zbliżone ilości terminali - po ok. 50 tysięcy urządzeń, za pomocą których Klienci zrobią zakupy BLIKIEM. A to dopiero początek rozwoju sieci akceptacji.

Celem Polskiego Standardu Płatności, twórcy BLIKA, jest zdobycie pozycji najwygodniejszej i najpopularniejszej formy płatności w Internecie. Już teraz BLIKIEM można zapłacić w kilkudziesięciu tysiącach sklepów i na stronach obsługiwanych przez integratorów płatności internetowych, takich jak: Dotpay, Przelewy24, Transferuj.pl, CashBill, czy eCard. Od 24 lipca takich transakcji za pomocą BLIKA możemy dokonywać w ponad 6 tys. bankomatów i wpłato-bankomatów, należących do sieci Euronet.

Dzięki dołączeniu bankomatów sieci Euronet, osoby, które pobrały aplikację BLIK mogą, korzystając z systemu, wypłacić pieniądze w 11,5 tys. urządzeń. To już ponad połowa wszystkich bankomatów w Polsce. Wypłaty BLIKIEM są możliwe we wszystkich bankomatach pod marką własną Euronet i w bankomatach: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku, PKO Banku Polskiego Credite Agricole, Getin Bank, Idea Bank oraz we wpłato-bankomatach Euronet i bankomatach, które umożliwiają wypłatę w obcej walucie.

Z możliwości BLIKA może obecnie korzystać 800 tysięcy osób. Aby skorzystać z BLIKA wystarczy pobrać aplikację mobilną jednego z banków - założycieli systemu, czyli: Alior Banku, Banku Millennium, Banku Zachodniego WBK, ING Banku Śląskiego, mBanku (również Orange Finanse), PKO Banku Polskiego oraz Inteligo. Aby dokonać zakupu należy wybrać BLIK jako formę płatności, wpisać kod na terminalu lub komputerze i zaakceptować go na swoim telefonie.

PSP prowadzi również dynamiczne działania aby sieć akceptacji BLIKA we wszystkich kanałach rosła jak najszybciej. W na etapie wdrożeniowym są obecnie: Paytel, IT Card - Planet Cash, Blue Media.

Źródło tekstu: BLIK

Tagi: blik
Komentarze
Zaloguj się