DAJ CYNK

Roaming w Orange i nju mobile w nowej odsłonie, czyli także w ofertach na kartę

14.06.2017

Dodane przez: SirmarK

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 12753

Ważne 10

1

Orange jako pierwszy operator zapowiedział wprowadzenia idei "Roam Like at Home" w ofertach abonamentowych. Teraz jako ostatni z "dużych" operatorów ogłosił ją w ofertach prepaidowych. Od 15 czerwca klienci sieci mogą korzystać z usług w Unii tak jak w Polsce.Orange jako pierwszy operator zapowiedział wprowadzenia idei "Roam Like at Home" w ofertach abonamentowych. Teraz jako ostatni z "dużych" operatorów ogłosił ją w ofertach prepaidowych. Od 15 czerwca klienci sieci mogą korzystać z usług w Unii tak jak w Polsce.

Oferty abonamentowe Orange i nju

Od 15 czerwca w Strefie I połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y i transmisja danych będą rozliczane na następujących zasadach:

 • wykonane w roamingu połączenia głosowe, SMS-y, MMS-y będą rozliczane jak połączenia wykonane w kraju,
 • jednocześnie jeżeli w ramach abonamentu są dostępne pakiety minut, SMS, MMS czy nielimitowane rozmowy lub SMS-y i MMS-y do wszystkich sieci komórkowych w kraju, to będą one wykorzystywane również w Strefie 1,
 • odbieranie połączeń, SMS i MMS będzie bezpłatne ,
 • transmisja danych będzie rozliczana tak jak w kraju, z uwzględnieniem Limitów GB przyznanych w wymienionych planach taryfowych. Limity GB określają poszczególne cenniki. Po wykorzystaniu Limitu GB, naliczana będzie opłata 0,04 zł za 1 MB.

Transfer danych w ofertach abonamentowych

W ramach Polityki Uczciwego Korzystania, sieć Orange przyznaje dla poszczególnych taryf comiesięczne pakiety danych (Limit GB) do wykorzystania na terenie UE. Jeżeli plan nie otrzymał Limitu GB, to transmisja danych rozliczana jest jak na terenie Polski.

Zobacz: Lista planów Orange z Limitem GB
Zobacz: Limit GB w nju mobile z rachunkiem

Korzystanie z Limitu GB pomniejsza wielkość pakietu danych dostępnego dla klienta w Polsce. Rabaty obniżające cenę abonamentu, obniżają wielkość Limitu GB - np. 5 zł rabatu obniży Limit GB o 257 MB.

Niewykorzystany Limit GB w danym okresie nie przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy. Stan Limitu GB sprawdzić można bezpłatnym SMS-em o treści ILE na numer 8095, ponadto sieć Orange wyśle wiadomość o 80% i 100% wyczerpania Limitu GB. Po przekroczeniu Limitu GB cena 1 MB wynosi 0,04 zł.

Korzystający z promocji "Taniej za transmisję danych w roamingu w Strefie 1" w ofertach na abonament i mix za 1 MB danych zapłacą 0,10 zł lub 0,04 zł w zależności od planu taryfowego. Szczegóły w regulaminach:

Zobacz: regulamin promocji "Taniej za transmisję w roamingu"
Zobacz: regulamin usługi Bezpieczny Internet w UE

Oferty na kartę Orange i nju

Klienci prepaid zapłacą za połączenia, SMS-y i MMS-y jak w kraju, także wtedy, gdy korzystają z pakietów lub usług dodatkowych. Odbieranie połączeń jest bezpłatne.
Jeśli chodzi o transmisję danych, połączenia są rozliczane z uwzględnieniem Limitów GB, przyznanych dla dodatkowych płatnych pakietów. Po wykorzystaniu Limitu, do końca ważności pakietu będzie pobierana opłata - 0,04 zł za 1 MB.

Zobacz: Limity GB w wybranych pakietach danych

Nowe zasady dotyczą wyłącznie 28 krajów Unii Europejskiej oraz Islandii, Liechtensteinu czy Norwegii: połączeń na numery tych krajów podczas pobytu zagranicznego oraz z tych krajów do Polski.

Dopłaty w razie uruchomienia Fair Use Policy

Zgodnie z regulacjami Komisji Europejskiej wprowadzone są ograniczenia wynikające z FUP, które mają zapobiegać niewłaściwemu korzystaniu z usług roamingowych, takich jak:
 • korzystanie z usług roamingowych w celach innych niż okresowe podróże
 • długi okres nieaktywności danej karty SIM w Polsce użytkowanej głównie, a nawet wyłącznie w roamingu
 • korzystanie kolejno z wielu kart SIM przez tego samego Abonenta w ramach roamingu
 • zorganizowana odsprzedaż kart SIM na rzecz osób niezamieszkujących na terenie Polski

Przy braku systematycznego logowania się do polskich nadajników, sieć może wymagać od klientów przedstawienia dowodu stałego zamieszkania w Polsce lub dowodu istnienia innych okoliczności, wiążących się z częstym przebywaniem w Polsce przez dłuższy czas. W przypadku, gdy klienci nie przedstawią ich do 14 dni od wezwania, do opłat naliczanych w roamingu Orange może doliczyć opłaty dodatkowe w wysokości (ceny brutto):
 • 0,16 zł za minutę połączenia wychodzącego,
 • 0,05 zł za minutę połączenia przychodzącego,
 • 0,05 zł za wysłany SMS,
 • 0,04 za za wysłany MMS,
 • 0,04 zł za 1 MB transferu.

Źródło tekstu: wł

Komentarze
Zaloguj się