DAJ CYNK

Roaming "jak w kraju" również w nju na kartę

23.04.2015

Dodane przez: LuiN

Kategoria: Taryfy, promocje, usługi

Interakcje: 8638

Ważne 9

1

Miesiąc po wprowadzeniu usługi w ofercie abonamentowej, z usługi roamingowej jak w kraju korzystać mogą również użytkownicy nju na kartę.

Miesiąc po wprowadzeniu usługi w ofercie abonamentowej, z usługi roamingowej jak w kraju korzystać mogą również użytkownicy nju na kartę.

Usługa obniża cenę minuty połączenia wychodzącego lub przychodzącego w roamingu (I Strefa) do 19 gr za minutę, a cenę SMS-a wychodzącego do 9 gr. Klienci mają do wyboru wariant usługi ważny przez 3, 7 i 14 dni w cenie odpowiednio 6, 10 i 15 zł.

Aktywacja usługi odbywa się poprzez SMS wysłany na numer 80255 o treści:

  • START 3 dla jak w kraju na 3 dni,
  • START 7 dla jak w kraju na 7 dni,
  • START 14 dla jak w kraju na 14 dni,

Uwaga, głosowe połączenia przychodzące rozliczane są sekundowo, a wychodzące w zaokrągleniu do pełnej minuty.

Zobacz: regulamin usługi

Źródło tekstu: Orange

Komentarze
Zaloguj się
38. ~olo22
0

2015-06-27 19:55:23

@34 zobaczymy jak będziesz śpiewał jak nju zapłaci kolejną karę za oszukiwanie klientów. Nie wszyscy podzielają Twoje zdanie, że roaming działa w jedną stronę i aby skorzystać z "promocji" trzeba wyjechać za granicę. To jest ordynarny kant za który firma Orange zapłaci UOKIK ładnych parę milionów kary za oszukiwanie klientów.

Odpowiedz

37. ~
-1

2015-06-27 18:45:18

@36 Kupiłeś za dychę pakiet roamingowy, który nie jest Ci do niczego potrzeny i do tego wydałeś 13 PLN na rozmowę z Polski do Czech i uważasz, że to ja piszę głupoty? Serio? Razem to tylko 23 złote, nie majatęk warto wydać raz w życiu, żeby nie być idiotą i sobie utrawlić czym się różni roaming zagraniczny od rozmów miedzynarodowych - "roaming ... w obie strony" - dobre.

Odpowiedz

36. ~olo22
1

2015-06-27 17:38:03

@34 ile dostajesz za pisanie takich głupot - pięć złotych za godzinę czy 10 groszy od wpisu ? Lipa jest lipa i żadne pieski z nju mobile mnie nie przekonają, że jest inaczej. Skoro Polska jest w "1 strefie euro" to roaming powinien działać w obie strony. Nie róbcie z Polski Azji albo innej wiochy na krańcu świata

Odpowiedz

35. ~
1

2015-06-27 11:58:53

@34 Żadna podpucha, sam jesteś lipa - tak ma być w tej usłudze.. Tak to jest jak się nie rozumie co sie kupuje.

Odpowiedz

34. ~olo22
-1

2015-06-27 10:44:40

Lipa i podpucha. To jest roaming w jedną stronę tj. obowiązuje tylko jak wyjedziecie z Polski. Ja zadzwoniłem z Warszawy do Czech i zapłaciłem ponad 13 PLN za 6 minut rozmowy mimo, ze usługę "jak w kraju" mam włączona na 7 dni

Odpowiedz

33. ~aquick
0

2015-04-24 14:24:05

@27 w Karpaczu są miejsca, w których przez góry przebija się zasięg Vodafone CZ i O2 CZ, w O2 CZ wyświetla się Cell Info "Pomezni Boudy CZ", czyli jest to sygnał z BTSów w Malej Upie. Parę kilometrów za Kamienną Górą krajową 5 w stronę przejścia Lubawka - Kralovec pojawiają się już czeskie sieci a do granicy jest jeszcze ok. 15km, co ciekawe w centrum Lubawki 2km od granicy brak czeskich sieci.

Odpowiedz

2015-04-24 12:26:28

od 27 kwietnia, Internet LTE Orange - nowe plany internetowe dla każdego klienta.

Odpowiedz

31. Marek_G
0

2015-04-24 11:36:00

@27 Potwierdzam słowa odnośnie Ukrainy. Ja u siebie 50 km od granicy na większym wzniesieniu w mojej wsi łapię 3 ukraińskie sieci. Nie da się co prawda połączyć z żadną siecią bo za daleko, chociaż raz Cell Info mi się wyświetliło: "MTS Krakovets/''". Bez problemu można łączyć się już w okolicach Radymna a w Przemyślu można powiedzieć, że jest nawet częściowy zasięg wewnątrz budynków.Co do Niemiec to nasze sieci też trochę sieją, rozmawiałem przez zasięg Orange około 7 km od polskiej granicy, innych polskich sieci nie łapało, było to gdzieś przy południowej części granicy z Niemcami. Odwrotna jest sytuacja jeżeli chodzi o niemieckie sieci, z tymi to dopiero przy samej granicy można się połączyć. Na zewnątrz może i jest zasięg paru kilometrów wgłąb ale jadąc samochodem musisz być tuż przy samej granicy.Polecam też ciekawostkę, stary artykuł jak to Play rozwiązał problem z zasięgiem 3G w niemieckiej miejscowości Tantow gdzie żadna niemiecka sieć nie miała pokrycia 3G

Odpowiedz

30. ~ja
0

2015-04-24 09:51:23

do @24 a jak za granicą nie będzie darmowego wi-fi to jak porozmawiasz przez ten VOIP ???

Odpowiedz

29. wlo
-1

2015-04-24 09:44:23

28 - specjalnie dla wakacyjnych pakietów internetowych będziesz operatora zmieniał?

Odpowiedz

28. ~xadrian
0

2015-04-24 09:40:27

Zbliżają się wakacje, a co za tym idzie wyjazdy za granicę czy mogli byście zrobić zestawienie pakietów internetowych dostępnych w roamingu ?

Odpowiedz

27. ~zdzisiu
0

2015-04-24 09:02:59

Przy granicy z Litwą to licho z zasięgiem litewskim. Mają tak ustawione sektory, że zaraz po wjechaniu na naszą ziemię znika ichni sygnał. Nasi operatorzy trochę sieją na ich kraj. Plusa łapałem nawet 10-15 km na ichniej ziemi. Z doświadczenia i zabaw z netmonitorem nokii wiem, że inaczej to wygląda albo wyglądało bo nie testowałem ostatnio na Ukrainie. I oni i my walimy wiązka za granicę. Ukraińskich opów łapałem w Polsce około 15-20 km od Dorohuska. Natomiast z Polski jadąc w stronę Kovla najdalej łapał mi Plus coś koło 30-40 km w głąb. Era i Orange mniej więcej w połowie tej odległości zniknęły. To oczywiście dane doświadczalne na podstawie GPS, LAC i CID. Może ktoś wie jak to wygląda koło granicy z Niemcami i Czechami lub Słowacją?

Odpowiedz

2015-04-24 08:48:12

rozmowy międzynarodowe nie są po 2 zł wystarczy trochę chęci i poszukać. >>

Odpowiedz

25. ~olek
0

2015-04-24 08:38:05

Wszyscy kombinują z roamingiem, a rozmowy międzynarodowe dalej po 2 zł. Dlaczego w np. lyca albo klucz mogą obniżyć ceny rozmów międzynarodowych do przyzwoitego poziomu, a wielka czwórka nie? Przykładowo O2 na Słowacji cena minuty rozmowy w kraju kosztuje tyle samo co do UE. Dotyczy to również pakietów.

Odpowiedz

24. ~rock
0

2015-04-24 08:21:26

Witam, mam telefonię VOIP również w komórce i dzięki temu roaming mnie nie interesuje.Polecam.

Odpowiedz